Pomaganie jest trudne........

Każdego dnia borykamy się z problemami, które musimy rozwiązać, by móc dalej działać.  SAB istnieje już tyle lat i mimo wielu przeciwności, istnieć będzie nadal. Jasne, nie jesteśmy idealni, wiemy o tym, coś robimy lepiej, coś gorzej, gdzieś popełniamy błędy. Wiemy jednak jedno na pewno - umiemy ratować buldożki. 


Ponad tysiąc uratowanych psich istnień, to dużo, czy mało ? I tak i nie. Dla każdego z tych uratowanych psów zmienił się świat, mogły zaznać miłości, szczęścia, ktoś je kochał, czy kocha, ktoś o nie dba. Zdajemy sobie jednak sprawę z faktu, ze potrzebujących są setki, tysiące, że cierpią, są okrutnie traktowane, żyją tylko po to, by zarabiać na swych  właścicieli, a gdy przestaną przynosić dochody zostaną zabite lub porzucone. 


Tragiczne i okrutne psie historie to nasza codzienność, nauczyliśmy się opanowywać emocje i działać w najskuteczniejszy sposób, tak by uratować jak najwięcej  istnień.  Wszyscy jesteśmy wolontariuszami, poświęcamy nasz czas i niejednokrotnie zdrowie, zaniedbujemy bliskich, zawsze jesteśmy na posterunku. Gdy udaje się podarować psu czy psom nowe życie cieszymy się jak z wygranej w totka, gdy ponosimy klęskę płaczemy i obwiniamy się, że zrobiliśmy za mało....

Chcemy ratować jeszcze skuteczniej, mamy dalekosiężne plany i nowe sposoby na walkę z bezwzględnymi pseudohodowcami. Wierzymy w to, ze wspólnie z innymi organizacjami uda nam się usprawnić działania . Ta wiara trzyma nas w pionie, pozwala działać, mimo przeciwności i problemów.


Proszenie o pieniądze jest zawsze trudne, to niewdzięczna sprawa, wstydliwa. Rachunek jest jednak prosty - im więcej funduszy, tym więcej możliwości , jak przeliczyć psie życie na złotówki ?  Czasami wystarczy 500 zł by pies wrócił do zdrowia, w większości przypadków jednak, leczenie i wyprowadzanie na prostą jest długotrwałe i kosztowne. Mieliśmy i mamy podopiecznych, których rachunki "za życie" opiewają na kilkanaście tysięcy złotych. Czy mamy im odbierać szansę na życie tylko dlatego, że nie dajemy rady finansowo ? To najgorszy scenariusz, zabawa w Boga,  decydowanie o życiu i śmierci. Nigdy nie będziemy tak robić, zawsze walczymy do końca, nie poddajemy się.


Widzimy tu wiele zbiórek na pomoc dla zwierząt, cieszymy się, że niektóre organizacje kopiują nasz sposób pisania z poprzednich apeli. My też moglibyśmy znów pisać o sobie, jacy to jesteśmy fantastyczni,  jak trzeba nas podziwiać , bo ratujemy...


Nie, nie jesteśmy fantastyczni. Nie, nie podziwiajcie nas. Po prostu pomóżcie nam ratować, bo w tym jesteśmy najlepsi ..


każda złotówka jest na wagę złota, każda złotówka ratuje psie życie. za każdą dziękujemy


jeśli chcielibyście wiedzieć o nas więcej, zapraszamy na naszą stronę na FB - adopcjebuldozkow.

Aktualności

 • Adopcje Buldożków - awatar

  Adopcje Buldożków

  18.11.17
  18.11.17

  Kochani, dziś prosimy o grosik dla małej Adeli. Adela trafiła do nas w bardzo złym stanie, z otwartym odbytem i wieloma problemami zdrowotnymi. Część konsultujących ja lekarzy zalecała eutanazję. Klinika w Gliwicach zdecydowała się na przeprowadzenie bardzo poważnej, pionierskiej operacji kręgosłupa, tak by Adela miała szansę na normalne życie. Adela miała dom i kogoś, kto twierdził, że nawet jeśli operacja się nie powiedzie, to nigdy jej nikomu nie odda...... Niestety, rzeczywistość i odpowiedzialność za chore zwierzę przerosła tego kogoś. W niecały miesiąc od operacji powiedziano nam, że Adela musi szukać nowego domu. Nie chcemy komentować tej decyzji. Mała jest już w naszym sprawdzonym domu tymczasowym. Otrzymuje odpowiednia opiekę, jest zadbana, pachnąca. Tymczasowa mama pracuje z nią nad odruchami wypróżniania, robi jej masaże, socjalizuje małą. Adela nadal nie do końca kontroluje wypróżnianie, mimo tego, że operacja się powiodła. Prosimy o pomoc dla niej

  Zdjęcie aktualności 9 541

Komentarze

 • Kostka&Cola - awatar

  Kostka&Cola

  03.10.17
  03.10.17

  Trzymamy kciuki za wszystkich buldożkowych podopiecznych :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  29.09.17
  29.09.17

  Coś od nas i naszej Coco :)

 • Krystian - awatar

  Krystian

  28.09.17
  28.09.17

  Skromnie ale zawsze ;)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.09.17
  28.09.17

  Powodzenia !!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.09.17
  28.09.17

  Powodzenia :)

Wpłaty - 273

Berek - awatar
10
Berek
Dla Adeli - awatar
50
Dla Adeli
Joanna Cieslak - awatar
20
Joanna Cieslak
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
p__s - awatar
20
p__s
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
kasia - awatar
50
kasia
Hanna Prus - awatar
20
Hanna Prus

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij