Zbiórka By jeść zdrowo i smacznie - miniaturka zdjęcia

By jeść zdrowo i smacznie

Zbiórka By jeść zdrowo i smacznie - zdjęcie główne

By jeść zdrowo i smacznie

1 zł z 1 100 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba w ciągu 0 dni.
Wpłać teraz
 
Kamil Stankiewicz - awatar

Kamil Stankiewicz

Organizator zbiórki

Cześć!

Jestem studentem Wydziału Nauk o Środowisku na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Od zawszę interesowałem się nowymi technologiami i innowacyjnymi rozwiązaniami.

Moim celem jest wprowadzenie na rynek produktu, jakim jest wkład do gotowania i gotowania na parze, który pozwoli łatwo, wygodnie i przede wszystkim zdrowo przyrządzać produkty spożywcze. Bez Waszej pomocy się to nie uda, wykonania modelu ze stali nierdzewnej to koszt około 1000zł. Wkład  produkowany będzie w 100% w Polsce, co pozwoli stworzy nowe miejsca pracy. A sam projekt promujący wkład, będzie także uświadamiał ludzi na temat tego jak zdrowo przygotowywać posiłki, bo niewiedza to nasz największy wróg.

To w czym przyrządzamy nasze posiłki ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Jesteśmy zalewani "badziewiem", które zatruwa nasz organizm, zaczynając od plastikowych woreczków w których gotujemy kaszę, ryż i inne produkty a skończywszy na wszystkich plastikowych urządzeniach do przygotowywania posiłków np. parowary z tworzyw sztucznych. 

Nie znalazłem na rynku żadnego urządzenia, które spełniałoby moje oczekiwania co do jakości przyrządzanych posiłków, funkcjonalności urządzenia i jego ceny. Wtedy narodziła się pomysł by samemu zaprojektować takie urządzenie. Z czasem pomysł ewoluował i przyjął obecny wygląd, stając się tym samym urządzeniem do przygotowywania całych dań. 

Wykonałem kilka prototypów z różnych materiałów by ustalić proporcje poszczególnych elementów i sprawdzić funkcjonalność wkładu. Złożyłem wniosek o udzielenie prawa ochronnego na wzór użytkowy do urzędu patentowego( wniosek został przyjęty). Wykonałem także model 3D i zdjęcia poglądowe. Zrobiłem  wszystko co było w moim zasięgu, niestety nie jestem w stanie pokryć kosztów wykonania modelu ze stali nierdzewnej, ani też sam go wykonać. Model taki pozwoli opracować produkcyjną wersję wkładu, posłuży także do nagrania filmików promocyjnych i promocji całego projektu.  Będzie to pierwszy krok, który pozwoli wprowadzić wkład na rynek. 

To ludzie wystarczająco szaleni, by sądzić, że mogą zmienić świat... są tymi, którzy go zmieniają. ( Steve Jobs)

Mam nadzieję, że należę do grona tych ludzi a ten projekt będzie zaledwie pierwszym, gdyż mam jeszcze wiele pomysłów, które mogą ułatwić wykonywanie czynności dnia codziennego.

Za każdą wpłatę bardzo dziękuję i mam nadziej ze projekt zakończy się powodzeniem. Jeśli ktoś nie może pomóc finansowo, będę bardzo wdzięczny za udostępnienie :)

Czym jest wkład do gotowania i gotowania na parze.

Przedstawiony model ma średnice 17cm i wysokość 10cm, przeznaczony jest do garnków o średnicy powyżej 20cm. Cały wkład składa się z kilku elementów. Dwóch wyjmowanych uchwytów, wyjmowanej przegródki poziomej i pionowej.

Jest to cylindryczny pojemnik osadzony na stopkach docelowo wykonany ze stali nierdzewnej przeznaczonej do kontaktu z żywnością. Wkład posiada wypukłe perforowane dno, podzielony jest na dwie części górną i dolną. Dodatkowo część dolna posiada wyjmowaną przegródkę i otwory o małej średnicy umożliwiające przyrządzanie drobnych sypkich produktów takich jak ryż czy kasza.

Czym różni się wkład od urządzeń o podobnym zastosowaniu dostępnych na rynku.

Urządzenia takie jak parowary, garnki do gotowania na parze czy wkłady do gotowania makaronu i pierogów ze względu na swoją budowę, przeznaczone są zazwyczaj do jednego określonego celu, natomiast wkład do gotowania i gotowania na parze łączy wszystkie funkcje wyżej wymienionych urządzeń, dodatkowo możemy blanszować w nim żywność i stosować jako durszlak. Nie zajmuje dodatkowego miejsca, gdyż może być przechowywany w tym samym garnku w którym jest używany.

Co możemy robić za pomocą wkładu:

- jednoczesne gotowanie i gotowanie na parze; 

- przyrządzanie całych dań bez mieszania się poszczególnych składników i to z wykorzystaniem    jednego garnka;

- gotowanie ryżu, makaronu, ziemniaków, kasz  z możliwością wygodnego odcedzania (nigdy się nic nie przypali);

- przygotowywanie wywarów i bulionów;

- blanszowanie żywności;

- płukanie warzyw i owoców (wkład działa jak durszlak).

Dwa dania składajace się z 6 składników przygotowane na parze w ciągu 40 min, takie są możliwości wkładu.

Bardzo proszę o Wasze opinie na temat wkładu w komentarzach. Chętnie odpowiem na każde pytanie.

Zapraszam również na facebooka:

https://www.facebook.com/wkladdogotowaniaigotowanianaparze/

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
1 zł z 1 100 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba w ciągu 0 dni.
Wpłać teraz
 
Kamil Stankiewicz - awatar

Kamil Stankiewicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij