Zbiórka By jeść zdrowo i smacznie - miniaturka zdjęcia

By jeść zdrowo i smacznie

Kamil Stankiewicz - awatar

Kamil Stankiewicz

Organizator zbiórki

Cześć!

Jestem studentem Wydziału Nauk o Środowisku na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Od zawszę interesowałem się nowymi technologiami i innowacyjnymi rozwiązaniami.

Moim celem jest wprowadzenie na rynek produktu, jakim jest wkład do gotowania i gotowania na parze, który pozwoli łatwo, wygodnie i przede wszystkim zdrowo przyrządzać produkty spożywcze. Bez Waszej pomocy się to nie uda, wykonania modelu ze stali nierdzewnej to koszt około 1000zł. Wkład  produkowany będzie w 100% w Polsce, co pozwoli stworzy nowe miejsca pracy. A sam projekt promujący wkład, będzie także uświadamiał ludzi na temat tego jak zdrowo przygotowywać posiłki, bo niewiedza to nasz największy wróg.

To w czym przyrządzamy nasze posiłki ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Jesteśmy zalewani "badziewiem", które zatruwa nasz organizm, zaczynając od plastikowych woreczków w których gotujemy kaszę, ryż i inne produkty a skończywszy na wszystkich plastikowych urządzeniach do przygotowywania posiłków np. parowary z tworzyw sztucznych. 

Nie znalazłem na rynku żadnego urządzenia, które spełniałoby moje oczekiwania co do jakości przyrządzanych posiłków, funkcjonalności urządzenia i jego ceny. Wtedy narodziła się pomysł by samemu zaprojektować takie urządzenie. Z czasem pomysł ewoluował i przyjął obecny wygląd, stając się tym samym urządzeniem do przygotowywania całych dań. 

Wykonałem kilka prototypów z różnych materiałów by ustalić proporcje poszczególnych elementów i sprawdzić funkcjonalność wkładu. Złożyłem wniosek o udzielenie prawa ochronnego na wzór użytkowy do urzędu patentowego( wniosek został przyjęty). Wykonałem także model 3D i zdjęcia poglądowe. Zrobiłem  wszystko co było w moim zasięgu, niestety nie jestem w stanie pokryć kosztów wykonania modelu ze stali nierdzewnej, ani też sam go wykonać. Model taki pozwoli opracować produkcyjną wersję wkładu, posłuży także do nagrania filmików promocyjnych i promocji całego projektu.  Będzie to pierwszy krok, który pozwoli wprowadzić wkład na rynek. 

To ludzie wystarczająco szaleni, by sądzić, że mogą zmienić świat... są tymi, którzy go zmieniają. ( Steve Jobs)

Mam nadzieję, że należę do grona tych ludzi a ten projekt będzie zaledwie pierwszym, gdyż mam jeszcze wiele pomysłów, które mogą ułatwić wykonywanie czynności dnia codziennego.

Za każdą wpłatę bardzo dziękuję i mam nadziej ze projekt zakończy się powodzeniem. Jeśli ktoś nie może pomóc finansowo, będę bardzo wdzięczny za udostępnienie :)

Czym jest wkład do gotowania i gotowania na parze.

Przedstawiony model ma średnice 17cm i wysokość 10cm, przeznaczony jest do garnków o średnicy powyżej 20cm. Cały wkład składa się z kilku elementów. Dwóch wyjmowanych uchwytów, wyjmowanej przegródki poziomej i pionowej.

Jest to cylindryczny pojemnik osadzony na stopkach docelowo wykonany ze stali nierdzewnej przeznaczonej do kontaktu z żywnością. Wkład posiada wypukłe perforowane dno, podzielony jest na dwie części górną i dolną. Dodatkowo część dolna posiada wyjmowaną przegródkę i otwory o małej średnicy umożliwiające przyrządzanie drobnych sypkich produktów takich jak ryż czy kasza.

Czym różni się wkład od urządzeń o podobnym zastosowaniu dostępnych na rynku.

Urządzenia takie jak parowary, garnki do gotowania na parze czy wkłady do gotowania makaronu i pierogów ze względu na swoją budowę, przeznaczone są zazwyczaj do jednego określonego celu, natomiast wkład do gotowania i gotowania na parze łączy wszystkie funkcje wyżej wymienionych urządzeń, dodatkowo możemy blanszować w nim żywność i stosować jako durszlak. Nie zajmuje dodatkowego miejsca, gdyż może być przechowywany w tym samym garnku w którym jest używany.

Co możemy robić za pomocą wkładu:

- jednoczesne gotowanie i gotowanie na parze; 

- przyrządzanie całych dań bez mieszania się poszczególnych składników i to z wykorzystaniem    jednego garnka;

- gotowanie ryżu, makaronu, ziemniaków, kasz  z możliwością wygodnego odcedzania (nigdy się nic nie przypali);

- przygotowywanie wywarów i bulionów;

- blanszowanie żywności;

- płukanie warzyw i owoców (wkład działa jak durszlak).

Dwa dania składajace się z 6 składników przygotowane na parze w ciągu 40 min, takie są możliwości wkładu.

Bardzo proszę o Wasze opinie na temat wkładu w komentarzach. Chętnie odpowiem na każde pytanie.

Zapraszam również na facebooka:

https://www.facebook.com/wkladdogotowaniaigotowanianaparze/

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna
Kamil Stankiewicz - awatar

Kamil Stankiewicz

Organizator zbiórki

Wpłaty - 1

Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij