Zbiórka Przetrwać czarny czas - zdjęcie główne

Przetrwać czarny czas

1 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba w ciągu 1 dnia.
Wpłać terazUdostępnij
 
Joanna Bartos-Marut - awatar

Joanna Bartos-Marut

Organizator zbiórki

Długo się zbierałam, by zwrócić się tutaj o pomoc. Nikt, kto tego wcześniej nie robił, nie wie chyba, jak trudno jest się przyznać, że potrzebuje się wsparcia finansowego. Że dotarło się do ściany i widać tylko mrok.

Liczę, że zły czas, w którym tkwimy od zeszłej jesieni, jest przejściowy i niedługo zacznie mijać. Musi się odmienić na lepsze, bo dokładamy wszelkich starań. Lecz na chwilę obecną nie mamy już zwyczajnie pieniędzy, a dług rośnie.

Mąż od wielu lat miał firmę zajmującą się handlem internetowym, dzięki której się utrzymywaliśmy. Do listopada 2012 ja również pracowałam, ale po wstrząsie septycznym, ciężkiej operacji i 3-miesięcznym pobycie w szpitalu, w tym półtora miesiąca na intensywnej terapii musiałam zamknąć swoją działalność, ponieważ stan zdrowia nie pozwala mi na pracę w takim wymiarze, jak kiedyś. Jestem na rencie z tytułu niezdolności do pracy, mam niewydolność nerek i od czasu choroby jestem dializowana. Sepsa pozostawiła wiele śladów niestety, a dializy to tylko jeden z nich. W rezultacie praktycznie całe utrzymanie spadło na mego męża. 

Niestety ubiegłej jesieni z dnia na dzień praktycznie utraciliśmy dochody z powodu blokady bezzasadnie nałożonej przez portal aukcyjny, na którym firma męża od lat prowadziła z sukcesem sprzedaż. Nie był to jednostkowy przypadek, wiemy, że takie blokady zniszczyły też inne firmy. Ale co z tego. Mieliśmy nieco odłożonych oszczędności na tzw. czarną godzinę i na przyszłość, jednak zaczęły topnieć i dziś są praktycznie wyczerpane. Mamy dwoje dzieci w wieku szkolnym, wynajmujemy dom na wsi, który stanowi największy problem w naszej sytuacji. Mąż reorganizuje działalność na nowo, już coś dzieje się w temacie, ale trwa to bardzo wolno, za wolno, bo po pierwsze mąż chce uniknąć błędów, a po drugie tak, jakby zaczynał od zera. Tymczasem nie jesteśmy w stanie płacić czynszu za wynajem. Zalegamy już 14 tysięcy zł na dzień dzisiejszy, bo oszczędności poszły na życie, reorganizację i rachunki za media. A te są kosmiczne: budynek jest tak nieszczelny, że jedynie za dwa ostatnie miesiące rachunek za gaz wyniósł 2300 zł. Woleliśmy płacić rachunki za media, zwlekając z czynszem, ciągle majac nadzieję, że już za chwilę pojawią się dochody i zaczniemy spłacać. Właścicielka straszy nas komornikiem i eksmisją. Doskonale ją rozumiem, ale nie mamy, po prostu nie mamy na tę chwilę tej sumy.

Nie wiem, co jeszcze napisać... Czuję zażenowanie, zwracając się o pomoc. Ale będę za nią bardzo, bardzo wdzięczna. Jestem przekonana, że  zły czas u nas minie wreszcie, a wtedy będę mogła się odwdzięczyć, pomagając komuś innemu w potrzebie.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
1 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba w ciągu 1 dnia.
Wpłać terazUdostępnij
 
Joanna Bartos-Marut - awatar

Joanna Bartos-Marut

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij