Zbiórka Koniowóz dla Naszej Szkapy - zdjęcie główne

Koniowóz dla Naszej Szkapy

360 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 9 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Leszek Zasada - awatar

Leszek Zasada

Organizator zbiórki

Choć fundacja "Ranczo Nasza Szkapa" działa dopiero 5 lat to końmi zajmuję się już lat 15 . Obecnie na naszym utrzymaniu jest 10 dużych koni, 4 kucyki, 3 osiołki, 2 mułki, krowa Matylda, lama, 4 owce, 10 kóz oraz 2 świnki. Dodatkowo jeszcze trochę różnego ptactwa, 3 psy i 8 kotów. Zwierzęta te trafiły do nas w różny sposób, ich historia niejednokrotnie była tragiczna ale na swoje szczęście trafiły do nas gdzie znalazły prawdziwy dom i opiekę. Teraz są na naszym utrzymaniu, co nie jest łatwym zadaniem zwłaszcza gdy działa się na przysłowiowym końcu świata. Fundacja "Ranczo Nasza Szkapa" nie zatrudnia etatowych pracowników i nikt z zarządu fundacji nie pobiera wynagrodzenia za swoją pracę. Nasze konie przez znaczną część roku przebywają na pastwiskach, mamy ich kilka z różnych stron Złotego Stoku. Problem jest w tym że nasze ranczo położone jest przy drodze K46 na której panuje bardzo duży ruch. I dlatego przepędzanie koni na pastwiska nie wchodzi w rachubę. Musimy po prostu przewozić je koniowozem. I tu mamy nasz największy problem bo nasz dotychczasowy samochód do przewozu koni m-ki Citroen C25 z 1992 roku zwyczajnie już się kończy . No cóż lata robią swoje a w dodatku Citroen nie miał u nas "lekkiego życia" Nie tylko przewoził latem konie na pastwiska, transportował je często na różnego rodzaju imprezy i wydarzenia tak w kraju jak i Republice Czeskiej. Bo nasze konie i inne zwierzęta brały dotychczas udział w różnych inscenizacjach historycznych i nie tylko zarabiając w ten sposób choć w części na swoje utrzymanie . A w tej chwili wszystko stanęło pod dużym znakiem zapytania bo Citroen nie nadaje się już do użytku czy remontu, to już przysłowiowy obraz "nędzy i rozpaczy". Zresztą oceńcie sami . 

A bez samochodu do transportu koni cała nasza działalność zwyczajnie i po  prostu padnie. Bez koniowozu nasze konie przez cały rok będą musiały stać w stajni no i o wyjazdach na imprezy też trzeba będzie zapomnieć a to dla nas katastrofa. Nawet nie marzymy o nowym samochodzie, dla nas wystarczy nawet kilku letni, aby w dobrym stanie, który posłużyłby nam jeszcze kilka lat. Koszt takiego używanego i nie młodego samochodu oscyluje w granicach 15-25 tysięcy złotych. Sprawny i bezpieczny koniowóz to dla nas być albo nie być . A więc cała nasza nadzieja i ratunek tylko w Was. Będziemy niezmiernie wdzięczni za każdą pomoc. Dziękujemy. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    19.11.2019
    19.11.2019

    Warto pomoc temu Panu ...zwierzeta maja u niego raj na Ziemii mimo bardzo skromnych srodkow , ktorymi dysponuje

360 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 9 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Leszek Zasada - awatar

Leszek Zasada

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 9

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Zuzia - awatar
Zuzia
20
Rafał Potoczek - awatar
Rafał Potoczek
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Kamil Kazmierczak - awatar
Kamil Kazmierczak
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij