Na początku października dostaliśmy dramatyczną prośbę od schroniskowych Wolontariuszek, by pomóc kocurkowi ze schroniska, którego stan jest dramatyczny. Zdjęcia kocurka mówiły wszystko, wyglądał strasznie. Zabraliśmy go pod opiekę Kotyliona, a Pani Dr Anita zgodziła się przyjąć go do swojej lecznicy i spróbować wyprowadzić na prostą..

Zrobiliśmy badania krwi, Pani Doktor włączyła nowe leki i wydaje się, że szło ku dobremu. September miał duży stan zapalny, ale pozostałe wyniki krwi były zadowalające. Jednak w pyszczku było bardzo brzydko i w planach mieliśmy zrobienie tam porządku. Na szczęście po kilku dniach w lecznicy stan oczek był już dużo lepszy.

Pierwsze dni leczenia przyniosły dużą poprawę i byliśmy pewni, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Niestety – nagle przyszło załamanie tak silne, że baliśmy się o życie kocurka. September był słaby i bez życia, morfologia była na poziomie kwalifikującym kocurka do przetoczenia krwi, a leukocyty znów wzrosły do ponad 42 tys. :( September walczył o życie. Pani Doktor zdecydowała się na krok dość ryzykowny, ale – jak się okazało – dobry – postanowiła zrobić Septemberowi porządek w buzi, licząc na to, że to poprawi jego stan i pozwoli kocurkowi poczuć się lepiej. I chyba zadziałało…
September ma wciąż bardzo słabą morfologię, ale leukocyty w kolejnych badaniach krwi spadają i dziś są na poziomie 27 tys. To nadal bardzo wysoko (norma jest do 19 tys) ale tendencja jest dobra i mamy nadzieję że taka się utrzyma, a kocurek zawalczy o siebie i wygra z chorobą. Ma apetyt (choć nie wszystko lubi i trochę wybrzydza) dostaje leki na podniesienie odporności i na odbudowanie czerwonych krwinek. 

Tydzień temu przyjechał do naszej kociarni i jak każdy nowy mieszkaniec trafił na początek do klatki. Zmianę miejsca zniósł bardzo dobrze - wyszedł z transportera, przeciągnął się i zajął przygotowane dla niego posłanko. Wydawał się całkiem zadowolony z przygotowanej dla niego miejscówki;). W klatce miał spędzić jedynie kilka dni, niestety już w sobotę przywitał nas spuchniętymi, zalanymi ropą oczkami i czerwonymi spojówkami. Pojechał do Pani Doktor, a ta zaordynowała 2 rodzaje kropli do oczu i dodatkowo hemodol na poprawienie morfologii. I zaczęła się walka z Sepciem. O ile na co dzień to kochany, mruczący przy każdym dotknięciu "miziak" - to zakraplanie oczu uważa za atak na jego życie i broni się wszelkimi dostępnymi mu sposobami... Nie jest łatwo. Próbujemy, oczka są już lepsze, ale wciąż nie wyglądają ładnie. Za kilka dni odwiedzimy znów lecznicę i sprawdzimy postępy w leczeniu. Tymczasem bardzo prosimy o kciuki za walecznego Sepcia - i o wsparcie finansowe leczenia, bo jesteśmy na sporym minusie.

Aktualności

 • KOTYlion z miłości do kotów - awatar

  KOTYlion z miłości do kotów

  06.11.17
  06.11.17

  September powolutku żegna się z infekcją. Przynajmniej taką mamy nadzieję. Niestety, musiał dostać silny antybiotyk bo same krople do oczu nie mogły sobie poradzić z kłopotami. Sepcio wygląda już bardzo ładnie, wczoraj pokazał się Pani Doktor, która uznała, że może już dołączyć do innych mieszkańców kociarni i opuścić izolatkę. Był przeszczęśliwy. Za kilka dni pojedzie na kontrolne badania krwi, by sprawdzić morfolgię. Samopoczucie ma bardzo dobre, więc mamy nadzieję, że anemia też jest w odwrocie. Sepcio bierze cały czas leki na wzmocnienie i odbudowanie czerwonych krwinek, ale przemycamy mu je w jedzeniu, bo pacjent z Septembera jest trudny i nie jesteśmy w stanie nakłonić go do zjedzenia niczego, czego sam zjeść nie chce ;) A tabletek jakoś nie polubił ;) Będziemy wdzięczni za pomoc w opłaceniu leczenia Sepcia, bo leczenie trwało długo i kocurek jest na sporym „minusie” :(

  Zdjęcie aktualności 9 199

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.10.17
  30.10.17

  3mam kciuki Sepciu 😻

Wpłaty - 7

Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Dorota - awatar
10
Dorota
Małgorzata - awatar
30
Małgorzata
Asia - awatar
50
Asia
Anonimowy Darczyńca - awatar
55
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij