Zbiórka Przetrwać zimę w Ukrainie - zdjęcie główne

Przetrwać zimę w Ukrainie

23 685 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 26 osób
Diana Nowek - awatar

Diana Nowek

Organizator zbiórki

Odzież zimowa i lekarstwa dla rodzin w Ukrainie - By przetrwać zimę bez prądu! [Donations for families and hospitals in Ukraine - to survive the winter without electricity!]

Jak wiesz Rosjanie bombardują miasta ukraińskie, odcinając ludzi od prądu i ogrzewania. Jest zima i mróz, a mieszkańcom brakuje ciepłej odzieży, kocy, lekarstw czy generatorów prądu. Szczególnie cierpią dzieci, osoby chore i starsze. Bez prądu nie działają urządzenia podtrzymujące życie. Możesz wyobrazić sobie teraz mycie się i spanie w nocy bez ciepłej wody i jakiegolowiek ogrzewania? Nie wspominając o jakimkolwiek gotowaniu... W związku z kryzysem humanitarnym w Ukrainie nie możemy pozostać obojętni. 

[As you might hear, the Russians are bombing Ukrainian cities, cutting people off electricity and heating. It's winter and freezing cold, and people lack warm clothing, blankets, medicine, or electricity generators. Children, the sick and the elderly are especially suffering. Without electricity, life-support equipment does not work. Can you now imagine washing and sleeping at night without hot water and any kind of heating? No to mention any kind of cooking... In response to the humanitarian crisis in Ukraine, we cannot remain indifferent.]

Z tej strony Diana Nowek. Współorganizuję zbiórkę dla rodzin z Kijowa i okolic, a także Chersonia i Izumia. Nasi wolontariusze osobiście dowożą przygotowane przez nas paczki na wschód Ukrainy, ryzykując swoje życie.

[Hi, my name is Diana Nowek and I am co-organizing this donation for the families from Kyiv, Kherson and Izumi. Our volunteers personally deliver the packages we have prepared to the east of Ukraine, risking their lives.]

Każdego miesiące przygotowujemy nowe transporty. W okresie zimowym, tam gdzie nie ma prądu i ogrzewania, najważniejsze są:

- zimowe kurtki, spodnie, buty, czapki, rękawiczki, szaliki

- ciepłe skarpety, bieliza termiczna, koce

- lekarstwa i środki opatrunkowe

- powerbanki

-generatory prądu na banzynę

[Every month we prepare new deliveries. In winter, when there is no electricity and heating, the most important things are:

- winter jackets, pants, shoes, hats, gloves, scarves
- warm socks, thermal underwear, blankets
- medications and bandages
- powerbanks
-power generators on petrol]

Chcesz pomóc?

Możesz wpłacić na zbiórkę. Lub przekazać nam wybrane rzeczy z listy powyżej. Każdy jeden zestaw ciepłej odzieży ratuje komuś życie.

[Do you want to help?
You can donate some money here. Or you can donate selected items from the list above. Every single set of warm clothing saves someone's life.]

Special thanks to the following companies for donating medicine, warm clothing, power banks, Starlink equipment, and electricity generators:

Gemini, Apteki Melissa, Vive, Lubandy Logistic Services, NEWS GmbH, Regalux, Artner Steuerberatung, Knittelfelder eU


Foto relacja [Photo report]

What does Kyiv look like now? Complete darkness, no electricity. 

You get back home and all is left...

Our brave volunteers in Kherson..

bringing warm clothes and medicine

Let's help together!

The next shipment with donations is planned for the middle of December.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Karczma Linkedin 2022 - awatar

  Karczma Linkedin 2022

  25.01.2023
  25.01.2023

  Pani Diano, Panie Robercie - świetna robota i dorzucamy swoją cegiełkę

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.05.2022
  08.05.2022

  NIKT NIE CHCE NAM POMÓC. OSTATNI RAZ JADŁAM 2 DNI TEMU, ZA OSTANIE PIENIĄŻKI KUPIŁAM KARME DLA ZWIERZĄT. BŁAGAM ZLITUJCIE SIĘ. NIE MAM JUŻ NIC DO JEDZENIA DLA SIEBIE I MOICH ZWIERZĄTEK. MUSZĘ TUTAJ BŁAGAĆ BY ZJEŚĆ COKOLWIEK, WYKUPIĆ RECEPTĘ, KUPIĆ JEDZONKO DLA MOICH KOCHANYCH ZWIERZĄTEK. Bardzo się boję o kolejne dni i z tego strachu odważyłam się napisać. Nie mam co zjeść, chodzę do jadłodajni, nie mam w ogóle środków na podstawowe rzeczy. BŁAGAM O LITOŚĆ NADE MNĄ. https://zbieram.pl/9xkf2ve

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.04.2022
  27.04.2022

  5 ZŁOTYCH O TYLE BŁAGAM NA KOLANACH NA CHLEB. DZIEŃ DOBRY, JA PRZEPRASZAM, ŻE TU SIĘ PODPIEŁAM Z ZBIÓRKĄ, ALE CHCIAŁABYM COKOLWIEK ZJEŚĆ, NIE MAM NIC, A W KOSZACH OD KILKU DNI NIE MA NIC DO ZJEDZENIA. NIE STAĆ MNIE NA LEKI ANI NA JEDZENIE. MAM 56 LAT, OD KILKU LAT CHORUJE NIEULECZALNIE, NIE MOGĘ NAWET DOROBIĆ DO RENTY. BŁAGAM O POMOC NA JEDZENIE. http://pomagam.pl/c9rrky

23 685 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 26 osób
Diana Nowek - awatar

Diana Nowek

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 26

Karczma Linkedin 2022 - awatar
Karczma Linkedin 2022
2 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Artner WP - awatar
Artner WP
1 371
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
REGALUX - awatar
REGALUX
5 000
Piotr K. - awatar
Piotr K.
1 000
Juergen Holtmann - awatar
Juergen Holtmann
250
NEWS GMBH - awatar
NEWS GMBH
2 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Bogus - awatar
Bogus
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij