Zbiórka Pomóżcie nam odbudować dom - miniaturka zdjęcia

Pomóżcie nam odbudować dom

Natalia Maleńczak - awatar

Natalia Maleńczak

Organizator zbiórkiWitam ! 
Nazywam się Natalia Maleńczak  , mam 18 lat , chcę opowiedzieć o wielkiej tragedii , jaka dotknęła naszą rodzinę - 12 marca 2017r spalił nam się dom , powodem była instalacja .
       Nasza rodzina składa się z 6 osób : mój tata Janek 48 lat , mama Iwona 43 , brat Dawid 14 , babcia Aniela 70 i dziadek Janek 77 . Nasze mieszkanie jest podzielone na pół , po pożarze u dziadków uratował się jeden pokój kuchnia i łazienka , więc oni zdecydowali , że będą dalej tam mieszkać , chociaż boją się , ponieważ dach grozi zawaleniem , lecz nasze mieszkanie jest kompletnie zniszczone .
      W niedzielę po kościele byliśmy wszyscy w domu , nagle zabrakło prądu , po chwili przybiegła sąsiadka i powiedziała " Palicie się " , gdyby nie ona , kto wie , co by się z nami stało , czy byśmy w ogóle zauważyli , że nasz ukochany dom się pali . Zadzwoniłam na straż , powiedzieli mi , że mieli już kilka zgłoszeń . Jest mi ciężko o tym pisać , ponieważ nie wiem , jak mam dobierać słowa , to działo się tak szybko , wszyscy byliśmy w szoku , nie mogliśmy wtedy być bezradni i nie wiedzieć co robić , musieliśmy być silni i walczyć aby " było do czego wracać " . Po chwili zbiegło się bardzo dużo ludzi : nasza rodzina , mieszkańcy wsi , sąsiedzi , przyjaciele i wielu innych z pobliskich wiosek , jedni wynosili wszystko , co się dało z domu : telewizory , ubrania , książki , meble ( lecz niektórych nie dało się wynieść ) , drudzy wymiatali pianę z mieszkania mojej babci , ponieważ strażakom pękł wąż , jeszcze inni walczyli z wodą w naszym mieszkaniu , która lała się ze wszystkich stron . Każdy kto tylko mógł , pomagał z całych sił , gdyby nie ludzie nie dalibyśmy sobie rady , stalibyśmy przed domem i płakali z bezradności , więc serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc . Cała akcja trwała bardzo długo , gdy strażacy zagasili pożar , pojawił się on znowu . Ludzie poprzyjeżdżali busami , zaczęli nam pakować ubrania , meble itp i wywozić do garaży . Na strychu mieliśmy wiele pamiątek i różnych wartościowych rzeczy , które się spaliły . Kolejne dni były bardzo ciężkie , ponieważ musieliśmy zdjąć wszystkie podłogi , rozebrać sufity  i uprzątnąć gruz , więc teraz z naszego domu zostały tylko ściany . Obecnie mieszkamy u dziadków , którzy użyczyli nam swojego mieszkania , ale mimo wszystko bardzo tęsknimy za domem . 
        Nasza sytuacja materialna jest bardzo trudna , ponieważ mój tata stracił pracę (ma drugą grupę inwalidzką i teraz akurat się leczy , więc nie może podjąć się innej )  utrzymujemy się z pensji mamy . Jestem osobą , która stara się pomagać innym , ścięłam włosy dla dziewczynki chorej na raka , oddaję krew , zapisałam się na dawcę szpiku i wiele innych rzeczy . Robię to , ponieważ wierzę , że dobro wraca i nigdy nie wiadomo , co nas spotka za 2 dni lub za 10 lat , dlatego zawsze warto  pomagać , nawet dla jednego uśmiechu . Z  CAŁEGO SERCE BARDZO PROSIMY O POMOC , JEST TO DLA NAS BARDZO WAŻNE , KAŻDA ZŁOTÓWKA SIĘ LICZY . Z GÓRY SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !  gorzow.tvp.pl/29586691/21032017-pogorzelcy-z-sokolska-nie-sa-w-stanie-sami-odbudowac-domu-6osobowa-rodzina-potrzebuje-pomocy  ( reportaż )

Komentarze

 • Dla Natalii od znajomej - awatar

  Dla Natalii od znajomej

  23.03.17
  23.03.17

  Trzymaj się Natalka!

  • Natalia Maleńczak - awatar

   Natalia Maleńczak - Organizator zbiórki

   23.03.17
   23.03.17

   Dziękuje :)

Natalia Maleńczak - awatar

Natalia Maleńczak

Organizator zbiórki

Wpłaty - 11

Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Izabela - awatar
100
Izabela
Paulina Mateja - awatar
9
Paulina Mateja
Kuba - awatar
100
Kuba
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
M. M. Stolarek - awatar
100
M. M. Stolarek
Krystyna Tadeusz Piątek - awatar
30
Krystyna Tadeusz Piątek
Dla Natalii od znajomej - awatar
25
Dla Natalii od znajomej
Bernadetta Piotrowska - awatar
20
Bernadetta Piotrowska
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij