Zbiórka SOS HAITI - Polacy na Haiti /PMC - miniaturka zdjęcia

SOS HAITI - Polacy na Haiti /PMC Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka SOS HAITI - Polacy na Haiti /PMC - zdjęcie główne

SOS HAITI - Polacy na Haiti /PMC

260 zł  z 148 000 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wczesnym rankiem 14 sierpnia 2021 r. Haiti nawiedziło trzęsieniem ziemi o magnitudzie 7,2 , powodując zawalenie się szpitali, szkół i domów. Katastrofa pochłoneła setki istnień ludzkich i pozostawiła społeczność w głębokim kryzysie. Szacuje się że około 1,2 miliona ludzi, w tym 540 000 dzieci, zostało dotkniętych skutkami potężnego wstrząsu.
Dzieci i ich rodziny pilnie potrzebują opieki zdrowotnej, lekarstw, żywności i czystej wody. Wśród nich jest nasza pielęgniarka Anie Pierre Joseph. Anie wraz z mężem opiekuje się siedemnaściorgiem adoptowanych dzieci w stworzonym we własnym domu sierocińcu. 

Porosimy Was o pomoc we wsparciu Anie i innych najbardziej potrzebujących mieszkańców Haiti.
Środki finansowe zebrane przez PMC zostaną przesłane w formie żywności terapeutycznej i leków bezpośrednio do Anie oraz posłużą do realizacji misji humanitarno-medycznej PMC.

Czym szybciej zbierzemy fundusze tym szybciej udzielimy pomocy !!!

O Nas  (Polish Mobile Clinic) - Tworzymy organizację pozarządową NON-PROFIT, kierując się chęcią niesienia pomocy potrzebującym. Nasze działania ukierunkowane są głównie na wsparcie medyczne oraz walkę z niedożywieniem wśród dzieci i kobiet w ciąży w krajach trzeciego świata. Mobilna klinika PMC wyposażona jest w profesjonalne narzędzia diagnostyczne, dzięki którym rozpoznajemy dolegliwości badanych i świadomie im pomagamy. Nasze działania poprawiają jakość życia pacjentów i przeciwdziałają pogłębianiu się chorób. 

PMC udziela pomocy całkowicie bezpłatnie. Środki które potrzebujemy na jej realizację pochodzą od indywidualnych darczyńców.


Celem zbiórki jest wsparcie ofiar trzęsienia ziemi.   

Projekt ukierunkowany jest na pomoc humanitarno-medyczną najmłodszym ofiar katastrofy na Haiti. Celami nadrzędnymi misji jest pomoc medyczna, wsparcie żywieniowe dzieci i kobiet w ciąży, zamieszkałych w rejonach najbardziej dotkniętych przez trzęsienie ziemi. 

Koszt jednego posiłku terapeutycznego VITA MAMBA to 15 zł. Dla nas to tyle co jedna kawa w kawiarni. Dla tych dzieci to szansa na przetrwanie i powrót do zdrowia.

Lokalizacje działań PMC : Les Cayes, Jeremie  i inne mniejsze miejscowości najbardziej zniszczone przez trzęsienie ziemi.


Potrzebne środki na realizacje misji  : 140 000 PLN / 35 000 $ 

Planowany budżet na wsparcie sierocińca założonego przez  Anie : 2000 $ 


Planowany termin : możliwie najszybszy


KRÓTKIE PODSUMOWANIE DOTYCHCZASOWYCH DZIAŁAŃ :  

Podczas naszych misji na Haiti przebadaliśmy 151 młodych pacjentów, rozdaliśmy 3120 porcji żywieniowych i przepracowaliśmy ponad 2500 godzin na rzecz pomocy potrzebującym. Ponad to zdiagnozowaliśmy szereg najczęstszych schorzeń, poznaliśmy dokładnie specyfikę lokalnego systemu służby zdrowia oraz nawiązaliśmy współpracę z lokalnymi partnerami (Amerykańskie i Haitańskie organizacje charytatywne).


-----------------------------------------------------------------------------------------


In the early morning of August 14, 2021, Haiti was shaken by a 7.2-magnitude earthquake causing hospitals, schools and homes to collapse, claiming hundreds of lives and leaving communities in deep crisis. It is estimated that approximately 1.2 million people, including 540,000 children, were affected by the effects of the powerful earthquake.

Children and their families urgently need healthcare, medicine, food and clean water. Among them is our nurse Anie Pierre Joseph (Ana). Anie is the founder of an orphanage where she and her husband look after seventeen adopted children.
Help us support Ana and other people in Haiti who are most in need.
The funds collected by PMC will be sent directly to Anie and will be used to carry out the humanitarian and medical mission of PMC.The faster we collect funds, the faster we will help !!!

About us (Polish Mobile Clinic) - We create the NON-PROFIT non-governmental organization, guided by the desire to help those in need. Our activities are mainly aimed at medical support and the fight against malnutrition among children and pregnant women in third world countries. The mobile PMC clinic is equipped with professional diagnostic tools, thanks to which we recognize patients' ailments and help them consciously. Our activities improve the quality of life of patients and prevent the deterioration of diseases.

PMC provides aid completely free of charge, funds for its implementation come from individual donors.


The purpose of the collection is to support the victims of the earthquake.


The project is aimed at humanitarian and medical aid for the youngest victims of the disaster in Haiti. The main goals of the mission are medical aid, nutritional support for children and pregnant women living in the areas most affected by the earthquake.

The cost of one VITA MAMBA therapeutic meal is $ 4. For us, it is as much as one coffee in a cafe. For these children, it is the only chance for survival and recovery.

Locations of PMC activities: Les Cayes, Jeremie and other smaller towns most damaged by the earthquake.

Funds needed for the mission: PLN 140,000 / $ 35,000

Planned budget to support the orphanage established by Anie: $ 2,000Scheduled date: as soon as possibleBRIEF SUMMARY OF ACTIONS TO BE TAKEN SO FAR:

During our missions in Haiti, we examined 151 young patients, distributed 3,120 food portions and worked over 2,500 hours to help those in need. In addition, we diagnosed the most common health problems, the state of medical care in Haiti and we established cooperation with local partners (American and Haitian charities).


Fotorelacje z naszych pobytów na Haiti : 

-----------------------------------------------------------------------------------------

Photos from our missions in Haiti:

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
260 zł  z 148 000 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 7

Andrzej - awatar
Andrzej
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Theresa Schneider - awatar
Theresa Schneider
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij