Zbiórka Marzenie Stabilności od dziecka - miniaturka zdjęcia

Marzenie Stabilności od dziecka Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Marzenie Stabilności od dziecka - zdjęcie główne

Marzenie Stabilności od dziecka

0 zł  z 58 000 zł (Cel)
Tomasz Król - awatar

Tomasz Król

Organizator zbiórki

Zbieram na zakup mieszkania 

Jestem osobą z niepełnosprawnością z stopniem trzecim.

Szukam pracy przez legnicki urząd pracy jak i też szukam poprzez ogłoszenia przeze mnie wstawiane z chęcią podjęcia się nawet stażu w celu doszkolenia zawodowego,czy przekwalifikowania zawodowego , innymi słowy na własną rękę.

W tym celu by znaleźć pracę pisałem nawet do wielu aktywnych fundacji z dolnego śląska.

Człowiek mający problem z kręgosłupem szukający pracy nie fizycznej inaczej mówiąc siedzącej... mogący wykonywać prace fizyczne w pozycji siedzącej...  jak widać w Polsce takie osoby z niepełnosprawnością ze stopniem trzecim są dyskryminowane przez pracodawców.

Pracodawcy nie chcą przyjmować takich ludzi do prac siedzących uważając że tacy ludzie są wyexploatowani lub nie ekonomiczni.

Czy aby podjąć się pracy warto być nieuczciwym wobec pracodawców nie mówiąc im że są problemy zdrowotne i siłą rzeczy przez problem zdrowotny wręczyć po paru dniach pracy zwolnienie lekarskie?

Gdziekolwiek się udaje na rozmowę kwalifikacyjną czy to ze skierowania z urzędu pracy, czy z ogłoszeń...osoby kierownicze stwierdzają że nie jest możliwe zatrudnienie z powodu braku minimum stopnia drugiego niepełnosprawności przez co mogą oni jeszcze zarabiać na takich pracownikach.

To problem ogolno polski a nie tylko pojedynczych jednostek dlatego bardzo mnie zastanawia dlaczego ten problem nie jest poruszany na publicznej arenie wiadomości.

Bardzo zastanawiającym jest szczegół iż urzędach pracy pracodawcy nie podają do wiadomości urzędu że szukają pracowników koniecznie z drugim stopniem niepełnosprawności lecz tylko "z orzeczeniem niepełnosprawności"- w wielu przypadkach nie powiedziane jest z jakim stopniem niepełnosprawności.

Czyżby aby nie doszło do publicznego nagłośnienia sprawy iż jednak wśród wielu pracodawców jest stosowana dyskryminacja osób o stopniu lekkim do prac siedzących?- to tylko mój mały pogląd na te sprawę.

I pracodawcy i urzędnicy mają z takimi osobami kłopot... więc pytanie mam czy takie osoby mogły by dostawać jakieś pieniądze po za miejskim ośrodkiem pomocy społecznej który to pomaga ludziom do maxymalnej kwoty 470 zł... np w postaci programu niepełnosprawność+?

Nie mam własnego miejsca zamieszkania i często jest problem by zapłacić właścicielowi mieszkania czy pokoju w którym zamieszkujesz ponieważ kwoty za najem sięgają nawet 600 zł w moim przypadku a prawdopodobnie w większości przypadków nawet więcej.

Nawet jeśli taki człowiek dostał by się do programu mieszkanie+ czy byłby w stanie za 470 zł opłacić czynsz i media?- nie wspominając już o jedzeniu czy lekach.

Ostatnimi dniami nagłaśniana była sprawa osób opiekujących się osobami z niepełnosprawnością... 

Czy aby nie czas pokazać jak szykanowani są ludzie z stopniem trzecim niepełnosprawności którzy nie są w stanie znaleźć pracy siedzącej ze względu na swoje problemy zdrowotne?

Mówię w ten sposób ponieważ miałem nawet okazję być świadkiem skorumpowania lekarza medycyny pracy z pracodawcą który wysłał mnie do lekarza medycyny pracy.

Z miejsca pomiędzy nimi ustalone było by mnie nie przyjmować... co wiązać się może z szykanowaniem ludzi chcących pracować w stabilnej pracy.... 

Stabilną pracą nie jest praca w której człowiek pracujący nie będzie w stanie wykonywać powierzonych mu zadań w związku z zwolnieniami lekarskimi.

Stabilną pracą jest długi czas zatrudnienia w którym nie pojawia się kłopoty zdrowotne przez wykonywaną pracę.

Nie mniej szukam już od 5 miesięcy pracy która umożliwiła by mi stabilność.

Nie jestem w stanie odkładać sobie pieniążków na własne mieszkanie.

Dlatego proszę wszystkich niezależnie od poglądów o pomoc w zebraniu pieniążków na zakup mieszkania.

Moim celem jest zbieranie 58 tysięcy złotych...by zapewnić sobie dach nad głową o którym marzę od 16 roku mojego życia które ciągle dawało mi w kość.

W wieku 13 lat ojciec zamordował mi matkę...stąd też zmiana nazwiska na panieńskie matki ku pamięci.- nie udowodniono jemu czynu.

Dom rodzinny był zgliszczami po tej tragedii, i jako dzieciak latało się wszędzie byle by nie pojawiać się w domu i mieć cokolwiek do czynienia z mordercą...

Byłem bezdomnym często głodnym dzieciakiem który kradł jedzenie... czasem coś aby się ubrać.

Z wiekiem jakoś sobie człowiek radził, ale pierwszych kilka lat były jak walka o życie - dziś mogę powiedzieć że człowiek całe życie walczy.

Bezdomność też zajrzała mi w oczy,koledzy,narkotyki,trochę chuligaństwa ale nie przesadnego.... typowa wolność bez autorytetu...bez kogokolwiek bliskiego na kim można było by się oprzeć.

Zwykle to rodzice są oparciem dla dziecka...

Przez złe towarzystwo popadłem w problemy finansowe i poczęści przez naiwność iż zarobię pieniądze na jedzenie.

Ciągłe problemy finansowe nie pozwalały mi się podnieść na nogi.

Pomógł mi jeden Anioł w postaci Kobiety przygarniając mnie do siebie na jakiś czas.

Zmiana otoczenia , inni ludzie , zasada...żadnych narkotyków ani kolegów czy też alkoholu.

Ten czas kiedy trzeci raz podjąłem się nauki i ukończyłem średnią a nawet policealną- studium, czy też zapracowałem na kurs którego opłaciłem...

Ale problemy finansowe mimo wszystko ciągnęły się jak smoła.

Kilka nowych perypetii które podzieliły zdania w nowym środowisku...nowe twarze,znajomości okazywały się być szablonowymi do tych z którymi miałem do czynienia w przeszłym środowisku. 

Z tym że w nowym środowisku dzięki Aniołowi nie popadłem w kolejne problemy finansowe...ale w jakiejś mierze potrzebowałem samodzielności.

Był czas kiedy to wynająłem pokój i pracowałem na dwa etaty jak by nie patrzeć przez około 5 lat by pospłacać zadłużenia.... dosięgnąłem tego celu.

Lecz coś kosztem czegoś... 

Problem z kręgosłupem... mam nadzieję że znajdę pracę i będę się starał bardzo utrzymać w takiej pracy aby móc odłożyć pieniążki na mieszkanie.

Pozdrawiam wszystkich którzy zechcieli by mi pomóc w osiągnięciu tego celu bez podejmowania się jakichkolwiek kredytów.

Ponieważ nie chcę być zależny od czegoś przedewszystkim unikam zadłużeń... ponieważ już miałem nauczkę z tego powodu i bardzo ciężko było mi z tego wyjść.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł  z 58 000 zł (Cel)
Tomasz Król - awatar

Tomasz Król

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij