Zbiórka Nowotwór trzustki zabiera czas. - miniaturka zdjęcia

Nowotwór trzustki zabiera czas. Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Nowotwór trzustki zabiera czas. - zdjęcie główne

Nowotwór trzustki zabiera czas.

49 276 zł  z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciło 975 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Stanisława Bachorczyk - awatar

Stanisława Bachorczyk

Organizator zbiórki

14 stycznia 2022 roku powstała zbiórka. Dziś minął rok odkąd zbieram pieniądze na przedłużenie własnego życia. Dzięki Państwu "kupiłam" dla siebie już rok, calutki rok. Dziękuję, bez Was byłoby to niemożliwe.


Wszystko zaczęło się na dobre w kwietniu 2021, ale gdyby sięgnąć pamięcią w dal, trwało już kilka lat.

Ciągle wymiotowałam, schudłam do 45 kg. Lekarz POZ zlecił wykonanie USG, które dało niejednoznaczny wynik zajętego obszaru trzustki.


Mam 66 lat, niby już przeżyłam wiele, ale jednak bardzo chcę żyć. Pomóc córce w wychowaniu wnuków, patrzeć jak dorastają. Pokazać wnuczce jak szyję się na maszynie. Nauczyć wnuka tabliczki mnożenia. 

Po wykonaniu usg, zlecono tomograf, kolonoskopię, gastroskopie. Podjęto decyzję, że sprawa jednak znajduje się w sprawach rodnych, po tomografii onkolog stwierdził, że to nie trzustka a zapewne przydatki. Miesiące uciekały.

Przez 38 lat pracowałam w Państwowej firmie gastronomicznej, jestem specjalistą inwentaryzacji. Za wypracowanie tyłu lat dostaje 1170 zł emerytury netto, dlatego, że po zmarłym mężu, za jego długi komornik zabiera  25% świadczenia, wysyła pismo do ZUS o potrąceniu mi 490 zł miesięcznie i kwotę o tyle pomniejszoną dostaje na konto w banku. Dla Państwa spokoju, nie mam zajęcia komorniczego na koncie w banku. Płacę 850 zł czynszu i 97 zł prądu oraz doładowuje telefon za 10zl. Na życie zostaje parę groszy.

W dniu 30 listopada 2021, późnym wieczorem zabrało mnie pogotowie z silnym bólem brzucha. Na szczęście odrazu odbyła się operacja, pękł wrzod na dwunastnicy, jak lekarze twierdzą spowodowany zbyt dużą ilością przyjmowania leków przeciwbólowych. Przy okazji operacji oceniono wszystkie narządy i znaleziono ogromny guz na głowie trzustki, z przerzutem do wątroby i całej jamy otrzewnej. Lekarz ocenił obraz jako "doszczętnie wyniszczony organizm od środka". Pobrano wycinki do histopatologii. Histopatologia dała wynik nowotworu neurondokrynogennego Net G1, to w całym nieszczęściu nawet dobrze, rak rozwija się nieco wolniej z takim oznaczeniem jednak to bardzo rzadki guz. Nie ma złudzeń. Wiem co mnie czeka, ale nie chcę być ciężarem i na swojej ostatniej prostej marzę tylko o tym aby godnie żyć. 

Zbiórka założona na potrzeby zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych. Dojazdu do szpitali, wizyt prywatnych u lekarzy (jeżeli uda się do Katowic), poradni, coraz to nowych lekarstw. Zakupu leków, Nutridrinków (5-6 buteleczek dziennie) , białek Protifar, pampersy/podkłady higieniczne (część refundowana z NFZ nie starcza nawet na pół miesiąca), pianki do mycia na sucho, maści na odleżyny, maści na świąd skóry spowodowany rosnącą a za chwilę spadającą bilirubiną, (nie kwalifikuje mnie to do założenia protezy) plastrów ze srebrem dla nie chcących się goić, ropiejących ran po szwach, gazików, płynów do odkażania rany po operacji. Worków stomijnych do których zbiera się woda z wodobrzusza. Niestety brakuje nawet na jedzenie, co jest okropnym widmem przyszłości. Nie tak chciałam żyć, siedząc 38 lat za biurkiem. 


Niestety przez 4 miesiące nie wykonywałam opłat za mieszkanie, bo musiałam wybrać: albo lekarstwa i leczenie, albo opłaty. Nie wyszło mi to na dobre. Mam zadłużenie za mieszkanie, a zdrowia nadal brak. 

Masa wydatków, a system jak to system - nie kwalifikuje do wsparcia emerytalnego 500+ ponieważ przekraczam o 100 zł wymogi, wysokością brutto emerytury. Dostałam zasiłek celowy z mopsu na 3 miesiące po 120 zł. Mam 66 lat, nowotwór trzustki i już tak mało czasu. 

Proszę Państwa o nawet drobną pomoc lub ciepłe słowo i modlitwę. ❤️

Dziękuję za wszystkie wpłaty. Każda złotówka jest dla mnie ogromnym szczęściem i spokojem na przyszłe czasy. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Stanisława Bachorczyk - awatar

  Stanisława Bachorczyk

  25.01.2023
  25.01.2023

  Witam w Nowym Roku. Niestety nie mam dobrych wieści. Łóżko stało się moim centralnym punktem życia. Mięśnie nie dają rady pracować, schudłam jeszcze bardziej i ważę 42 kg. Miałam kilka zabiegów rehabilitacji, ale to zbyt mało. Staram się z całych sił chociaż chodzić do WC, żeby nie sprawiać nikomu kłopotu. Zbiórka trwa już 11 miesięcy i dzięki niej żyję, dzięki Państwa pomocy nie dałabym rady o skromnej emeryturze i ogromnych opłatach. Niestety, są takie czasy, że nawet na chorowanie musi być kogoś "stać". Niestety, środki się skończyły. Nie mam już pieniędzy na rehabilitację, na białko, nutridrinki i masę innych, a do tego podwyżka za mieszkanie dla mnie jednej o 98 zł miesięcznie. Czy kiedyś będzie lepiej? Ps: ratuję się naturą z buraków.

  Zdjęcie aktualizacji 111 204

Komentarze


 • Krzysztof - awatar

  Krzysztof

  25.01.2023
  25.01.2023

  Droga Pani, chociaż wiadomości nie są może najlepsze, najważniejsze że SĄ! Bo już się niepokoiłem. Pozdrawiam serdecznie i jak zawsze trzymam kciuki!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.01.2023
  25.01.2023

  Wciąż pomagamy i trzymamy kciuki - wszystkiego co najlepsze w tym nowym roku, z całego serca życzę żeby to był dla Pani rok wyzdrowienia i powrotu do normalnego życia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.12.2022
  20.12.2022

  Pani Stanisławo, bardzo się cieszę że nie traci Pani nadziei i może z nami spędzić kolejne święta. Spokojnych, i przede wszystkim zdrowych Świąt, a w Nowym Roku życzę żeby Pani stan się już tylko polepszał. Z całego serca wierzę że za rok będę mógł Pani napisać kolejne życzenia! Wszystkiego co najlepsze, jesteśmy z Panią kolejny rok :)

 • bbbb - awatar

  bbbb

  07.12.2022
  07.12.2022

  Trzymam kciuki za dalszą walkę i życzę przede wszystkim spokojnych Świąt oraz SZCZĘŚLIWEGO Nowego Roku! Powodzenia, pani Stasiu ;) Nie poddajemy się

 • Patryk - awatar

  Patryk

  24.11.2022
  24.11.2022

  Mocno wierzę, że uda się Pani w pełni pokonać chorobę. Trzymam kciuki!

49 276 zł  z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciło 975 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Stanisława Bachorczyk - awatar

Stanisława Bachorczyk

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 975

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
35
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Grzegorz - awatar
Grzegorz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
pawelsave - awatar
pawelsave
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij