Zbiórka Pomagał innym, potrzebuje pomocy - miniaturka zdjęcia

Pomagał innym, potrzebuje pomocy Jak założyć taką zbiórkę?

Pomagał innym, potrzebuje pomocy

23 408 zł  z 400 000 zł (Cel)
Wpłaciło 289 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Stanisław Konarski - awatar

Stanisław Konarski

Organizator zbiórki

Stanisław Konarski to człowiek orkiestra, pomaga i będzie pomagał wielu ludziom. Ale dziś nadszedł moment, kiedy to on sam potrzebuje pomocy. Stasiu to człowiek, który swoje życie   poświęca ludziom chorym, potrzebującym, dotkniętym przez nieszczęścia. Dzięki jego akcjom pomoc  i wsparcie otrzymało wiele chorych dzieci, osoby ubogie, starsze lub poszkodowane w wyniku powodzi lub pożaru. Mimo bezinteresownej pomocy wielu ludzi wspierających działalność charytatywną Stanisława Konarskiego, brakowało pieniędzy na pokrycie kosztów dużych przedsięwzięć, na które sam zaciągnął kredyty w banku, aby potrzebna pomoc szybko trafiła do najbardziej potrzebujących (powodzianie, chore dzieci, niepełnosprawne dzieci, spalone mieszkanie itp.). 

Kiedy trzeba było pomóc choremu na białaczkę chłopcu, Konarski zorganizował imprezę charytatywną oraz zaciągnął kredyt w banku. 

Pomagał też wyremontować mieszkanie rodzinie z Kluczborka, które zniszczył wybuch pieca i pożar.  Potrzeba było bardzo dużej kwoty pieniędzy, której nie dało się zebrać podczas zwykłej kwesty, dlatego też Konarski zaciągnął kredyt zastawiając swój własny dom. Zorganizował również zbiórkę dla chorej na nowotwór mózgu Madzi Jurowicz z Kluczborka, która trwała przez 3 dni i zakończyła się sukcesem.  Kolejną osobą, której pomógł Stasiu była Marta z Warty, która  choruje od dzieciństwa na porażenie mózgowe oraz na zespół  Dandy'ego-Walkera,  wodogłowie mózgowe. Choroby Marty wychodziły po jej urodzeniu jedna po drugiej. Straciła wzrok w wieku 8 lat.  Poznając sytuację chorej Marty, społecznik z Kuniowa postanowił szybko zainterweniować zakupując za swoje prywatne pieniądze niezbędne sprzęty, które pomogły i odciążyły rodziców w pielęgnacji niepełnosprawnego dziecka (winda, łóżko specjalistyczne, podjazd na wózek inwalidzki do samochodu i agregat prądotwórczy).

                      Pomoc dla Marty cierpiącej na dziecięce porażenie mózgowe.

Jego pomoc trafiła również do 8-letniej Asi Jagła z Poznania. Kiedy dziewczynka zorganizowała kiermasz dla ratowania swojej ciężko chorej mamy, Stasiu wsiadł w samochód i wyruszył do stolicy Wielkopolski aby pomóc jej w zbiórce pieniędzy. Pojechał fiatem 126p w wersji cabrio, zabrał ze sobą maszyny do robienia popcornu i waty cukrowej. Zabawiał ludzi wielkimi bańkami mydlanymi, a także częstował oryginalnym śląskim kołoczem. Wszelkie zebrane pieniądze przekazał oczywiście chorej mamie Asi. Dwa tygodnie po powrocie z Poznania, zorganizował wielki kiermasz charytatywny dla 15-letniego Miłosza Janasa cierpiącego na porażenie mózgowe, padaczkę, wadę serca oraz problemy endokrynologiczne, po operacji nóżki nie chodzi. Niestety zebrane środki nie wystarczyły na remont i dostosowanie łazienki dla niepełnosprawnego Miłosza, dlatego Stanisław Konarski, radny i społecznik z podkluczborskiego Kuniowa postanowił zaciągnąć kolejny kredyt, aby szybko i sprawnie pomóc choremu dziecku.

                                         Kiermasz Charytatywny dla chorego Miłosza Janasa

Gdy zmarła jego żona Jolanta Konarska po ciężkiej walce z nowotworem, prosił ludzi by zamiast kwiatów na pogrzebie, wpłacać pieniądze na budowę hospicjum w Smardach Górnych. Jola i Stanisław bardzo dużo pomagali powodzianom, robiąc dla nich zbiórki na materiały do odbudowy domów oraz organizowali w tym celu imprezy, a zebrane środki oraz swoje przeznaczali potrzebującym.

                    W Kuniowie organizował  wiele imprez na rzecz powodzian, hospicjum itp.

To co jest napisane powyżej to tylko mała część tego co zrobił dla społeczeństwa bezinteresownie. Tak naprawdę można by było o jego pięknych czynach pisać bez końca. Teraz to on liczy na naszą pomoc, aby mógł "podnieść się" i dalej robić to co mu najlepiej w życiu wychodzi - Pomagać  potrzebującym.

Stanisław Konarski jest od wielu lat Prezesem Zarządu Fundacji 'Samarytanin', oraz twórcą akcji 'Stasiu Konarski pomaga'- poświęcił swój czas i majątek po to, aby nieść pomoc bliźnim.  Nie pozwólmy, aby taki  dobry człowiek jak on pozostał sam na pastwę losu z ogromnym problemem finansowym, przez który nie jest w stanie działać charytatywnie dalej a może stracić swój cały dorobek życia, tylko dlatego że niósł pomoc potrzebującym.

My jako wolontariusze i przyjaciele wierzymy, że uda się teraz mu pomóc w jego ciężkich życiowych chwilach.

Razem możemy zdziałać cuda! Liczy się każdy grosz! Pozwólmy Stasiowi pomagać dalej!


                        Stasiu opowiada, dlaczego teraz to on potrzebuje Waszej pomocy!

http://plus.nto.pl/wiadomosci/a/stanislaw-konarski-pomagal-innym-teraz-sam-potrzebuje-pomocy,12543507

https://opole.tvp.pl/34241577/teraz-to-stanislaw-konarski-potrzebuje-waszego-wsparciaWybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • eMDe - awatar

  eMDe

  19.06.2019
  19.06.2019

  To ja dziękuję!

 • Asia - awatar

  Asia

  15.06.2019
  15.06.2019

  Trzymam kciuki, żeby udało się zebrać jak najwięcej 🙂

 • Ania - awatar

  Ania

  15.06.2019
  15.06.2019

  Stasiu nie poddawaj się, na pewno uda się pokonać trudności, musisz być silny, ludzie Cię potrzebują i uwielbiają za to co robisz. Pozdrawiam serdecznie

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.07.2018
  24.07.2018

  Może i niewiele, ale wiem że te pieniądze będą wykorzystane lepiej niż gdziekolwiek indziej :) Bogdan

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.10.2017
  25.10.2017

  Wspieram Pana Panie Stanisławie

23 408 zł  z 400 000 zł (Cel)
Wpłaciło 289 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Stanisław Konarski - awatar

Stanisław Konarski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 289

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
111
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
35
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Malwina Dajczak - awatar
Malwina Dajczak
20
Magdalena - awatar
Magdalena
12
Magdalena - awatar
Magdalena
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
22
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Roman Podgórski - awatar
Roman Podgórski
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij