Psiak został znaleziony w krytycznym stanie w świąteczny dzień. Kiedy ludzie spędzali wspólnie czas ze swoimi rodzinami, Mikołajek konał w rowie nieopodal ulicy. Został potrącony przez auto i pozostawiony na pewną śmierć. Przejeżdżające obok auta i przechodzący ludzie omijali wzrokiem potrącone zwierzę. Gdyby nie stanęła na jego drodze osoba, której los psiaka nie był obojętny, Mikołajek z pewnością by zmarł. Pies jest w stanie KRYTYCZNYM - został natychmiast przewieziony do lecznicy, gdzie udzielono mu pierwszej pomocy. Ma obrzęk płuc, obrzęk mózgu oraz uszkodzony kręg szyjny. Został wprowadzony w śpiączkę farmakologiczną. Jest to konieczne, ponieważ Mikołajek czuje ogromny ból, a na chwilę obecną jego stan nie pozwala na przeprowadzenie operacji. Przyjmuje leki mające na celu wyeliminowanie obrzęku i ustabilizowanie jego stanu. Przebywa w lecznicy zaledwie od wczoraj (26.12.2016) a dług za jego leczenie wynosi już 650 zł :(


W chwili obecnej lekarze starają się ustabilizować psiaka, kiedy jego stan będzie na to pozwalał zostanie przewieziony do kliniki u dr Olkowskiego w celu przeprowadzenia rezonansu i tomografii. 


Pobyt w szpitalu, rezonans, tomografia, leki, operacja oraz inne zabiegi to z pewnością będzie ogromna kwota. Prosimy o pomoc w ratowaniu życia naszej świątecznej znajdki. Mikołajek błaga o wsparcie - tylko dzięki waszej pomocy będzie mógł żyć... :( Walka o jego zdrowie będzie bardzo trudna, mamy nadzieję, że Mikołajek ją wygra...


aktualizacja 16.01.2017r.

Po wielodniowej walce o życie Mikołajka, udało się ustabilizować jego stan na tyle, aby była możliwość wybudzenia go ze śpiączki farmakologicznej. 2 stycznia leki wywołujące śpiączkę zostały odstawione. Mikołajek niestety nie widzi, jednak jest szansa, że uszkodzenie wzroku się cofnie. Psiak ma również złamaną łopatkę - w chwili obecnej jego stan nie pozwala na przeprowadzenie operacji, mogłoby się to skończyć tragicznie. 

Mikołajek przebywa w domu tymczasowym, gdzie 3 razy w tygodniu odwiedza go rehabilitantka. Dzięki tym zajęciom, ma szansę na pełny powrót do zdrowia.  Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu z rehabilitacji:

Psiak coraz lepiej zachowuje równowagę i co za tym idzie, coraz mniej się przewraca:) Ma WILCZY apetyt. Smakuje mu wszystko, pamięta gdzie są miski i ciągle sprawdza, czy coś magicznie się w nich nie pojawiło, przez ostatnie kilka minut;) Udało się go przekonać, żeby parę razy się załatwił na dworze, ale niestety szybko marznie i załatwia się głównie w domu. Pomimo tego, że kuleje przemieszcza się dość sprawnie i szybko. Mikołajek uwielbia kontakt z człowiekiem, którego nie opuszcza na krok:) Jest bardzo przyjazny w stosunku do ludzi i innych psów.

Przed Mikołajkiem jeszcze długa droga, aby mógł w pełni wrócić do zdrowia. Jednak już widać, jak powoli robi małe postępy :) Koszt ratowania jego życia był ogromny,  5 700 zł na chwilę obecną. Do tego dochodzi rehabilitacja, której tygodniowy koszt to 240 zł, oraz przyszła operacja złamanej łopatki. 

Widząc postępy Mikołajka, nie mamy wątpliwości, że warto było o niego walczyć :) 

Psiak prosi o wsparcie na swoje leczenie i dziękuje za dotychczasową pomoc :)


aktualizacja 23.01.2016

Mikołajek pozdrawia z domu tymczasowego:) Rehabilitacja zaczyna powoli przynosić efekty, psiak coraz mniej kręci się w kółko, lepiej utrzymuje równowagę a jego główka jest już mniej przekrzywiona:) Gdy się go zawoła, to ma przez moment problem ze zlokalizowaniem dźwięku, ale coraz szybciej umie znaleźć jego źródło. Robi coraz większe postępy i ma mnóstwo energii - choć nie widać tego na zdjęciach wszędzie go pełno, jest bardzo szybki i czuje się już bardzo pewnie. Potrafi także już sam wskoczyć na kanapę:) Nauczył się załatwiać na zewnątrz i w domu zachowuje czystość. 


Mikołajek nadal ma złamaną łopatkę - wcześniej lekarze wykluczali możliwość operacji, która mogłaby bezpośrednio zagrażać jego życiu. Jutro ma kolejną wizytę u ortopedy i prawdopodobnie lekarze podejmą decyzję w tej sprawie. Atak padaczki póki co (odpukać) się nie powtórzył:)


Mikołajek dziękuje za dotychczasowe wsparcie i nadal prosi o pomoc finansową, dzięki której będzie możliwe pokrycie kosztów jego leczenia.

Aktualności

 • Znajdki - awatar

  Znajdki

  05.07.17
  05.07.17

  Dobra informacja na zakończenie dzisiejszego dnia, jest taka, że Mikołajek znalazł dom :) Jego dom tymczasowy stał się domem stałym :) Zaopiekowała się nim kilka miesięcy temu Julia Rosnowska, która zabrała go do swojego domu po wyjściu z lecznicy. Mikołajek został znaleziony w krytycznym stanie przy drodze, w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia. Długie i kosztowne leczenie, pozwoliło na uratowanie jego zdrowia. Niestety nadal miewa ataki padaczki, jednak jego stan ogólny bardzo się poprawił. Mikołajek został adoptowany przez Julię i teraz nazywa się Dzidek :) Jest szczęśliwy i pozdrawia ze swojego własnego domu :) <3

  Zdjęcie aktualności 6 096

Komentarze

 • Zuza - awatar

  Zuza

  12.01.17
  12.01.17

  Zdrowiej śliczny:-)

 • Beata Biernat - awatar

  Beata Biernat

  30.12.16
  30.12.16

  Walcz i nie poddawaj się psinko ❤️

 • MARIA BRZEZIŃSKA - awatar

  MARIA BRZEZIŃSKA

  29.12.16
  29.12.16

  niech szybko wraca do zywych

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.12.16
  28.12.16

  Powodzenia!

 • Daniel Baranowski - awatar

  Daniel Baranowski

  28.12.16
  28.12.16

  Zdrowie życzę i cieszę się że ktoś zareagował ;( Zdrowia życzę Mikołajku

Wpłaty - 87

Karolina - awatar
30
Karolina
Magdalena Nazimek - awatar
10
Magdalena Nazimek
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Damian Maciejczuk - awatar
20
Damian Maciejczuk
Lena - awatar
25
Lena
Zuza - awatar
50
Zuza
Anonimowy Darczyńca - awatar
120
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Beata Aniszewska - awatar
20
Beata Aniszewska

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij