Szkoła w Keni Bombolulu

206 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Michał Rumiancew - awatar

Michał Rumiancew

Organizator zbiórki

Szkoła mieści się w dzielnicy Bombolulu Mbuyuni, w Kenii, zaledwie 3km od luksusowych hoteli, i gromadzi najbiedniejsze dzieci z regionu Mombasy.

Poznajcie afrykańską szkołę w Bombolulu

- Ja i James pochodzimy z jednej wioski daleko w interiorze, z jednego plemienia. Zostawiliśmy tam rodziny i przyjechaliśmy tu żeby założyć szkołę i pomóc najbiedniejszym dzieciom. - mówi Jared. W szkole są tylko trzy sale. Dzieci jest aż 120 i jedne przychodzą rano, inne po południu. Większość z nich ma bardzo biednych rodziców, często ich jedyny posiłek to ten zapewniany przez szkołę.

Gdy wchodzimy do budynku szkoły dwie nauczycielki, które tam pracują, bardzo ciepło nas witają, wyciągają rękę i przytulają policzek do policzka, szeroko się uśmiechają. Słyszymy krzyki dzieci, które widzą nas stojących na korytarzu, spoglądają przez uchylone drzwi klas. Gdy wchodzimy do pierwszej sali zapiera mi dech w piersi. Dzieciaki krzyczą, śmieją się i wyciągają ręce, aby nas przywitać. Witam się z każdym z nich. Następnie wchodzi Jared i z tym swoim czarującym uśmiechem zachęca dzieci do śpiewu. Stoimy jako goście pod tablicą i podziwiamy widowisko - dzieci klaszczą i śpiewają angielskie piosenki oraz w suahili "Jambo Kenya".

- Pokażę Wam gdzie przygotowujemy posiłki. - mówi Jared i zaraz idziemy wąskim przejściem między budynkami. Zaczyna kropić, ale po chwili dochodzimy do izby, gdzie kobiety kucają na podłodze nakładając z miski porcje ryżu na talerze. Pomieszczenie jest ciemne, a sufit dziurawy, przez co do środka pada deszcz. Kobiety uwijają się przy robocie nie zwracając na to uwagi. Po kilku minutach dzieci zajadają ciepły ryż siedząc w ławkach lub na podłodze, jak komu wygodnie. Na korytarzu leje się strumień wody i opada na posadzkę, kałuża jest co raz większa...

- Raz jak były u nas duże ulewy to był problem. Były powodzie i ginęli ludzie, domy ulepione z piachu i liści zapadały się. - tłumaczy nauczyciel. Wtedy dzieci u nas spały, nie miały jak wrócić do domu. Chcielibyśmy zrobić w szkole drugie piętro, żeby dzieci nie spały na podłodze i żeby mieć więcej miejsca do nauki. Ale teraz nie mamy na to pieniędzy. Często ten posiłek w szkole jest jedynym, który jedzą w ciągu dnia dzieci, a i tak nie wiadomo czy za 2 dni i tego nie będzie. - mówi Jared pokazując na dach. Rząd nie bardzo nam pomaga, wiele pieniędzy do nas nie dociera tylko zostaje u klasy rządzącej i oni się bogacą. Przez to w Kenii bogaci ludzie są bardzo bardzo bogaci a biedni bardzo bardzo biedni - powtarza raz za razem Jared.

Na koniec zostajemy zaproszeni do pokoju nauczycielskiego, który był najładniejszym pomieszczeniem jakie widzieliśmy w dzielnicy Bombolulu. Przede wszystkim było jasno, dość przestronnie, były solidne ściany i sufit, stały dwa biurka i dwa krzesła plus dodatkowe 2 plastikowe krzesła dla "petentów". Na ścianie oprawiony w ramkę wisiał certyfikat dotyczący prowadzenia szkoły pod tym adresem.

- Jeżeli chcielibyście nam pomóc to niestety wysyłka paczki odpada.- zaczyna Jared. Czy to na poczcie czy w hotelu, jak dostaną paczkę to sprytnie ją otwierają i patrzą co tam jest. Wtedy chcą, żebyśmy albo płacili za jej odbiór, albo w ogóle paczki nie wydają... Najlepiej jeśli przekażecie paczkę komuś kto leci do Kenii, kto mógłby oddać ją bezpośrednio szkole.


Pytam o konto, może łatwiej przekazać zebrane pieniądze przelewem?

- Niestety nie mamy takiego oficjalnego konta, bo do tej pory nikt nie pomagał naszej szkole... - przyznaje Jared. Ale możemy takie konto otworzyć, wtedy do Was napiszemy.


Wymieniliśmy nasze adresy, telefony, maile, zrobiliśmy ostatnie zdjęcia oraz selfie po czym pomachaliśmy dzieciakom na do widzenia.


Rozmawiamy jeszcze w drodze powrotnej do hotelu, Jared odprowadza nas pod samo wejście. Czasem jest trudno.- wyznaje. Ale najważniejszy jest dla mnie uśmiech dzieci. Wtedy jestem najbardziej szczęśliwy. Poza tym dzieci to nasza przyszłość. Przyszłość tego kraju.


Zbieramy na podstawowe potrzeby dzieci w szkole, aby mogły się uczyć m.in na jedzenie, zeszyty, książki, kredki, ołówki, mundurki. Każda złotówka ma wielką moc! Jeśli uda się zebrać większą sumę chcielibyśmy dobudować piętro i może wstawić kilka piętrowych łóżek dla najbiedniejszych dzieci, które nocują w szkole.


Dzieci są pracowite i bardzo chcą się uczyć.

Nauczyciele poświęcają im swój czas, energię i otaczają troską, otwierają przed nimi swoje serce. Ale to za mało... aby dziecko mogło się uczyć potrzebne są mundurki, zeszyty, ołówki, kredki, książki, a także posiłek... 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
206 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Michał Rumiancew - awatar

Michał Rumiancew

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 3

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Ania Frąc - awatar
Ania Frąc
200
Michał - awatar
Michał
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij