Zbiórka Dla Szymonka, na walkę z rakiem! - miniaturka zdjęcia

Dla Szymonka, na walkę z rakiem!

Zbiórka Dla Szymonka, na walkę z rakiem! - zdjęcie główne

Dla Szymonka, na walkę z rakiem!

4 484 zł z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 73 osoby
Wpłać teraz
2 853 udostępnienia
Agnieszka Ręk - awatar

Agnieszka Ręk

Organizator zbiórki

Cześć! Jestem Szymon Wylegała. Mam 6 lat i mieszkam w Chodzieży, z mamą, siostrzyczką Natalką i dziadkami.

Jeszcze niedawno byłem wesołym chłopcem, lubiłem się bawić, uczyć i grać w gry komputerowe. Niestety z dnia na dzień czułem się coraz gorzej. Już jakieś 2 lata temu pojawiły się problemy z chodzeniem. Bardzo bolały mnie nogi, nie mogłem spać, ponieważ leżenie także sprawiało mi ból.

Lekarze długo nie umieli mi pomóc, postawiono mi złą diagnozę i leczono porażenie mózgowe, autyzm, czy nawet Asperger'a.

Dopiero 10 marca tego roku zrobiono mi rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowo - krzyżowego kręgosłupa i wówczas padła diagnoza. To z czym się aktualnie zmagam to NOWOTWÓR kanału kręgowego odcinka lędźwiowo - krzyżowego - rdzeń kręgowy. Do tego czasu guz zdążył osiągnąć już 13 centymetrów!

Właśnie jestem po operacji, podczas której wycięli mi mniejszą część guza, który został poddany badaniu histopatologicznemu. Operacja została przeprowadzona w Instytucie w Poznaniu. Po badaniu stwierdzono u mnie nowotwór złośliwy o nazwie wyściółczak. Wykonano rezonans magnetyczny po operacji. Guz na chwilę obecną wynosi 12 cm. Przez błędnie stawiane diagnozy nie obędzie się moje leczenie bez licznych operacji, a każda operacja wiażę się z ryzykiem, że nie będę chodził. Gdyby nie walka mojej mamy to do dzisiaj nie padłaby trafna diagnoza i mogłoby dojść do paraliżu. Wyniki badań trafią do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, Łodzi, Bydgoszczy, Krakowa gdzie postarają się znaleźć najbardziej efektywne dla mnie leczenie. Jak tylko dowiem się czegoś nowego podzielę się z Wami informacją.

Moje leczenie po licznych konsultacjach odbędzie się w Warszawie, 12 maja będę miał kolejną operację. Zaproponowano wdrożyć radioterapię dlatego rezygnuję z leczenia protonoterapią. Jestem już po poważnej operacji wycięcia guza przez neurochirurga, który został usunięty w całości. Po operacji podczas, której miałem przetaczaną krew przewieziono mnie na Oddział Intensywnej Terapii. Oddychałem przy pomocy respiratora i byłem nieprzytomny. Wysokie ryzyko zgonu. Następnie wróciłem ponownie na oddział neurochirurgii. Nie mogłem chodzić, miałem założony cewnik i dostawałem szereg kroplówek. Przekazano mnie na oddział rehabilitacyjny celem usprawniania. Doszło do zakażenia dróg moczowych. Po operacjii jestem cewnikowany co 3h, nie czuję jak robię kupkę i siusiu-pęcherz neurogenny. W wyniku usunięcia guza doszło do wiotkiego paraliżu kończyn dolnych. Za 2 tygodnie rozpoczynam radioterapię w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. W tym celu miałem wykonany tomograf komputerowy aby opracować jak najlepszą metodę radioterapii, która nie uszkodzi nerek oraz jąder. Od wczoraj przebywam w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie na oddziale onkologii. Dzisiaj będę miał pooperacyjny rezonans magnetyczny kręgosłupa oraz głowy. Od 3 lipca jest zaplanowana radioterapia.

Niestety leczenie,rehabilitacja prawdopodobnie również będą musiały odbyć się w Warszawie, a już same konsultacje są bardzo kosztowne, nie wspominając o kosztach noclegu oraz lekach dlatego muszę prosić Was o pomoc!                         Do kosztòw związanych z chorobą syna doszły: wózek inwalidzki, pionizator, ortezy na nóżki, cewniki, żele do cewnikowania, pieluchy.         

Pomimo bólu, który nadal muszę znosić staram się być dzielny i pogodny. Mam nadzieję, że już niedługo będę mógł wrócić do mojej siostry i ulubionych zabaw.

Kwota jest bardzo duża, dlatego z góry dziękuję za każde otwarte serce! 

Szymon z rodziną

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Agnieszka Ręk - awatar

  Agnieszka Ręk

  11.01.18
  11.01.18

  We wrześniu 2017 r. Szymonek miał rezonans kręgosłupa. Badanie wykazało ponowny odrost guza. W marcu 2018 r. jedziemy do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie na rezonans kręgosłupa oraz badanie urodynamiczne. Od października do grudnia (9 tygodni) trwała rehabilitacja Szymonka.

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.01.18
  12.01.18

  Zdrówka Szymek!

 • <3 <3 - awatar

  <3 <3

  19.08.17
  19.08.17

  Zdrówka!

 • Agata SB - awatar

  Agata SB

  30.06.17
  30.06.17

  Walcz Szymon. Jesteśmy z tobą.

  • Agnieszka Ręk - awatar

   Agnieszka Ręk - Organizator zbiórki

   01.07.17
   01.07.17

   Dziękujemy serdecznie za siłę do walki

 • Wojtek Dz - awatar

  Wojtek Dz

  18.05.17
  18.05.17

  Mocno trzymam kciuki abyś szybciutko wyzdrowiał ! ;)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.05.17
  06.05.17

  Trzymamy kciuki!!! Zdrowiej szybko!!!

4 484 zł z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 73 osoby
Wpłać teraz
2 853 udostępnienia
Agnieszka Ręk - awatar

Agnieszka Ręk

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 73

Daria Niezborala - awatar
Daria Niezborala
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Zespół Szkół im. Józefa Wybickiego w Ratajach - awatar
Zespół Szkół im. Józefa Wybickiego w Ratajach
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
anonim - awatar
anonim
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Maciej Niezborała - awatar
Maciej Niezborała
100
<3 <3 - awatar
<3 <3
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Marta - awatar
Marta
25

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij