Zbiórka Dla Szymonka, na walkę z rakiem! - miniaturka zdjęcia

Dla Szymonka, na walkę z rakiem!

Agnieszka Ręk - awatar

Agnieszka Ręk

Organizator zbiórki

Cześć! Jestem Szymon Wylegała. Mam 6 lat i mieszkam w Chodzieży, z mamą, siostrzyczką Natalką i dziadkami.

Jeszcze niedawno byłem wesołym chłopcem, lubiłem się bawić, uczyć i grać w gry komputerowe. Niestety z dnia na dzień czułem się coraz gorzej. Już jakieś 2 lata temu pojawiły się problemy z chodzeniem. Bardzo bolały mnie nogi, nie mogłem spać, ponieważ leżenie także sprawiało mi ból.

Lekarze długo nie umieli mi pomóc, postawiono mi złą diagnozę i leczono porażenie mózgowe, autyzm, czy nawet Asperger'a.

Dopiero 10 marca tego roku zrobiono mi rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowo - krzyżowego kręgosłupa i wówczas padła diagnoza. To z czym się aktualnie zmagam to NOWOTWÓR kanału kręgowego odcinka lędźwiowo - krzyżowego - rdzeń kręgowy. Do tego czasu guz zdążył osiągnąć już 13 centymetrów!

Właśnie jestem po operacji, podczas której wycięli mi mniejszą część guza, który został poddany badaniu histopatologicznemu. Operacja została przeprowadzona w Instytucie w Poznaniu. Po badaniu stwierdzono u mnie nowotwór złośliwy o nazwie wyściółczak. Wykonano rezonans magnetyczny po operacji. Guz na chwilę obecną wynosi 12 cm. Przez błędnie stawiane diagnozy nie obędzie się moje leczenie bez licznych operacji, a każda operacja wiażę się z ryzykiem, że nie będę chodził. Gdyby nie walka mojej mamy to do dzisiaj nie padłaby trafna diagnoza i mogłoby dojść do paraliżu. Wyniki badań trafią do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, Łodzi, Bydgoszczy, Krakowa gdzie postarają się znaleźć najbardziej efektywne dla mnie leczenie. Jak tylko dowiem się czegoś nowego podzielę się z Wami informacją.

Moje leczenie po licznych konsultacjach odbędzie się w Warszawie, 12 maja będę miał kolejną operację. Zaproponowano wdrożyć radioterapię dlatego rezygnuję z leczenia protonoterapią. Jestem już po poważnej operacji wycięcia guza przez neurochirurga, który został usunięty w całości. Po operacji podczas, której miałem przetaczaną krew przewieziono mnie na Oddział Intensywnej Terapii. Oddychałem przy pomocy respiratora i byłem nieprzytomny. Wysokie ryzyko zgonu. Następnie wróciłem ponownie na oddział neurochirurgii. Nie mogłem chodzić, miałem założony cewnik i dostawałem szereg kroplówek. Przekazano mnie na oddział rehabilitacyjny celem usprawniania. Doszło do zakażenia dróg moczowych. Po operacjii jestem cewnikowany co 3h, nie czuję jak robię kupkę i siusiu-pęcherz neurogenny. W wyniku usunięcia guza doszło do wiotkiego paraliżu kończyn dolnych. Za 2 tygodnie rozpoczynam radioterapię w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. W tym celu miałem wykonany tomograf komputerowy aby opracować jak najlepszą metodę radioterapii, która nie uszkodzi nerek oraz jąder. Od wczoraj przebywam w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie na oddziale onkologii. Dzisiaj będę miał pooperacyjny rezonans magnetyczny kręgosłupa oraz głowy. Od 3 lipca jest zaplanowana radioterapia.

Niestety leczenie,rehabilitacja prawdopodobnie również będą musiały odbyć się w Warszawie, a już same konsultacje są bardzo kosztowne, nie wspominając o kosztach noclegu oraz lekach dlatego muszę prosić Was o pomoc!                         Do kosztòw związanych z chorobą syna doszły: wózek inwalidzki, pionizator, ortezy na nóżki, cewniki, żele do cewnikowania, pieluchy.         

Pomimo bólu, który nadal muszę znosić staram się być dzielny i pogodny. Mam nadzieję, że już niedługo będę mógł wrócić do mojej siostry i ulubionych zabaw.

Kwota jest bardzo duża, dlatego z góry dziękuję za każde otwarte serce! 

Szymon z rodziną

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Agnieszka Ręk - awatar

  Agnieszka Ręk

  11.01.18
  11.01.18

  We wrześniu 2017 r. Szymonek miał rezonans kręgosłupa. Badanie wykazało ponowny odrost guza. W marcu 2018 r. jedziemy do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie na rezonans kręgosłupa oraz badanie urodynamiczne. Od października do grudnia (9 tygodni) trwała rehabilitacja Szymonka.

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.01.18
  12.01.18

  Zdrówka Szymek!

 • <3 <3 - awatar

  <3 <3

  19.08.17
  19.08.17

  Zdrówka!

 • Agata SB - awatar

  Agata SB

  30.06.17
  30.06.17

  Walcz Szymon. Jesteśmy z tobą.

  • Agnieszka Ręk - awatar

   Agnieszka Ręk - Organizator zbiórki

   01.07.17
   01.07.17

   Dziękujemy serdecznie za siłę do walki

 • Wojtek Dz - awatar

  Wojtek Dz

  18.05.17
  18.05.17

  Mocno trzymam kciuki abyś szybciutko wyzdrowiał ! ;)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.05.17
  06.05.17

  Trzymamy kciuki!!! Zdrowiej szybko!!!

Agnieszka Ręk - awatar

Agnieszka Ręk

Organizator zbiórki

Wpłaty - 73

Daria Niezborala - awatar
100
Daria Niezborala
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Zespół Szkół im. Józefa Wybickiego w Ratajach - awatar
200
Zespół Szkół im. Józefa Wybickiego w Ratajach
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
anonim - awatar
10
anonim
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Maciej Niezborała - awatar
100
Maciej Niezborała
<3 <3 - awatar
100
<3 <3
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Marta - awatar
25
Marta

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij