Dla Szymonka, na walkę z rakiem!

owner

Agnieszka Ręk

Organizator zbiórki

Zbiórka

Cześć! Jestem Szymon Wylegała. Mam 5 lat i mieszkam w Chodzieży, z mamą, siostrzyczką Natalką i dziadkami.

Jeszcze niedawno byłem wesołym chłopcem, lubiłem się bawić, uczyć i grać w gry komputerowe. Niestety z dnia na dzień czułem się coraz gorzej. Już jakieś 2 lata temu pojawiły się problemy z chodzeniem. Bardzo bolały mnie nogi, nie mogłem spać, ponieważ leżenie także sprawiało mi ból.

Lekarze długo nie umieli mi pomóc, postawiono mi złą diagnozę i leczono porażenie mózgowe, autyzm, czy nawet Asperger'a.

Dopiero 10 marca tego roku zrobiono mi rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowo - krzyżowego kręgosłupa i wówczas padła diagnoza. To z czym się aktualnie zmagam to NOWOTWÓR kanału kręgowego odcinka lędźwiowo - krzyżowego - rdzeń kręgowy. Do tego czasu guz zdążył osiągnąć już 13 centymetrów!

Właśnie jestem po operacji, podczas której wycięli mi mniejszą część guza, który został poddany badaniu histopatologicznemu. Operacja została przeprowadzona w Instytucie w Poznaniu. Po badaniu stwierdzono u mnie nowotwór złośliwy o nazwie wyściółczak. Wykonano rezonans magnetyczny po operacji. Guz na chwilę obecną wynosi 12 cm. Przez błędnie stawiane diagnozy nie obędzie się moje leczenie bez licznych operacji, a każda operacja wiażę się z ryzykiem, że nie będę chodził. Gdyby nie walka mojej mamy to do dzisiaj nie padłaby trafna diagnoza i mogłoby dojść do paraliżu. Wyniki badań trafią do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, Łodzi, Bydgoszczy, Krakowa gdzie postarają się znaleźć najbardziej efektywne dla mnie leczenie. Jak tylko dowiem się czegoś nowego podzielę się z Wami informacją.

Moje leczenie po licznych konsultacjach odbędzie się w Warszawie, 12 maja będę miał kolejną operację. Zaproponowano wdrożyć radioterapię dlatego rezygnuję z leczenia protonoterapią. Jestem już po poważnej operacji wycięcia guza, który został usunięty w całości. Po operacji podczas, której miałem przetaczaną krew przewieziono mnie na Oddział Intensywnej Terapii. Oddychałem przy pomocy respiratora i byłem nieprzytomny. Wysokie ryzyko zgonu.Obecnie przebywam na Oddziale Neurochirurgii. Nie mogę chodzić, mam założony cewnik i dostaję szereg kroplówek. Przekazano mnie na Oddział rehabilitacyjny celem usprawniania.Doszło do zakażenia dróg moczowych. Po operacjii jestem cewnikowany co 3 h, nie czuję jak robię kupkę i siusiu-pęcherz neurogenny. W wyniku usunięcia guza doszło do wiotkiego paraliżu kończyn dolnych. Za 2 tygodnie rozpoczynam radioterapię w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. W tym celu miałem wykonany tomograf komputerowy aby opracować jak najlepszą metodę radioterapii, która nie uszkodzi nerek oraz jąder.

Niestety leczenie,rehabilitacja, prawdopodobnie również będą musiały odbyć się w Warszawie, a już same konsultacje są bardzo kosztowne, nie wspominając o kosztach noclegu oraz lekach dlatego muszę prosić Was o pomoc!

Pomimo bólu, który nadal muszę znosić staram się być dzielny i pogodny. Mam nadzieję, że już niedługo będę mógł wrócić do mojej siostry i ulubionych zabaw.

Kwota jest bardzo duża, dlatego z góry dziękuję za każde otwarte serce! 

Szymon z rodziną

Komentarze

 • Wojtek Dz

  18.05.17
  18.05.17

  Mocno trzymam kciuki abyś szybciutko wyzdrowiał ! ;)

 • Anonimowy Darczyńca

  06.05.17
  06.05.17

  Trzymamy kciuki!!! Zdrowiej szybko!!!

 • Anonimowy Darczyńca

  28.04.17
  28.04.17

  Powodzenia

 • Paulina Krupa

  25.04.17
  25.04.17

  Duzo zdrowia, radosnych chwil i powodzenia w walce z rakiem.

 • Sylwia

  23.04.17
  23.04.17

  POMAGAMY!

owner

Agnieszka Ręk

Organizator zbiórki

Wpłaty - 45

 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  50
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Zespół Szkół Licealno- Gimnazjalnych W Ratajach
  306
  Zespół Szkół Licealno- Gimnazjalnych W Ratajach
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  20
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Zespół Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Ratajach
  180
  Zespół Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Ratajach
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  10
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  10
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Ilona Józwowiak
  50
  Ilona Józwowiak
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  10
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Wojtek Dz
  50
  Wojtek Dz
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  20
  Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę