Zbiórka Dla Szymona chorego na DMD - zdjęcie główne

Dla Szymona chorego na DMD

0 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Katarzyna Lenarcik - awatar

Katarzyna Lenarcik

Organizator zbiórki

Zwracam się z prośbą o wsparcie dla Szymona Chabiera, który potrzebuje między innymi nowego wózka umożliwiającego mu poruszanie się. Szymon jest nastolatkiem chorym na Dystrofię Mięśniową Duschene'a, co jest powodem jego całkowitej niepełnosprawności. Jest całkowicie uzależniony od pomocy i opieki innych osób. Nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować. Od 7 lat funkcjonuje na wózku inwalidzkim i potrzebuje stałej rehabilitacji, która w zakresie refundowanym przez NFZ jest niewystarczająca.. 

Szymon poszedł teraz do szkoły średniej i niestety nie ma lekko. Aktualnie korzysta z wózka zwykłego, na którym w związku ze stopniem swojej niepełnosprawności nie jest w stanie się przemieszczać i potrzebuje pomocy innych. Każdy ruch to dla niego wielki wysiłek. Aktualnie Szymon ma sprawne jedynie dłonie, po położeniu rąk na blacie jest w stanie samodzielnie jeść i pisać.  Zdarzyła się w ostatnim czasie sytuacja w szkole, że wszyscy opuścili klasę i poszli na kolejne zajęcia (włącznie z Panią nauczycielką) i zostawili Szymona samego! Siedziałby tam pewnie do końca dnia, gdyby nauczycielka prowadząca kolejne zajęcia nie zainteresowała się jego nieobecnością. Elektroniczny wózek dałby Szymonowi minimalną samodzielność i możliwość poruszania się na terenie szkoły.

Potrzebujemy zebrać środki na taki wózek elektroniczny i samochód z windą, dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, do którego taki wózek się zmieści. Sprzęt niezbędny jest w codziennym funkcjonowaniu rodziny oraz przeciwdziałaniu jej wykluczeniu społecznemu. Samochód ma służyć zabezpieczeniu możliwości transportu do szkoły, placówek rehabilitacyjnych, czy do lekarza a także odciążyć drobnej postury mamę, która aktualnie musi Szymona dźwigać, aby umieścić go w starej, nie nadającej się do przewozu osób niepełnosprawnych osobówce. 

Sytuacja materialna rodziny jest bardzo trudna, na co istotny wpływ ma pozbawienie mamy Szymona możliwości podjęcia pracy w związku z koniecznością sprawowania stałej opieki nad Szymonem. Ojciec od wielu lat nie utrzymuje kontaktów z synem, pomimo dobrej sytuacji materialnej zupełnie nie pomaga, nie płaci zasądzonych alimentów a nawet wykorzystuje luki prawne do unikania swoich obowiązków rodzicielskich wobec Szymona. 

Proszę wyobrazić sobie całkowitą bezradność i zależność, tak właśnie czuje się Szymon na co dzień, skazany na pomoc ze strony innych, więzień własnego ciała. Szymon chce żyć jak każdy, chce się uczyć, mieć kontakt z rówieśnikami. Wymieniony sprzęt da mu taką szansę.  Nie pozwólmy zamknąć go w domu, przykutego do łóżka.  Zapewnijmy mu łatwiejszy i bardziej dostępny kontakt ze światem zewnętrznym i rówieśnikami.

Szymon jest podopiecznym Fundacji "Zdążyć z Pomocą"

 https://dzieciom.pl/podopieczni/4192


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Katarzyna Lenarcik - awatar

Katarzyna Lenarcik

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij