Zbiórka Dla Szymona chorego na DMD - miniaturka zdjęcia

Dla Szymona chorego na DMD

Zbiórka Dla Szymona chorego na DMD - zdjęcie główne

Dla Szymona chorego na DMD

0 zł z 100 000 zł (Cel)
Wpłać teraz
 
Katarzyna Lenarcik - awatar

Katarzyna Lenarcik

Organizator zbiórki

Zwracam się z prośbą o wsparcie dla Szymona Chabiera, który potrzebuje między innymi nowego wózka umożliwiającego mu poruszanie się. Szymon jest nastolatkiem chorym na Dystrofię Mięśniową Duschene'a, co jest powodem jego całkowitej niepełnosprawności. Jest całkowicie uzależniony od pomocy i opieki innych osób. Nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować. Od 7 lat funkcjonuje na wózku inwalidzkim i potrzebuje stałej rehabilitacji, która w zakresie refundowanym przez NFZ jest niewystarczająca.. 

Szymon poszedł teraz do szkoły średniej i niestety nie ma lekko. Aktualnie korzysta z wózka zwykłego, na którym w związku ze stopniem swojej niepełnosprawności nie jest w stanie się przemieszczać i potrzebuje pomocy innych. Każdy ruch to dla niego wielki wysiłek. Aktualnie Szymon ma sprawne jedynie dłonie, po położeniu rąk na blacie jest w stanie samodzielnie jeść i pisać.  Zdarzyła się w ostatnim czasie sytuacja w szkole, że wszyscy opuścili klasę i poszli na kolejne zajęcia (włącznie z Panią nauczycielką) i zostawili Szymona samego! Siedziałby tam pewnie do końca dnia, gdyby nauczycielka prowadząca kolejne zajęcia nie zainteresowała się jego nieobecnością. Elektroniczny wózek dałby Szymonowi minimalną samodzielność i możliwość poruszania się na terenie szkoły.

Potrzebujemy zebrać środki na taki wózek elektroniczny i samochód z windą, dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, do którego taki wózek się zmieści. Sprzęt niezbędny jest w codziennym funkcjonowaniu rodziny oraz przeciwdziałaniu jej wykluczeniu społecznemu. Samochód ma służyć zabezpieczeniu możliwości transportu do szkoły, placówek rehabilitacyjnych, czy do lekarza a także odciążyć drobnej postury mamę, która aktualnie musi Szymona dźwigać, aby umieścić go w starej, nie nadającej się do przewozu osób niepełnosprawnych osobówce. 

Sytuacja materialna rodziny jest bardzo trudna, na co istotny wpływ ma pozbawienie mamy Szymona możliwości podjęcia pracy w związku z koniecznością sprawowania stałej opieki nad Szymonem. Ojciec od wielu lat nie utrzymuje kontaktów z synem, pomimo dobrej sytuacji materialnej zupełnie nie pomaga, nie płaci zasądzonych alimentów a nawet wykorzystuje luki prawne do unikania swoich obowiązków rodzicielskich wobec Szymona. 

Proszę wyobrazić sobie całkowitą bezradność i zależność, tak właśnie czuje się Szymon na co dzień, skazany na pomoc ze strony innych, więzień własnego ciała. Szymon chce żyć jak każdy, chce się uczyć, mieć kontakt z rówieśnikami. Wymieniony sprzęt da mu taką szansę.  Nie pozwólmy zamknąć go w domu, przykutego do łóżka.  Zapewnijmy mu łatwiejszy i bardziej dostępny kontakt ze światem zewnętrznym i rówieśnikami.

Szymon jest podopiecznym Fundacji "Zdążyć z Pomocą"

 https://dzieciom.pl/podopieczni/4192


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł z 100 000 zł (Cel)
Wpłać teraz
 
Katarzyna Lenarcik - awatar

Katarzyna Lenarcik

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij