Zbiórka Dla Szymona chorego na DMD - miniaturka zdjęcia

Dla Szymona chorego na DMD

Katarzyna Lenarcik - awatar

Katarzyna Lenarcik

Organizator zbiórki

Szymon jest nastolatkiem chorym na Dystrofię Mięśniową Duschene'a, co jest powodem jego całkowitej niepełnosprawności. Jest całkowicie uzależniony od pomocy i opieki innych osób. Nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować. Od 7 lat funkcjonuje na wózku inwalidzkim. 

Szymon poszedł teraz do szkoły średniej i niestety nie ma lekko. Aktualnie korzysta z wózka zwykłego, na którym w związku ze stopniem swojej niepełnosprawności nie jest w stanie się przemieszczać i potrzebuje pomocy innych. Każdy ruch to dla niego wielki wysiłek. Aktualnie Szymon ma sprawne jedynie dłonie, po położeniu rąk na blacie jest w stanie samodzielnie jeść i pisać.  Zdarzyła się w ostatnim czasie sytuacja w szkole, że wszyscy opuścili klasę i poszli na kolejne zajęcia (włącznie z Panią nauczycielką) i zostawili Szymona samego! Siedziałby tam pewnie do końca dnia, gdyby nauczycielka prowadząca kolejne zajęcia nie zainteresowała się jego nieobecnością. Elektroniczny wózek dałby Szymonowi minimalną samodzielność i możliwość poruszania się na terenie szkoły.

Potrzebujemy zebrać środki na taki wózek elektroniczny i samochód z windą, dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, do którego taki wózek się zmieści. Sprzęt niezbędny jest w codziennym funkcjonowaniu rodziny oraz przeciwdziałaniu jej wykluczeniu społecznemu. Samochód ma służyć zabezpieczeniu możliwości transportu do szkoły, placówek rehabilitacyjnych, czy do lekarza a także odciążyć drobnej postury mamę, która aktualnie musi Szymona dźwigać, aby umieścić go w starej, nie nadającej się do przewozu osób niepełnosprawnych osobówce. 

Sytuacja materialna rodziny jest bardzo trudna, na co istotny wpływ ma pozbawienie mamy Szymona możliwości podjęcia pracy w związku z koniecznością sprawowania stałej opieki nad Szymonem. Ojciec od wielu lat nie utrzymuje kontaktów z synem, pomimo dobrej sytuacji materialnej zupełnie nie pomaga, nie płaci zasądzonych alimentów a nawet wykorzystuje luki prawne do unikania swoich obowiązków rodzicielskich wobec Szymona. 

Proszę wyobrazić sobie całkowitą bezradność i zależność, tak właśnie czuje się Szymon na co dzień, skazany na pomoc ze strony innych, więzień własnego ciała. Szymon chce żyć jak każdy, chce się uczyć, mieć kontakt z rówieśnikami. Wymieniony sprzęt da mu taką szansę.  Nie pozwólmy zamknąć go w domu, przykutego do łóżka.

Szymon jest podopiecznym Fundacji "Zdążyć z Pomocą" https://dzieciom.pl/podopieczni/4192


Katarzyna Lenarcik - awatar

Katarzyna Lenarcik

Organizator zbiórki

Wpłaty - 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij