Zbiórka Na Szprotkę - po wypadku - zdjęcie główne

Na Szprotkę - po wypadku

0 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Paulina Laskowska - awatar

Paulina Laskowska

Organizator zbiórki

Kochani,


Nie myślałam nigdy że będę prosić o jakąkolwiek pomoc finansową, ale chodzi tutaj o mojego najlepszego przyjaciela, kotkę o imieniu Szprotka. Więc nie mogę odpuścić i mam zamiar walczyć, ile trzeba.


Szprotka jest kotem niewychodzącym, uciekła z domu przez uchylone okno. Dopiero potem miało się okazać, jak bardzo pechowa to była ucieczka. Szprotkę 01.08.18r potrącił samochód, około godziny 8:00. Kierowca który ją potrącił, wrzucił ją w krzaki i zwiał z miejsca wypadku. To cud, że sąsiadka zauważyła ją, schowaną w krzakach koło domu. Wypadek był tak poważny, że był słyszalny z daleka. Kiedy dotarłam do niej, miała języczek na wierzchu, wywrócone oczy, nie mogła się nawet ruszyć. Na pierwszy rzut oka wyglądała jak martwa. Nie poddałam się jednak, musiałam zrobić cokolwiek, by kotka miała jakiekolwiek szanse na przeżycie, nie mogłabym jej zostawić konającej przy ulicy... Nie wybaczyłabym sobie.


Po krótkiej interwencji, Szprotka została zawieziona do LCMZ na ul. Stefczyka w Lublinie. Wstępne badania wykazały, że jej stan rokuje nieco lepiej niż myślałam. Początkowo dowiedziałam tylko tyle, że ma stłuczone płucka i że nie ma żadnych złamań. Niestety, następnego dnia okazało się, że maleństwo ma więcej urazów niż wykazały pierwsze badania. Dostała kroplówki, leki, była w klatce z tlenem, została na całonocną obserwację. Biochemia wykazała bardzo wysokie enzymy wątrobowe. Miała też wykonane usg, które wykazały zmiany.


Jej aktualny stan: obite płucka, ogromny krwiak w brzuszku, niesprawny zwieracz (opuchlizna i krew), nie potrafi się sama wysikać. Ogólnie cały tułów ma bardzo poturbowany i opuchnięty. Oprócz tego padło podejrzenie, że ma również urazy wewnętrzne.


Niestety, okazało się, że próbując ratować Szprotkę, popełniłam błąd i wybrałam nie do końca uczciwą klinikę (LCMZ). Próbowali mnie naciągać na kolejne i kolejne zabiegi, nie dając konkretnych informacji o jej ogólnym stanie i przyszłych rokowaniach. Leczenie wyszło za duże pieniądze niż było to konieczne. Chcę przewieźć kotkę do innego, zaufanego weterynarza, aby zasięgnąć drugiej opinii i uniknąć większej ilości błędów popełnionych przy leczeniu.


Niestety, nie mam już na to pieniędzy. Nie wystarczy mi nawet na opłacenie rachunku z kliniki LCMZ, a niezbędna jest właściwe leczenie, dzięki któremu Szprota będzie miała szansę na odzyskanie sprawności, a przede wszystkim szansę na życie.


Byłabym bardzo wdzięczna za każde dorzucone kilka groszy. Szprotka jest naprawdę cudowną kotką. Tak jak imię wskazuje (pomimo tego, że jest już dorosła), jest mała i drobna. Wygląda jak mały kotek. Każdy, kto miał okazję ją poznać, zakochiwał się od pierwszego wejrzenia. Jest bardzo proludzka, wprost uwielbia ludzkie towarzystwo.


Dziękuję serdecznie za każdą wpłaconą kwotę!


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Paulina Laskowska - awatar

Paulina Laskowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij