Zbiórka Walka z dysforią - zdjęcie główne

Walka z dysforią

963 zł z 4 500 zł (Cel)
Wpłaciły 33 osoby
Marcin Klementow - awatar

Marcin Klementow

Organizator zbiórki

Adres zrzutki :

https://zrzutka.pl/9kacpt


Walka z dysforią

Jestem Marcin pochodzę z Zielonej Góry. Postanowiłem założyć tu zbiórkę.

Dlaczego?

Jestem osobą transpłciową, a dokładniej transpłciowym mężczyzną.

Jestem na początku drogi aby móc w pełni być sobą, zarówno psychicznie, jak i fizycznie. By zrealizować ten cel niezbędne są pieniądze. Niestety są to spore kwoty, a leczenie nie jest refundowane przez NFZ.

Wizyty u seksuologa, psychologa, szereg różnych badań diagnostycznych, leczenie hormonalne, opłaty związane z rozprawą sądową. 

O wszystkich operacjach, które sięgają łącznie kwot wysokości dziesiątków tysięcy na razie nawet nie wspominam.

Owszem, jestem już pełnoletni i mieszkam sam. Nie mam więc problemu z rodzicami chodź można stwierdzić że "wolałbym” mieć. Jednakże wychowywałem się w domu dziecka. Obecnie, jako osoba dorosła, mieszkam sam. Niestety, mój jedyny stały dochód to jedynie zasilek z mopsu (280 zł) oraz zasilek z tytułu niepełnosprawności (215 zł) które nie są wystarczające na pełne utrzymanie w miesiącu tj. opłaty, zakupy lekarstw, artykuły pierwszej potrzeby. 

Prawdą jest, że praktycznie nie starcza mi na wszystkie opłaty, a co dopiero gdybym miał móc pozwolić sobie na regularne wizyty u seksuologa i dokończenie opinii psychologicznej  (w moim mieście i okolicy niestety żaden specjalista w dziedzinie

TS nie przyjmuje w ramach NFZ). Marzę o tym, by wreszcie móc być w pełni sobą bo codzienność w niewłaściwym ciele jest bardzo męcząca i bolesna.

Dlatego też powstała ta zbiórka, abym mógł kupić pomocne rzeczy, opłacić wizyty u specjalistów.

W kwotę zbiórki wchodzą: badania (kariotyp, tomografia, etc.), wizyty lekarskie i diagnostyka celem zrobienia opini u psychologa, psychiatry oraz seksuologa. 

(Pomijając na ten moment kwoty operacji, które będą w późniejszym etapie największym obciążeniem finansowym) .

Niestety w chwili obecnej nie jestem w stanie w pełni pracować i idealnie funkcjonować ze względu na stan zdrowia. Chodzę do specjalistów, na terapię oraz w miarę możliwości staram się łapać prac dorywczych aby w końcu w pełni stanąć na nogi. 

Miałem przyznaną 3 letnią rentę z tytułu niezdolności do pracy, lecz ZUS nie przedłużył mi tego świadczenia na kolejne lata. 

Ze względu na moją przeszłość i nieustanną na ten moment dysforie płciowa dotyka mnie wiele problemów natury emocjonalnej i psychicznej, przez co cierpię depresję, stany lękowe oraz inne tego typu przypadłości. Jest raz lepiej raz gorzej, lecz nadal nie jestem w stanie uczestniczyć w pełnym wymiarze na rynku pracy i w codziennym życiu. 


Sprostanie tak olbrzymim wydatkom, podczas gdy nieraz odmawiam sobie przysłowiowego chleba jest dla mnie nieosiągalne. Nie mam najbliższych którzy mogliby mi pomóc w tej kwestii finansowo. 

Wasze wsparcie byłoby dla mnie nieocenioną pomocą i spełnieniem moich marzeń o normalnym życiu.

 Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam Was serdecznie.

Komentarze


 • Alan Matysiak - awatar

  Alan Matysiak

  04.09.20
  04.09.20

  Życzę Ci powodzenia i duuużo siły, chociaż już moim zdaniem masz jej ogrom. Wszystko się ułoży, serio. Będę wpłacać więcej, kiedy będę mógł❤️

  • Marcin Klementow - awatar

   Marcin Klementow - Organizator zbiórki

   04.09.20
   04.09.20

   Dziękuję Ci bardzo. Takie słowa naprawdę wiele dla mnie znaczą!

963 zł z 4 500 zł (Cel)
Wpłaciły 33 osoby
Marcin Klementow - awatar

Marcin Klementow

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 33

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Małgorzata M. - awatar
Małgorzata M.
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Weronika Andrzejewska - awatar
Weronika Andrzejewska
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Karol Domownik - awatar
Karol Domownik
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
natalia - awatar
natalia
20
Wiktoria - awatar
Wiktoria
15

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij