Zbiórka Walka z dysforią - miniaturka zdjęcia

Walka z dysforią

Zbiórka Walka z dysforią - zdjęcie główne

Walka z dysforią

533 zł  z 4 500 zł (Cel)
Wpłaciły 23 osoby
Wpłać teraz
 
Marcin Klementow - awatar

Marcin Klementow

Organizator zbiórki

Walka z dysforią

Jestem Marcin pochodzę z Zielonej Góry. Postanowiłem założyć tu zbiórkę.

Dlaczego?

Jestem osobą transpłciową, a dokładniej transpłciowym mężczyzną.

Jestem na początku drogi aby móc w pełni być sobą, zarówno psychicznie, jak i fizycznie. By zrealizować ten cel niezbędne są pieniądze. Niestety są to spore kwoty, a leczenie nie jest refundowane przez NFZ.

Wizyty u seksuologa, psychologa, szereg różnych badań diagnostycznych, leczenie hormonalne, opłaty związane z rozprawą sądową. 

O wszystkich operacjach, które sięgają łącznie kwot wysokości dziesiątków tysięcy na razie nawet nie wspominam.

Owszem, jestem już pełnoletni i mieszkam sam. Nie mam więc problemu z rodzicami chodź można stwierdzić że "wolałbym” mieć. Jednakże wychowywałem się w domu dziecka. Obecnie, jako osoba dorosła, mieszkam sam. Niestety, mój jedyny stały dochód to jedynie zasilek z mopsu (400 zł) oraz zasilek z tytułu niepełnosprawności (220zł) które nie są wystarczające na pełne utrzymanie w miesiącu tj. opłaty, zakupy lekarstw, artykuły pierwszej potrzeby. 

Prawdą jest, że praktycznie nie starcza mi na wszystkie opłaty, a co dopiero gdybym miał móc pozwolić sobie na regularne wizyty u seksuologa i dokończenie opinii psychologicznej  (w moim mieście i okolicy niestety żaden specjalista w dziedzinie

TS nie przyjmuje w ramach NFZ). Marzę o tym, by wreszcie móc być w pełni sobą bo codzienność w niewłaściwym ciele jest bardzo męcząca i bolesna.

Dlatego też powstała ta zbiórka, abym mógł kupić pomocne rzeczy, opłacić wizyty u specjalistów.

W kwotę zbiórki wchodzą: badania (kariotyp, tomografia, etc.), wizyty lekarskie i diagnostyka celem zrobienia opini u psychologa, psychiatry oraz seksuologa. 

(Pomijając na ten moment kwoty operacji, które będą w późniejszym etapie największym obciążeniem finansowym) .

Niestety w chwili obecnej nie jestem w stanie w pełni pracować i idealnie funkcjonować ze względu na stan zdrowia. Chodzę do specjalistów, na terapię oraz w miarę możliwości staram się łapać prac dorywczych aby w końcu w pełni stanąć na nogi. 

Miałem przyznaną 3 letnią rentę z tytułu niezdolności do pracy, lecz ZUS nie przedłużył mi tego świadczenia na kolejne lata. 

Ze względu na moją przeszłość i nieustanną na ten moment dysforie płciowa dotyka mnie wiele problemów natury emocjonalnej i psychicznej, przez co cierpię depresję, stany lękowe oraz inne tego typu przypadłości. Jest raz lepiej raz gorzej, lecz nadal nie jestem w stanie uczestniczyć w pełnym wymiarze na rynku pracy i w codziennym życiu. 


Sprostanie tak olbrzymim wydatkom, podczas gdy nieraz odmawiam sobie przysłowiowego chleba jest dla mnie nieosiągalne. Nie mam najbliższych którzy mogliby mi pomóc w tej kwestii finansowo. 

Wasze wsparcie byłoby dla mnie nieocenioną pomocą i spełnieniem moich marzeń o normalnym życiu.

 Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam Was serdecznie.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Alan Matysiak - awatar

  Alan Matysiak

  04.09.20
  04.09.20

  Życzę Ci powodzenia i duuużo siły, chociaż już moim zdaniem masz jej ogrom. Wszystko się ułoży, serio. Będę wpłacać więcej, kiedy będę mógł❤️

  • Marcin Klementow - awatar

   Marcin Klementow - Organizator zbiórki

   04.09.20
   04.09.20

   Dziękuję Ci bardzo. Takie słowa naprawdę wiele dla mnie znaczą!

533 zł  z 4 500 zł (Cel)
Wpłaciły 23 osoby
Wpłać teraz
 
Marcin Klementow - awatar

Marcin Klementow

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 23

Iwona - awatar
Iwona
20
Małgorzata Matysiak - awatar
Małgorzata Matysiak
50
Alan Matysiak - awatar
Alan Matysiak
25
Michał Pedde - awatar
Michał Pedde
7
Natalia - awatar
Natalia
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Julia S. - awatar
Julia S.
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij