JAK SARENKI DO NAS TRAFIAJĄ?

Rok rocznie w ramach naszego „Pogotowia dla saren” zajmujemy się gromadką koźląt, które trafiają do nas z wielu przykrych powodów. Skrajnie wyczerpane i zabłąkane ofiary znajdowane są wśród podmiejskich zabudowań, w nieczynnych studniach, czy też w innych "pułapkach", z których cudem, ratują je przypadkowi spacerowicze.  Wiele przybywających do nas koźlaków zostaje osieroconych przez matki po tym, jak giną one w wypadkach komunikacyjnych lub nie przeżywają ciężkich zatruć spowodowanych kontaktem z zanieczyszczonym pokarmem. Oprócz faktycznego porzucania młodych, mamy też do czynienia z sytuacjami związanymi z ludzką niewiedzą. Młode pozostawiane są na moment przez matkę, która co jakiś czas oddala się, by później powrócić do nich na karmienie. Takie postępowanie jest naturalną strategią obronną wielu gatunków jeleniowatych. Dużo sarenek jest wtedy nieświadomie krzywdzonych przez przypadkowych przechodniów, którzy myśląc, że natykają się na porzucone młode, w dobrej wierze zabierają je do domu. Większość nie zdaje sobie sprawy też z tego, że znalezionych w lesie koźląt nie wolno nawet dotykać, ponieważ w ten sposób człowiek przekazuje swój zapach, co znacznie zwiększa szanse wykrycia ich przez drapieżniki. Innym, poważnym zagrożeniem dla sarenek są też przeprowadzane na przełomie maja i czerwca intensywne prace przy wykaszaniu wysokich traw. Nieświadome młode oczekujące na powrót matki nie są w stanie uciec przed niebezpieczeństwem. Urazy na skutek zetknięcia z ciężkimi narzędziami są bardzo poważne i niestety w wielu przypadkach kończą się tragicznie. W takich sytuacjach jedyną szansą na przeżycie jest błyskawiczna reakcja oraz z reguły bardzo ciężkie i czasochłonne zabiegi chirurgiczne.

DLACZEGO ZWRACAMY SIĘ DO PAŃSTWA  Z PROŚBĄ O WSPARCIE?

Każdego lata na uratowane sarny przeznaczamy klika litrów mleka zastępczego dziennie. Koszty są ogromne. Darowizny z naszego kluczowego programu pt. "Pogotowie dla saren" nie wystarczają do tego, by w pełni sfinansować ich wyżywienie i rehabilitację. Środki z tej zbiórki przeznaczamy na zakup mleka koziego dla poszkodowanych sarenek. Każda złotówka jest dla nas niezwykle cenna!

KIM JESTEŚMY I DLACZEGO PAŃSTWA WSPARCIE JEST TAK WAŻNE?

Jesteśmy jedyną placówką w województwie podkarpackim, która udziela pomocy dzikim zwierzętom. Posiadamy status Organizacji Pożytku Publicznego. Rocznie do naszego ośrodka trafia ponad pięćset rannych osobników głównie zwierząt chronionych - z województwa podkarpackiego, całej Polski oraz z wielu innych regionów kraju. Na przyjęcie o dowolnej porze dnia i nocy, a następnie na całodobową opiekę może u nas liczyć każde dzikie zwierzę, które znajdzie się w potrzebie. Około 55-60 procent z pośród naszych podopiecznych odzyskuje wolność. Tak wysoka sukcesywność leczenia nie miałaby miejsca, gdyby nie Państwa dobrowolne wsparcie. To właśnie dzięki pomocy finansowej udaje nam się zdziałać najwięcej. Nasze dalsze funkcjonowanie i rozwój zależne są przede wszystkim od wysokości funduszy, jakie na bieżąco uda nam się pozyskiwać. Przekazując nam swoje wsparcie macie Państwo pewność, że zostanie ono spożytkowane dobrze i uratuje wiele dzikich istnień. Jako pasjonaci z powołania gwarantujemy Państwu rzetelność, bezinteresowność, oddanie i profesjonalizm w wykonywaniu swoich obowiązków związanych z ratowaniem i leczeniem dzikich zwierząt wymagających intensywnej hospitalizacji. Zapewniamy,że każdy grosz z podarowanej nam przez Państwa darowizny, bezpośrednio przełoży się na jeszcze więcej sukcesów w tak wymagającej i trudnej rehabilitacji z jaką mamy do czynienia w przypadku dzikiej fauny. 

DZIĘKUJEMY ZA WASZĄ POMOC!


Wpłaty - 5

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.