Zbiórka Poszkodowani Ujeścisko - zdjęcie główne

Poszkodowani Ujeścisko

11 865 zł  z 1 000 000 zł (Cel)
Wpłaciło 129 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Dominik Kazirod - awatar

Dominik Kazirod

Organizator zbiórki

Dzień dobry wszystkim, wszystkim choć nie wiemy skąd jesteście, ile macie lat, gdzie pracujecie, co lubicie zjeść na obiad i jak spędzacie wolny czas. Trafiliście na stronę tej zbiórki i zapewne zastanawiacie się o co tutaj chodzi - postaramy się Wam opowiedzieć kim jesteśmy, przedstawić się po to, żebyście wiedzieli dlaczego kontaktujemy się z ludźmi właśnie w ten sposób, właśnie w takiej sprawie jak zbiórka.

     Z radością czekaliśmy na rok 2017 kiedy to mieliśmy (ponad 100 rodzin) odebrać klucze do mieszkań w jednej z szeregu rozpoczętych inwestycji przez spółdzielnię mieszkaniową Ujeścisko w Gdańsku (które łącznie obejmują kilkaset rodzin). Jeszcze wtedy nie wiedzieliśmy, że dla nas i naszych rodzin zaczynają się nie schody, a Himalaje, nie problemy, a węzły, które są nie do rozplątania. W przeciągu kolejnych miesięcy stało się jasne, że Spółdzielnia w której kupiliśmy mieszkania oszukała nas, a Prezes tej Spółdzielni mamił nas przejściowymi problemami. Do 2020 czekaliśmy na to, aż Państwo polskie podejmie jakąkolwiek skuteczną akcje przeciwko nieprawidłowościom. Finał sprawy jest taki, że po nagłośnieniu sprawy przed media, ówczesny Prezes czeka w areszcie tymczasowym, trwa śledztwo w którym postawiono mu szereg zarzutów. Nie jest to jednak pociechą dla nas, gdyż naszym celem było i jest odzyskanie naszych mieszkań. Prezes pozostawił Spółdzielnię w wielomilionowych długach, wierzyciele pukali i pukają do drzwi, wydawało się, że nie ma wyjścia z tej sytuacji. W momencie kiedy instytucje wokół zawodzą, rozkładają ręce i mówią nieoficjalnie jedno "zostaliście oszukani" są dwa wyjścia: pogodzić się z utratą majątku życia i podać rękę komornikowi, który będzie egzekwował spłatę zaciągniętych kredytów, albo... walczyć o swoje.

    Pod koniec roku 2019 do spółdzielni wszedł komornik. Następnie podjęliśmy kolejną próbę zmiany władz. Było o nas głośno w telewizji, w radio, w internecie. Protestowaliśmy pod spółdzielnią, sądem i prokuraturą, pisaliśmy petycje. Walczyliśmy wraz z innymi mieszkańcami osiedla oraz nabywcami mieszkań z innych inwestycji Spółdzielni. Kilkanaście tygodni temu, my nabywcy podjęliśmy decyzję, że musimy kolejny raz wziąć sprawy w swoje ręce - bezpośrednio naszą budowę! Że weźmiemy budynek, który dzisiaj jest niedokończony, z szeregiem usterek, zniszczony, zalewany (co możecie zobaczyć na zdjęciach) i spróbujemy go dokończyć częściowo ze środków własnych. Dzięki przychylności nowych władz Spółdzielni, udaje nam się stawiać kolejne kroki, mozolnie. Znaleziona została firma, która podejmie się kontynuacji budowy, w tym naprawy i dokończenia.  

Niestety, degradacja budynku jest wysoka a prac do dokończenia sporo, co widać na dołączonych zdjęciach. Koszt dokończenia prac oscyluje w okolicy 7 mln złotych. Można powiedzieć, że to dużo i niedużo jednocześnie, jednak liczy się także czas i możliwości, a niestety z tym jest różnie. Zamiast mieszkań otrzymujemy listy od komorników i groźby banków dotyczące wypowiedzenia kredytów na mieszkania których nie ma. Aktualnie Spółdzielnia usiłuje spłacić wielomilionowe długi ale oprócz tego potrzeb na zaniedbanym przez lata osiedlu jest wiele, nie mówiąc o innych niedokończonych inwestycjach.

    Dlatego dzisiaj prosimy o podarunek, o wielki ratunek dla nas od Was, od ludzi, którzy odwiedzili tę zbiórkę. My sami obecnie zbieramy, choć brzmi to nieco dziwnie, pierwszy milion. Drugi milion będziemy też zbierać. Ale prosimy was o kolejny.  Wśród nas są wielodzietne rodziny, ludzie starsi, emeryci, czy bardzo młodzi ludzie na dorobku, ludzie którzy wynajmują od lat mieszkaniami spłacają jednocześnie kredyty zaciągnięte na mieszkania których nie ma. Spółdzielnia też podejmuje próby sprzedaży majątku i ziemi, żeby spłacić wierzycieli. Stąd ta prośba, o pomoc której nikt nie myślałby 5 lat temu kiedy z pogodą ducha kupował mieszkanie. Latami zawodziły nas instytucje państwowe, gdzie dla przykładu prokuratura umorzyła w ostatnich latach około 40 spraw związanych z funkcjonowaniem spółdzielni! Ale wierzymy ze nie zawiodą nas zwykli ludzie. W 2020 roku zaznaliśmy wiele życzliwości ze strony innych, którzy wspierali nas w mediach, stali z nami w protestach, dobrym słowem i czynem wspierali w naszejsprawie i walce. Nie prosimy o to, żeby ktoś nas wyręczał, ale o wsparcie, o dar serca, o świąteczną cegiełkę. Ufamy, że uda się nam dokończyć budowę! Razem. Z naszej strony, jeżeli kiedykolwiek będziesz przy naszej inwestycji, gdy już ją skończymy, możesz być pewien, że przyczyniłeś się w dobrej sprawie i poniekąd uratowałeś kilkaset żyć. A myślę, że i ciepłej kawy i herbaty nikt nie odmówi, gdy powiesz, że brałeś udział w pomocy. Może wtedy uda się powiedzieć więcej o naszych perypetiach i losach-które teraz są w naszych i Twoich rękach.


Jeżeli chcesz wiedzieć więcej odwiedź strony, kliknij w linki, one powiedzą Ci więcej. Życzymy Tobie dużo zdrowia i dużo uśmiechu, o który my walczymy. 

Ostatnie materiały na temat w naszej sprawie:

https://panstwowpanstwie.polsatnews.pl/odcinek/zamiast-mieszkan-piramida/

https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Protest-mieszkancow-spoldzielni-Ujescisko-pod-prokuratura-w-Gdansku-n145764.html

https://dom.trojmiasto.pl/SM-Ujescisko-wazny-tydzien-dla-mieszkancow-trwaja-zebrania-n147447.html

https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/SM-Ujescisko-Jest-decyzja-o-sprzedazy-dzialek-n148089.html

Dziękujemy!


***

Zdecydowaliśmy się reaktywować zbiórkę ze względu na to, że doszliśmy do możliwości realizacji celu, który w momencie jej założenia, choć upragniony, wydawał się niemożliwy do osiągnięcia.  Poniżej zachowujemy jej historyczne brzmienie

***

Kochani,


Z tej strony Wasi sąsiedzi - zarówno obecni, jak i ci, którzy wciąż oczekują na mieszkania.

To już ostatnia prosta jeśli chodzi o przywrócenie normalności w funkcjonowaniu Spółdzielni Mieszkaniowej "Ujeścisko". Przez ostatnie lata walczymy o normalność, o możliwość odbioru naszych mieszkań na które przeznaczyliśmy oszczędności naszego życia i wzięliśmy kredyty. Walczymy o normalny wywóz śmieci, porządek na osiedlu, prąd czy remonty bloków i na klatkach schodowych, a także zwyczajnie o to, żebyśmy nie byli oszukiwani i okradani. Żebyśmy nie musieli drżeć o nasze życie czy martwić się o nasze pieniądze, żyjąc u rodziców lub na wynajętych kawalerkach z dwójką dzieci ani wyjeżdżać za chlebem za granicę, żeby starczyło na życie i spłatę kredytu za mieszkania, w których od kilku lat powinniśmy już mieszkać. Chcemy jednego - normalności! I o nią walczymy.

Dlatego potrzebujemy Waszego wsparcia! W każdej formie.

Oprócz tego, że potrzebujemy ludzi dobrej woli, którzy są w stanie poświęcić swój wolny czas i wspomóc swoją wiedzą/umiejętnościami np. analitycznymi, potrzeba nam również funduszy na opłacenie prawników, ochrony oraz innych niezbędnych działań mających na celu przywrócenie praworządności w naszej spółdzielni. 

Naszej spółdzielni = bo my wszyscy, którzy jesteśmy spółdzielcami, jesteśmy jej częścią. Spółdzielnia "Ujeścisko" od 24.04.2020 powróciła w wyniku głosowania rady nadzorczej do zwykłych ludzi i celem jest, by tak pozostało. Nie prosimy o wiele. Prosimy o solidarność z tysiącami osób, z setkami rodzin z dziećmi, z seniorami i dotychczasowymi mieszkańcami, którzy do tej pory z lękiem patrzyli w przyszłość. 


Jeżeli jeszcze nie słyszałeś o naszej ciężkiej i trudnej sytuacji to poniżej znajdziesz linki do wydarzeń i z opisem naszej sytuacji. Dziękujemy jednocześnie wszystkim, którzy do tej pory pomogli: mediom, działaczom społecznym, politykom, urzędnikom i przede wszystkim zwykłym ludziom, którzy działają na co dzień. Jesteśmy na ostatniej prostej! Do dzieła!

Więcej informacji:

https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Egzekucja-komornicza-w-Spoldzielni-Ujescisko-n139553.html

https://interwencja.polsatnews.pl/reportaz/2020-01-07/zaplacili-a-mieszkan-nie-ma-klopoty-spoldzielni/

https://www.tvp.info/46108485/alarm-zamiast-wlasnych-mieszkan-maja-do-splacania-dlugi-spoldzielni

Proszę udostępniajcie i wspierajcie!

Poniżej można wpłacić dowolną kwotę, np. 5, 10 złotych (wystarczy wybrać opcję: inna)

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Dominik Kazirod - awatar

  Dominik Kazirod

  16.05.2020
  16.05.2020

  Dobry wieczór, Dziękuję w imieniu wszystkich poszkodowanych za każde, nawet najmniejsze okazane wsparcie. Oczywiście zbiórka trwa dalej i gorąco prosimy o dołączanie do niej oraz o informowanie swoich znajomych i sąsiadów. Bardzo ważne ogłoszenie: w ten wtorek (19 maja godz 16:00) przyjeżdża telewizja Polsat, program "Państwo w Państwie". Spotkanie koło inwestycji August/ na przeciwko kościoła. Bądźmy obecni i pamiętajmy o przybyciu w maseczkach i zachowaniu odstępów

Komentarze


 • Mirosława Ciećwierz - awatar

  Mirosława Ciećwierz

  08.06.2020
  08.06.2020

  Z najstarszej części Osiedla kłaniam się Wam, bo zdołaliście doprowadzić do usunięcia fatalnego w skutkach dla naszej SM samozwańczego zarządu - nam, starym mieszkańcom, nie udało się to mimo kilku prób w ciągu ostatniej dekady. Dla wspólnego dobra.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.05.2020
  27.05.2020

  Jako nowy właściciel starego mieszkania dokładam się niestety symbolicznie. Bardzo proszę o kontakt jeżeli będę mógł w czymś pomóc. Pozdrawiam.

 • Marzanna Brzoskiewicz0 - awatar

  Marzanna Brzoskiewicz0

  05.05.2020
  05.05.2020

  Dziękuję PP

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.05.2020
  04.05.2020

  Damy radę!

 • Andrzej Skiba - awatar

  Andrzej Skiba

  01.05.2020
  01.05.2020

  Szanowni Państwo, życzę Państwu powodzenia w wyprowadzaniu spraw spółdzielni na prostą. Jestem pełen podziwu dla Państwa determinacji i działań. Jeśli mógłbym w czymś jeszcze, nawet symbolicznie pomóc, to proszę o kontakt. Pozdrawiam serdecznie Andrzej Skiba Radny Miasta Gdańska

11 865 zł  z 1 000 000 zł (Cel)
Wpłaciło 129 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Dominik Kazirod - awatar

Dominik Kazirod

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 129

B.Cz - awatar
B.Cz
20
Mirosława Ciećwierz - awatar
Mirosława Ciećwierz
100
Stop gangsterom - awatar
Stop gangsterom
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Renata - awatar
Renata
100
B.Cz - awatar
B.Cz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Halina Kuźmińska - awatar
Halina Kuźmińska
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij