Zbiórka Pomóżmy Marcelkowi - zdjęcie główne

Pomóżmy Marcelkowi

9 120 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 267 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Wiesława Kwiecień - awatar

Wiesława Kwiecień

Organizator zbiórki

Witam, jestem Wiesia i jestem babcią niepełnosprawnego Marcelka.

Marcel urodził się z 10 pkt w skali Apgar, do 8 miesiąca życia rozwijał się jak normalne, zdrowe dziecko.  W listopadzie 2012 roku zaniepokoiło nas zachowanie Marcela przy temperaturze. Od lekarza pediatry dostaliśmy skierowanie na szpital z podejrzeniem padaczki. Ordynator stwierdził że dziecko jest zdrowe, że wymyślamy mu chorobę i wypisał do domu bez żadnych konkretnych badań.  Po kilku dniach wrócił do szpitala z takimi samymi objawami (przy temperaturze "lał się" przez ręce, był  nieobecny), kolejny raz usłyszeliśmy że to tylko nasze wymysły. Gdy trafił do szpitala po raz trzeci inny lekarz zlecił wykonanie badania EEG. Po 2 tygodniach otrzymaliśmy wynik, niestety był taki jak się spodziewaliśmy: 

Szybka wizyta u neurologa, przepisanie leków i czekanie na efekty leczenia. Niestety leki nie pomagały a Marcel mimo upływu czasu z rozwojem stał w miejscu. Neurolog zlecił badanie tomograficzne mózgu i przepisał kolejne leki. Niestety badanie wykazało zmiany:

Następnym krokiem był wyjazd do Warszawy  w celu poszerzenia diagnostyki. Marcel miał badania metaboliczne które nie wykazały żadnych nieprawidłowości. 

Kolejnym krokiem był wyjazd do CZD w Warszawie gdzie Marcelkowi zostały podane sterydy. Po pierwszych dawkach napady ustały a my cieszyliśmy się, że w końcu coś pomaga. Niestety nasza radość nie trwała długo. Po powrocie ze szpitala Marcelek po każdej kolejnej dawce zachowywał się coraz gorzej.

Z dnia na dzień pogarszała się jego motoryka, najpierw przestał chodzić, później przestał siedzieć. Po 2 tyg w domu z wesołego, chodzącego dziecka stał się dzieckiem leżącym, ciągle płakał, w ciągu doby przesypiał max 3h

Cały czas mieliśmy kontakt z lekarzem prowadzącym, który twierdził że takie mogą być skutki uboczne brania sterydów i po zakończeniu terapii wszystko wróci do normy. Na szczęście nie posłuchaliśmy lekarza i pojechaliśmy do CZD. Na miejscu był problem z przyjęciem Marcela na oddział (ponieważ nie było miejsc). Dziecko w stanie ciężkim  lekarze chcieli odesłać do domu. Na szczęście po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu lekarz przyjmujący zdecydował się zostawić Marcela na oddziale. 

Marcel leżał w CZD w Warszawie ponad miesiąc walcząc o życie!!!

Podłączony pod tlen i pompę z lekami przeciw obrzękowi mózgu.  Nie był w stanie sam podnieść główki, karmiony tylko kroplówkami, ponieważ stracił umiejętność gryzienia i połykania. To był najgorszy czas w Naszym życiu, patrzeć jak dziecko walczy o życie.

Na szczęście Marcelkowi udało się wygrać tę walkę. Od początku musiał uczyć się podnosić główkę, siedzieć, raczkować, chodzić. Powrót do stanu przed podaniem sterydów trwał około roku. 

Niestety sterydy doprowadziły do większych uszkodzeń mózgu, pojawiły się zaniki korowe.

Przez dr prowadzącą zostaliśmy skierowani do Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie Marcelek miał przeprowadzone badania genetyczne, które potwierdziły Zespół niedoboru transportera glukozy GLUT 1

Choroba ta powoduję, że krew nie może przekazać odpowiedniej ilości cukrów do mózgu. Mózg nie jest w stanie rozwijać się i rosnąć, ponieważ nie jest odpowiednio odżywiony.

   Marcelek ma około 100 ataków padaczki dziennie, każdy atak zostawia ślad w jego głowie.

                                                          Marcel nie mówi, nie rozumie. 

            Niedługo skończy 6 lat a jego rozwój jest na poziomie rocznego dziecka.

Od otrzymania diagnozy Marcel jest na diecie ketogennej. Co miesiąc musimy stawiać się na oddziale IMiDz w Warszawie na badania kontrolne. Leki, wyjazdy, dieta to wszystko generuje bardzo duże koszty. 

Nie jesteśmy w stanie zapewnić mu dodatkowych zajęć logopedycznych, zajęć z psychologiem, rehabilitacji które w jego sytuacji są niezbędne, aby mógł się lepiej rozwijać.

Marcel nigdy nie będzie zdrowym dzieckiem, ale chcemy zapewnić mu jak najlepsze warunki do rozwoju. Niestety nasza sytuacja finansowa na to nie pozwala. Mama Marcelka jest osobą samotnie wychowująca dziecko i sama jest na rencie socjalnej. Ja jako babcia pomagam jej jak tylko mogę.

Część z zebranych pieniędzy chcemy przeznaczyć na pogłębienie diagnostyki genetycznej. 

Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc. Każda wpłacona złotówka to dla Marcelka szansa na lepszy rozwój i chociaż troszkę normalniejsze życie.  Z góry dziękujemy za każdą wpłatę. Babcia Marcelka.

          


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Wiesława Kwiecień - awatar

  Wiesława Kwiecień

  25.05.18
  25.05.18

  Kochani dziś naszą zbiórkę wsparła już 100 osoba :) zebraliśmy 20% kwoty i bardzo dziękujemy za każde wsparcie, każdą kwotę i każde udostępnienie :)

Komentarze


 • Marcel Krzan - awatar

  Marcel Krzan

  23.02.21
  23.02.21

  Trzymajcie się

  • Wiesława Kwiecień - awatar

   Wiesława Kwiecień - Organizator zbiórki

   25.02.21
   25.02.21

   Dziękujemy z całego serca

 • Grażyna Grudzień - awatar

  Grażyna Grudzień

  07.08.20
  07.08.20

  Powodzenia ❤️

 • Roksana - awatar

  Roksana

  09.11.19
  09.11.19

  Dużo zdrówka

 • Ania K - awatar

  Ania K

  28.06.19
  28.06.19

  Zycze duzo zdrowka Marcelkowi a mamie i babci sily i wytrwalosci w walce z choroba

  • Wiesława Kwiecień - awatar

   Wiesława Kwiecień - Organizator zbiórki

   28.06.19
   28.06.19

   Dziekuje z calego serca Niech Bog ma Pania i Pani rodzine w swojej opiece

 • TP77 - awatar

  TP77

  04.06.19
  04.06.19

  Keep fighting!

  • Wiesława Kwiecień - awatar

   Wiesława Kwiecień - Organizator zbiórki

   24.06.19
   24.06.19

   Dziekuje z calego serca

9 120 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 267 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Wiesława Kwiecień - awatar

Wiesława Kwiecień

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 267

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Marcel Krzan - awatar
Marcel Krzan
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Sławomira Maciejczyk - awatar
Sławomira Maciejczyk
100
Barbara Niesulowski - awatar
Barbara Niesulowski
100
A. F. - awatar
A. F.
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Grażyna Grudzień - awatar
Grażyna Grudzień
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij