Patrycja Dorociak - awatar

Patrycja Dorociak

Organizator zbiórki


Nigdy nie sądziłam, że będę musiała prosić po pomoc. Niestety powoli staję się bezradna. Koszty leczenia mojej cudownej dziewczynki zaczynają mnie przerastać.

Karina jest 8letnią klaczą małopolską. Kupiłam ją 5 lat temu jako surową i naprawdę trudną klacz. Od dziecka marzyłam o własnym koniu, niestety rodzice nie podzielali mojego entuzjazmu. Na jej zakup, sprzęt oraz utrzymanie zarobiłam sama. Kupienie jej było moją oznaką buntu i spełnieniem najskrytszych marzeń. Było ciężko - Karina niekoniecznie chciała współpracować, od obcych ludzi za plecami wciąż słyszałam śmiechy ''na co ci ten koń? W życiu jej nie ogarniesz! Lepiej oddaj ją na mięso, tylko tam się nadaje!'' Nie raz po kryjomu płakałam z bezradności, nie raz chciałam się poddać, jednak każdego dnia zaciskałam zęby, z podniesioną głową przychodziłam do niej i ciężko pracowałyśmy nad wspólnym porozumieniem. Ludzie obserwowali nasze zmagania i dalej się z nas śmiali. Po czasie, to my mogłyśmy się z nich śmiać. Ciężka praca dała efekty, a Karina stała się moją najwierniejszą przyjaciółką i nauczycielką. Nauczyła mnie naprawdę wiele i to dzięki niej tyle osiągnęłam. 

Niestety  w październiku zeszłego roku musiałam pozostawić ją pod opieką cudzą opieką. Wyjechałam na 7tyg na zawody, tak zarabiałam na utrzymanie swoje i moich klaczy. Na padok gdzie stała wpuszczono nową, młodą klacz, kuta na 4-ry. Skopała mi konia, trafiła w staw skokowy Kariny. Nikt słowem się nie odezwał, nie wezwano weta. Karina pozostała na łące aż do mojego powrotu. W wyniku kopnięcia na kościach powstały małe pęknięcia. Kiedy wróciłam, kości były w trakcie zrastania - organizm zaczął wytwarzać zbyt dużo nowej informacji kościotwórczej. Gdyby wezwano weterynarza wcześniej, zmiany nie byłyby tak ogromne i łatwo można byłoby je wyleczyć.  W stawie doszło do wytworzenia sporej narośli kostnej oraz doszło od ostrego szpatu. Za poleceniem weterynarza zaczęliśmy leczenie. Został podany steryd, który zahamował dalsze zrastanie się. Niestety klacz co raz bardziej kulała. Konieczna stała się operacja.
Długo szukałam kliniki, która podjęłaby się leczenia mojej klaczy. Klacz pojechała do kliniki pod Wrocławiem i tam została wykonana artrodeza.

Karina musi pozostać w klinice jeszcze kilka tygodni.

Tak jak zawsze starałam się sama uzbierać potrzebną kwotę. Pracuję po kilkanaście godzin dziennie. Podjęłam dodatkowe zlecenia, wyprzedaję sprzęt, jednak nadal nie jest to wystarczające. Koszty leczenia powoli zaczynają mnie przerastać. 

Nie chcę przerywać leczenia Kariny, nie potrafiłabym sobie wybaczyć, że przez moje zbyt małe fundusze, nie byłam w stanie zapewnić jej potrzebnego leczenia. Dlatego zwracam się z prośbą o pomoc. Każda złotówka jest nam na wagę złota, bo każda złotówka pozwala nam na spłatę rosnącego długu w klinice.
Koszt operacji wyniósł 4500zł, każdy dzień pobytu w klinice to koszt 40zł (Karina stoi już tam od 3tyg, jeszcze ok 3tyg przed nią). Były robione badania oraz zdjęcia wymagane przed operacją. Do kosztów dojdą jeszcze ceny zdjęć, leków, które klacz musi zażywać po operacji oraz opatrunków,
Do całości też musimy doliczyć 8% vat.

Proszę, pomóżcie mi postawić przyjaciółkę na nogi.

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Patrycja Dorociak - awatar

  Patrycja Dorociak

  25.05.19
  25.05.19

  Karina dziś wyszła z kliniki. Czeka nas teraz rehabilitacja oraz kontrole. Jestem dobrej myśli. Karina wygląda dobrze i zdecydowanie lepiej chodzi ❤️❤️

  Zdjęcie aktualności 31 848

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.05.19
  22.05.19

  Walcz dziewczyno, o przyjaciół zawsze warto i trzeba walczyć : ) trzymam kciuki - powodzenia : )

  • Patrycja Dorociak - awatar

   Patrycja Dorociak - Organizator zbiórki

   24.05.19
   24.05.19

   Walczymy, zwlaszcza,że Karina bardzo dobrze reaguje na leczenie ❤️❤️❤️ Dziękujemy! 😍❤️

 • Madzia <3 - awatar

  Madzia <3

  08.05.19
  08.05.19

  Bo przyjaciołom warto pomagać :*

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.05.19
  07.05.19

  🐎❤

 • Marlena Jakób - awatar

  Marlena Jakób

  07.05.19
  07.05.19

  Powodzenia ❤️❤️

  • Patrycja Dorociak - awatar

   Patrycja Dorociak - Organizator zbiórki

   07.05.19
   07.05.19

   dziękujemy <3

Patrycja Dorociak - awatar

Patrycja Dorociak

Organizator zbiórki

Wpłaty - 26

Anonimowy Darczyńca - awatar
15
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Patrycja - awatar
20
Patrycja
Martyna Kulczyk - awatar
50
Martyna Kulczyk
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Magdalena Dembiczak - awatar
17
Magdalena Dembiczak
Elżbieta Sudół - awatar
25
Elżbieta Sudół
Joanna - awatar
30
Joanna
Angelika - awatar
10
Angelika
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij