Zbiórka Na pomoc przyjaciółce - zdjęcie główne

Na pomoc przyjaciółce

960 zł  z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciło 27 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Patrycja Dorociak - awatar

Patrycja Dorociak

Organizator zbiórki


Nigdy nie sądziłam, że będę musiała prosić po pomoc. Niestety powoli staję się bezradna. Koszty leczenia mojej cudownej dziewczynki zaczynają mnie przerastać.

Karina jest 8letnią klaczą małopolską. Kupiłam ją 5 lat temu jako surową i naprawdę trudną klacz. Od dziecka marzyłam o własnym koniu, niestety rodzice nie podzielali mojego entuzjazmu. Na jej zakup, sprzęt oraz utrzymanie zarobiłam sama. Kupienie jej było moją oznaką buntu i spełnieniem najskrytszych marzeń. Było ciężko - Karina niekoniecznie chciała współpracować, od obcych ludzi za plecami wciąż słyszałam śmiechy ''na co ci ten koń? W życiu jej nie ogarniesz! Lepiej oddaj ją na mięso, tylko tam się nadaje!'' Nie raz po kryjomu płakałam z bezradności, nie raz chciałam się poddać, jednak każdego dnia zaciskałam zęby, z podniesioną głową przychodziłam do niej i ciężko pracowałyśmy nad wspólnym porozumieniem. Ludzie obserwowali nasze zmagania i dalej się z nas śmiali. Po czasie, to my mogłyśmy się z nich śmiać. Ciężka praca dała efekty, a Karina stała się moją najwierniejszą przyjaciółką i nauczycielką. Nauczyła mnie naprawdę wiele i to dzięki niej tyle osiągnęłam. 

Niestety  w październiku zeszłego roku musiałam pozostawić ją pod opieką cudzą opieką. Wyjechałam na 7tyg na zawody, tak zarabiałam na utrzymanie swoje i moich klaczy. Na padok gdzie stała wpuszczono nową, młodą klacz, kuta na 4-ry. Skopała mi konia, trafiła w staw skokowy Kariny. Nikt słowem się nie odezwał, nie wezwano weta. Karina pozostała na łące aż do mojego powrotu. W wyniku kopnięcia na kościach powstały małe pęknięcia. Kiedy wróciłam, kości były w trakcie zrastania - organizm zaczął wytwarzać zbyt dużo nowej informacji kościotwórczej. Gdyby wezwano weterynarza wcześniej, zmiany nie byłyby tak ogromne i łatwo można byłoby je wyleczyć.  W stawie doszło do wytworzenia sporej narośli kostnej oraz doszło od ostrego szpatu. Za poleceniem weterynarza zaczęliśmy leczenie. Został podany steryd, który zahamował dalsze zrastanie się. Niestety klacz co raz bardziej kulała. Konieczna stała się operacja.
Długo szukałam kliniki, która podjęłaby się leczenia mojej klaczy. Klacz pojechała do kliniki pod Wrocławiem i tam została wykonana artrodeza.

Karina musi pozostać w klinice jeszcze kilka tygodni.

Tak jak zawsze starałam się sama uzbierać potrzebną kwotę. Pracuję po kilkanaście godzin dziennie. Podjęłam dodatkowe zlecenia, wyprzedaję sprzęt, jednak nadal nie jest to wystarczające. Koszty leczenia powoli zaczynają mnie przerastać. 

Nie chcę przerywać leczenia Kariny, nie potrafiłabym sobie wybaczyć, że przez moje zbyt małe fundusze, nie byłam w stanie zapewnić jej potrzebnego leczenia. Dlatego zwracam się z prośbą o pomoc. Każda złotówka jest nam na wagę złota, bo każda złotówka pozwala nam na spłatę rosnącego długu w klinice.
Koszt operacji wyniósł 4500zł, każdy dzień pobytu w klinice to koszt 40zł (Karina stoi już tam od 3tyg, jeszcze ok 3tyg przed nią). Były robione badania oraz zdjęcia wymagane przed operacją. Do kosztów dojdą jeszcze ceny zdjęć, leków, które klacz musi zażywać po operacji oraz opatrunków,
Do całości też musimy doliczyć 8% vat.

Proszę, pomóżcie mi postawić przyjaciółkę na nogi.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Patrycja Dorociak - awatar

  Patrycja Dorociak

  25.05.2019
  25.05.2019

  Karina dziś wyszła z kliniki. Czeka nas teraz rehabilitacja oraz kontrole. Jestem dobrej myśli. Karina wygląda dobrze i zdecydowanie lepiej chodzi ❤️❤️

  Zdjęcie aktualizacji 31 848

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.05.2019
  22.05.2019

  Walcz dziewczyno, o przyjaciół zawsze warto i trzeba walczyć : ) trzymam kciuki - powodzenia : )

  • Patrycja Dorociak - awatar

   Patrycja Dorociak - Organizator zbiórki

   24.05.2019
   24.05.2019

   Walczymy, zwlaszcza,że Karina bardzo dobrze reaguje na leczenie ❤️❤️❤️ Dziękujemy! 😍❤️

 • Madzia <3 - awatar

  Madzia <3

  08.05.2019
  08.05.2019

  Bo przyjaciołom warto pomagać :*

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.05.2019
  07.05.2019

  🐎❤

 • Marlena Jakób - awatar

  Marlena Jakób

  07.05.2019
  07.05.2019

  Powodzenia ❤️❤️

  • Patrycja Dorociak - awatar

   Patrycja Dorociak - Organizator zbiórki

   07.05.2019
   07.05.2019

   dziękujemy <3

960 zł  z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciło 27 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Patrycja Dorociak - awatar

Patrycja Dorociak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 27

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Patrycja - awatar
Patrycja
20
Martyna Kulczyk - awatar
Martyna Kulczyk
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Magdalena Dembiczak - awatar
Magdalena Dembiczak
17
Elżbieta Sudół - awatar
Elżbieta Sudół
25
Joanna - awatar
Joanna
30
Angelika - awatar
Angelika
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij