Zbiórka Ventus - walka o życie - zdjęcie główne

Ventus - walka o życie

624 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 21 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Zanim wylejecie na nas , czy Kaję wiadro pomyj przeczytajcie nasz tekst.

 Przez cztery lata w TSPZ " Ogród Św. Franciszka" , kolejne dwa w naszej Fundacji. Odpowiedzialna, oddana zwierzętom dziewczyna, teraz studentka, dorosła osoba. Zawsze dostawała najtrudniejsze psy - nigdy nie zawiodła ani ich, ani nas.

Zwierzęta to jednak instynkt i nikt, nawet najdoskonalszy behawiorysta nie przewidzi wszystkiego.

 Ventus jest pod opieka innej fundacji.

 Udostępniamy więc konto naszej Fundacji, będziemy raz w tygodniu publikować jego stan, oczywiście bez danych osobowych wpłacających osób. Kaj jako organizator zbiórki musi mieć dostęp do info o wpłatach, a z oczywistych powodów nie może zbierać tych pieniędzy na osobiste konto

"Psy w norze leżąc bez siły
Lizały swoje rany
Po walce o przetrwanie
Oblepiały ropą ściany
Nie mając już sił zupełnie
Ujrzawszy wtedy ludzi
Nie miały na walkę sił
Jakże ona ich trudzi
...
Widząc że szykuje się coś bardzo, bardzo, bardzo, bardzo niedobrego, wypychamy raźno do przodu kolegę najmniejszego. Idź przodem!"

                                                                                                                   -KULT


 Ludzkie błędy… teraz walka o życie maleństwa.

 Od kilku lat staram się pomagać zwierzętom, często angażuję się jako dom tymczasowy. Podobnie było tym razem... Ponad tydzień temu trafił do mnie 6-tygodniowy miot szczeniąt. Wszystko było super, do czasu... Po ponad tygodniu sielanki nastąpiła tragedia... Jeden z moich podopiecznych został poturbowany przez mojego własnego psa, który wcześniej je akceptował, bawił się. Opiekował się nimi… Zaufałam za mocno... Szczeniak w trybie nagłym trafił na OIOM do całodobowej lecznicy z licznymi obrażeniami. Reszta rodzeństwa została zabezpieczona w innym DT. Moje serce zostało rozdarte na milion kawałków...


 Poprzez mój błąd i zaufanie, psie niewinne dziecko walczy dzisiaj o życie...  

 Czuję się okropnie, że przez moje niedopatrzenie, istota, która miała zostać uratowana, została tak bardzo skrzywdzona... Wieczorami rozmyślam, co by było gdyby... Niestety, ale czasu nie można cofnąć... Jestem bezsilna... . Wszystko to, co do tej pory stworzyłam straciło jakąkolwiek wartość. Jedyne kogo mogę obwiniać, to siebie. Do końca życia będę pamiętać ten dzień, ten błąd... To trwało tylko kilka sekund, jednak dla mnie wydłużają się one w nieskończoność przez nieustająco powtarzające się w mojej głowie obrazy... Psie dziecko trafiło do lecznicy z wieloodłamowymi złamaniami czaszki oraz potężnym krwotokiem. Pierwsza doba była pod znakiem zapytania, czy w ogóle przeżyje...


 W trybie natychmiastowym zalecono wykonanie rezonansu magnetycznego. Ze względu na tragiczny stan zwierzęcia wykonano je już na drugą dobę przyjmując ledwo żywego psiaka poza kolejką. Przez tylko chwilę przewijających się obrazów podczas wykonywania tomografu radiolog rozpoznał złamanie kości nosowej, złamanie kości szczękowej, złamanie przy oczodole, pęknięcie na szwie między kością nosową, a czołową i liczne odłamy... - czekamy jednak na szczegółowy opis tomografu. Modlę się, by nie ujawnił dodatkowych uszkodzeń …  


 Kolejne dni to kolejne badania, często pod narkozą, która niesamowicie obciąża ten bardzo młodziutki organizm. Jego przyszłość nadal jest niewiadoma. Już dziś szukamy chirurga szczękowo-czaszkowego, który podejmie się jego leczenia i operacji. Co dalej to czas pokaże...


 Potrzebne są środki na jego leczenie, sięgające kilku tysięcy. Fundacja nie dysponuje kwotą około 6 000 złotych, która na pewno będzie potrzebna. Znając realia, nawet to może nie wystarczyć..  

Niestety, sama jestem w stanie pokryć znikomą część tej kwoty, choć tyle mogę dla niego zrobić. Chociaż próbuję znaleźć taka kwotę na już, to moje poszukiwania nie przynoszą skutku. Dlatego prośba do Was, błagam, pomóżcie! Pomóżcie mu wrócić do normalności, przed nim jeszcze całe życie... beztroskie szczenięce dzieciństwo... . Dajcie mu szanse bycia zdrowym szczęśliwym psem!  

 Diagnostyka i leczenie jest niezbędne, aby maluch miał szansę na normalne życie. To psie niewinne dziecko na to zasługuje. Tu znów zawinił człowiek.. ale wierzę, że z Waszą pomocą od tej pory będą towarzyszyć mu dobrzy ludzie i wspólnymi siłami postawimy go na łapki.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja Osinkowa Przystań - awatar

  Fundacja Osinkowa Przystań

  04.12.2017
  04.12.2017

  Mamy wyniki tomografu...
  Wygląda to bardzo źle. Obecnie poszukiwany jest chirurg, który podejmie się leczenia Ventusa.

  Tutaj znajdziecie opis tomografu
  https://www.facebook.com/osinkowaprzystan/photos/pcb.316451312096901/317177938778464/?type=3&theater

Komentarze


 • Renia Basik - awatar

  Renia Basik

  03.12.2017
  03.12.2017

  Walcz psiaku!!! Zdrowiej szybciutko <3

624 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 21 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 21

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Kasia - awatar
Kasia
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Aneta - awatar
Aneta
5
Torres i Tyson - awatar
Torres i Tyson
50
Agata - awatar
Agata
15
Maja Koralewska - awatar
Maja Koralewska
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Barbara Lopucka - awatar
Barbara Lopucka
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij