Zbiórka Powrót Hani do sportu - zdjęcie główne

Powrót Hani do sportu

11 888 zł  z 28 500 zł (Cel)
Wpłaciło 117 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

10 lat temu Hania rozpoczęła przygodę z lekkoatletyką w naszym klubie. Dziś mierzy się z problemem, który może definitywnie zakończyć jej karierę sportową i pracę trenerską z młodymi adeptami lekkoatletyki. Oczywiście jako klub będziemy ją wspierać. Przed nią dwie operacje. Dziś chcemy pomóc w sfinansowaniu pierwszej. Poniżej kilka słów Hani o tym, z czym się musi zmierzyć. 

     Nazywam się Hanna Benkowska i mam 22 lata. Od 10 lat trenuję lekkoatletykę w klubie GKS START Długołęka. Jako młodzik startowałam głównie na 600m. w 2017 roku udało mi zdobyć moją pierwszą kwalifikację na Mistrzostwa Polski właśnie w tej konkurencji. Pomimo że nie zdobyłam wysokiej lokaty, tamten start pozwolił mi uwierzyć we własne możliwości. W 2019 roku rozpoczęłam moją przygodę z biegami płotkarskimi, które skradły moje serce. Dystans 400m przez płotki stał się moją koronną konkurencją. Już w moim drugim starcie na 400m przez płotki, udało mi się uzyskać Minimum na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, gdzie zajęłam drugie miejsce w finale B. Przez kolejne lata z sukcesami występowałam na imprezach mistrzowskich, zdobywając medale i rekordy życiowe w biegu na 400m przez płotki oraz sztafecie 4x400m MIX. Przez ostatnie 5 lat udało mi się zdobyć 3 medale Mistrzostw Polski w Sztafecie 4x400m MIX, uzyskać dwa brązowe medale Mistrzostw Polski LZS na 400m oraz 400m przez płotki, zdobyć pierwszą klasę sportową w biegu na 400m przez płotki, przez 4 lata z rzędu utrzymywać pozycję w pierwszej 10 Mistrzostw Polski na 400m przez płotki oraz zakwalifikować się do Kadry Narodowej B. Niestety w tym roku musiałam wstrzymać dalszą karierę sportową ze względu na mój pogarszający się stan zdrowia. W lekkiej atletyce spełniam się nie tylko jako zawodniczka, ale też trenerka. W 2020 roku rozpoczęłam pracę jako instruktorka lekkiej atletyki dla dzieci. Daje mi to wiele radości, ponieważ mogę przekazywać moją pasję do sportu młodszym zawodnikom i obserwować ich rozwój. 

    Od kilku lat zmagam się z bolesnym strzelaniem w biodrach. Pomimo licznych wizyt u ortopedów, mój problem był bagatelizowany i diagnozowany jako zespół strzelającego biodra. Lekarze odsyłali mnie, nie chcąc nawet wystawić skierowania na dalsze badania. Niestety, w miarę upływu czasu dolegliwości się nasilały, co zmusiło mnie do podjęcia kolejnych prób dokładniejszej diagnostyki.                

      Po wielu nic niewnoszących wizytach, udało mi się uzyskać skierowanie na rezonans magnetyczny, który potwierdził moje najgorsze obawy. Zdiagnozowano u mnie konflikt udowo-panewkowy typu pincer w obu biodrach oraz uszkodzenie obrąbka stawowego. W miejscu konfliktu widoczny jest torbiel, a szpik jest wyraźnie opuchnięty. 

    Ta diagnoza to wyrok dla mojego aktywnego życia. Wyklucza możliwość kontynuowania jakiejkolwiek aktywności fizycznej bez bólu, nie wspominając o uprawianiu zawodowego sportu, szczególnie biegu przez płotki. Z tego powodu w maju tego roku musiałam zrezygnować z treningów, a co za tym idzie, startów w zawodach. Dolegliwości bólowe utrudniają mi także pracę zawodową jako trenerka. Zaprezentowanie dzieciom nawet kilku najprostszych ćwiczeń, skutkuje późniejszy bólem i trudnościami w poruszaniu się. 

      Konflikt udowo-panewkowy typu kleszczy (pincer) to schorzenie, w którym nieprawidłowa budowa panewki stawu biodrowego prowadzi do jej nadmiernego obciążenia i uszkodzenia struktur stawowych. Nadmiar kości panewki powoduje, że przy ruchach stawu biodrowego, zwłaszcza podczas zginania, rotacji i odwodzenia, szyjka kości udowej uderza o brzeg panewki. Objawia się to bólem biodra, ograniczoną ruchomością oraz charakterystycznym strzelaniem, które z czasem może prowadzić do poważniejszych uszkodzeń, takich jak zmiażdżenie, pęknięcie lub nawet oderwanie obrąbka stawowego. 

      Nieleczony konflikt może prowadzić do wczesnej choroby zwyrodnieniowej stawu biodrowego, a co za tym idzie konieczności umieszczenia endoprotezy stawu biodrowego. 

      Operacyjne leczenie tej przypadłości jest skomplikowane i kosztowne, ale jest to jedyna szansa na powrót do normalnego funkcjonowania i uniknięcie dalszych powikłań. Operacja i odpowiednia rehabilitacja pozwoliłyby mi na odzyskanie sprawności i kontynuowanie kariery sportowej oraz zawodowej. Niestety koszty związane z operacją i rehabilitacją przekraczają moje możliwości finansowe.

                                                                        Hanna Benkowska

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • babcia Ela - awatar

    babcia Ela

    13.09.2024
    13.09.2024

    Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie wspaniale... :)

  • Damian - awatar

    Damian

    11.09.2024
    11.09.2024

    Szybkiego powrotu do zdrowia!

11 888 zł  z 28 500 zł (Cel)
Wpłaciło 117 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 117

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
zdrowiej! - awatar
zdrowiej!
100
Natalia Niezgoda - awatar
Natalia Niezgoda
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
850
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij