Zbiórka Walczę o moje nogi. - zdjęcie główne

Walczę o moje nogi.

1 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba w ciągu 1 dnia.
Mateusz Kalinowski - awatar

Mateusz Kalinowski

Organizator zbiórki

Cześć, nazywam się Mateusz Kalinowski mam 18 lat . Mieszkam w małej wsi na Podlasiu obok granicy z Białorusią. Byłem czynnym sportowcem , uprawiałem różne dyscypliny sportu , interesowałem się medycyną oraz dietetyką co było moim stylem życia, sposobem spełnienia oraz wiązałem z tym przyszłą karierę .

 Mimo wielu przeciwności takich jak: wrodzona wada serca, niedoczynność tarczycy plus choroba autoimmunologiczna Hashimoto , dążyłem do swoich celów związanych ze sportem, studiami oraz pracą w gastronomi , zawodem dietetyka bądź profesjonalnego sportowca. 

Feralnego dnia 19 września 2017 roku moje życie zawaliło się, moja kariera sportowa oraz praca w zawodzie kucharza jest nie możliwa z powodu urazu kręgosłupa, jakiemu uległem podczas zajęć wychowania fizycznego w mojej Białostockiej szkole.

(główny cytat z dokumentacji medycznej,cała reszta w skanach) Rozpoznanie M51.1 - Choroby krążków międzykręgowych lędźwiowych i innych z uszkodzeniem korzeni nerwów rdzeniowych."Spłycenie lordozy lędźwiowej. Ostre ustawienie kości krzyżowej. Zmiany zwyrodnieniowe w postaci dehydratacji i obniżenia wysokości krążka międzykręgowego L5-S1. Niewielka tylna przepuklina krążka międzykręgowego L4-L5 z cechami modelacji worka oponowego. Duża tylna centralna przepuklina krążka międzykręgowego L5-S1 z modelacją worka oponowego i zwężeniem kanału na wysokości przepukliny, tendencja do sekwestracji wypukliny, wymiary: 11x17x12mm (APxLRxHF); niewielkie przewężenie otworów międzykręgowych przez przepuklinę. Drobne ogniska zwyrodnienia tłuszczowego w trzonach kręgowych, gł.odc. S kręgosłupa."

Uraz jest na tyle poważny, że odebrał mi władzę w lewej nodze przez co poruszam się o kulach. Mimo poważnej operacji  kręgosłupa, moja noga dalej jest bezwładna. Mój stan się pogarsza i nie jestem już w stanie sam się sobą zajmować, niewiarygodny ból towarzyszy mi od czasu wypadku przez 24 godziny na dobę. Grozi mi bezwład od pasa w dół. Przyjmuje masę leków, zastrzyków przeciwbólowych na okrągło przez całą dobę do tego dochodzi mnóstwo osłonek na wątrobę i florę bakteryjną organizmu, badania krwi a także leki antydepresyjne, bez których nie mogę funkcjonować. Każdy dzień to dla mnie walka o lepsze jutro oraz strach, że zwykły upadek na plecy może się skończyć tragicznie. Mimo bólu, otępienia spowodowanego lekami oraz depresji już 7 miesiąc codziennie ćwiczę i rehabilituje się by nie wylądować na wózku inwalidzkim. Przede mną jeszcze miesiące, jeśli nie lata rehabilitacji, zabiegów i walki o moje nogi . 


Chciałbym prosić o pomoc finansową, która jest niezbędna do mojej dalszej walki i rehabilitacji z moją chorobą. 

Nie nie mam zamiaru się poddawać, lecz największą przeszkodą na mojej drodze są wydatki na moją hospitalizacje. 

Każda pomoc, każda złotówka jest dla mnie na wagę złota oraz bodźcem motywacyjnym do parcia w przód . Proszę pomóż mi zwalczyć ból oraz znów cieszyć się życiem i samodzielnym funkcjonowaniem.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


  • Mateusz Kalinowski - awatar

    Mateusz Kalinowski

    20.03.2018
    20.03.2018

    W razie pytań o skany dokumentacji lekarskiej i wyników badań proszę o kontakt.

1 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba w ciągu 1 dnia.
Mateusz Kalinowski - awatar

Mateusz Kalinowski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij