Zbiórka Maja pragnie pokonać Raka - zdjęcie główne

Maja pragnie pokonać Raka

36 615 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciło 413 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Marta Łukasik - awatar

Marta Łukasik

Organizator zbiórki

Witajcie kochani,

Jestem mamą 3 letniej cudownej i radosnej księżniczki .

Do niedawna nasze życie wyglądało zwyczajnie . Maja uczęszczała do żłobka , który uwielbiała, ja wykonywałam pracę , która sprawiała mi przyjemność. Chodziłyśmy na długie spacery , na place zabaw......żyłyśmy skromnie , ale szczęśliwie , cieszyłyśmy się każdą wspólną chwilą.Niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć co nas czeka , przewidzieć kolejnego dnia, a niektóre zdarzenia sprawiają , że tracimy sens do życia .

Tak było w moim przypadku . W czerwcu b.r moja córka zachorowała na zapalenie ucha, co oczywiście nie zaniepokoiło mnie zbytnio , ponieważ dzieci łapią różne infekcje szczególnie w okresie żłobkowym i przedszkolnym . Po przepisanym antybiotyku na całym ciele pojawiła się wysypka, ale uspokojono mnie , że to reakcja alergiczna na lek i należy go odstawić .Po kilku dniach Maja zaczęła się uskarżać na bóle nóg, po konsultacji z lekarzem usłyszałam , że to zapewne bóle wzrostowe i nie ma powodów do paniki. Moja znajoma zaleciła szybkie wykonanie morfologii , aby mieć pewność , że to nic poważniejszego ( oczywiście w tamtej chwili nie docierało do mnie , co poważnego mogłoby się przydażyć mojemu dziecku). Następnego dnia Maję nadal delikatnie bolały nogi , ale magnez i leki przeciwbólowe , które dostała pomagały , więc miałam nadzieję , że to faktycznie bóle wzrostowe i za chwilę ustąpią ....niestety tak się nie stało .....W czwartek ( objawy zaczęły się we wtorek ) stan mojego dziecka znacznie się pogorszył , ból był nie do zniesienia , każdy ruch powodował potworny krzyk , a termometr pokazał prawie 40 stopni .

Cierpienie dziecka jest najgorsze dla rodzica, który staje się kompletnie bezradny i cierpi razem z nim. Bez chwili wahania pojechałam do najbliższego szpitala, gdzie wykonano podstawowe badania i zostawiono nas na noc na obserwację . W nocy co chwilę podawano leki przeciwbólowe , jej krzyk pamiętam do tej pory :( ....Następnego dnia wykonano jeszcze kilka badań i po konsultacji w trybie natychmiastowym przewieziono nas na oddział hematologii Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie . Tam szybko przetoczono krew , a także zalecono wykonanie biopsji szpiku w poniedziałek . Przez cały weekend modliłam się , aby to badanie niczego nie wykazało , rodzice na oddziale również mnie uspokajali i mówili , że to pewnie nic poważnego i nie ma co się zamartwiać na zapas. Wieczorem przyszedł lekarz oznajmiając , że we krwi znaleziono komórki nowotworowe , ale poniedziałkowa biopsja pokaże nam co to takiego . Jego słowa sprawiły , że mój świat w jednej chwili się zawalił , a to dopiero początek mojego koszmaru......

W poniedziałek rano wykonano biopsję , oraz szereg innych badań , pozostało czekanie na wyniki ....to najdłuższe godziny w moim życiu.......wyniki nadeszły we wtorek 13.06.2017 ( ta data zostanie w mojej pamięci na zawsze ) . Nasza lekarz prowadząca zaprosiła mnie na rozmowę , gdzie usłyszałam diagnozę OSTRA BIAŁACZKA LIMFOBLASTYCZNA  , dla mnie w pierwszej chwili to jak usłyszeć wyrok  śmierci , nie pamiętam już niczego więcej z naszej rozmowy , w głowie słyszałam tylko , że moje jedyne dziecko zachorowało na śmiertelną chorobę !!!! Tego samego dnia podano sterydy i zaczęłyśmy walkę z RAKIEM

Początki były trudne dla niespełna 3 letniej dziewczynki , zamiana pokoju na szpitalną salę , ciągłe badania , pobrania i sącząca się chemia......na szczęście jest na tyle mała , że nie zdaje sobie sprawy z czym się musi zmierzyć .....oczywiście ja jako rodzic znoszę dużo gorzej jej chorobę , ciągły strach i obawa co przyniesie kolejny dzień , nie możemy niczego zaplanować , bo tu o wszystkim decyduje bezwzględny RAK!!!!

Po jakimś czasie Maja polubiła szpital i ciocie pielęgniarki , znalazła koleżanki i kolegów , a nawet poznała przyjaciółkę , która choruje na tę samą chorobę i z którą roznoszą oddział onkologii swoją pozytywną energią i ciągłym śmiechem ....mogą na chwilę zapomnieć gdzie się znajdują i poczuć się jak dzieci.

Obecnie walczymy już 5 miesięcy . Maja idzie przez leczenie z uśmiechem i ogromną siłą do walki , bywają chwile lepsze i gorsze , ale jest bardzo dzielna.

Niestety do tej walki z tą okrutną chorobą potrzebujemy wsparcia, aby móc być przy córce zrezygnowałam z pracy , a oszczędności się skończyły : masa leków, suplementów, odpowiednia dieta.......to wszystko kosztuje, a wiadomo , że jako rodzic stajemy na głowie , aby móc zapewnić dziecku niezbędne do powrotu do zdrowia środki. Marzę już o naszym dawnym życiu , ale to marzenie muszę odstawić na dalszy plan, teraz najważniejsze to usłyszeć , że Maja jest zdrowa, ale to również odległe marzenie ......czeka nas długa droga , aby odzyskała swoje dzieciństwo , po intensywnym leczeniu czeka nas jeszcze leczenie w domu na chemii doustnej , rehabilitacje , masa suplementów odbudowujących wycieńczony chemioterapią organizm i szereg badań , ale wierzę , że wszystko zakończy się dla nas pomyślnie. Maja już nie może się doczekać powrotu do dzieci , od września miała zacząć uczęszczać do przedszkola , w którym nadal czeka miejsce .

Wiem , że potrzebujących nie brakuje , ale zwracam się z ogromną prośbą o pomoc, abyśmy mogły iść przez leczenie ze spokojną głową , że nie zabraknie nam na podstawowe potrzeby , a Maja pokona RAKA!!!!


Maja jest podopieczną fundacji "ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ" 

Można również przekazać 1% podatku. Wystarczy w rozliczeniu rocznym wpisać:
KRS: 0000037904
A w polu "INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE":
32266 Łukasik Maja
Szanowni Darczyńcy prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola "Wyrażam zgodę"


                                                                                           Dziękujemy za okazaną nam pomoc :)

                                                                                            Maja i jej pełna nadziei mama

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Marta Łukasik - awatar

  Marta Łukasik

  19.03.2019
  19.03.2019

  Dziękuję wszystkim darczyńcom , którzy wspierają moj córcię w walce z ciężkim przeciwnikiem , ale Maja jest silna 💪💪💪💪💗

Komentarze


 • Karol Szafranek SMPL - awatar

  Karol Szafranek SMPL

  19.03.2019
  19.03.2019

  Powodzenia :D

  • Marta Łukasik - awatar

   Marta Łukasik - Organizator zbiórki

   10.05.2019
   10.05.2019

   Dziękujemy😊 Maja jest waleczna i pokona potwora

 • Michał Mergel - awatar

  Michał Mergel

  13.02.2019
  13.02.2019

  Na kanale YT "WYZWANI" widziałem jak Wojtek Gola spotkał się z Mają, którą również wsparł. Ciesze się, że mogłem dorzucić coś od siebie. Dużo zdrowia Maju, powodzenia!

 • Karolina i Lukasz - awatar

  Karolina i Lukasz

  26.12.2018
  26.12.2018

  Szybkiego powrotu do zdrowia Aniolku :)

 • Październikowa Mama - awatar

  Październikowa Mama

  09.12.2018
  09.12.2018

  ❤️❤️❤️

  • Marta Łukasik - awatar

   Marta Łukasik - Organizator zbiórki

   10.12.2018
   10.12.2018

   Dziękujemy z całego serca 😍

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.10.2018
  01.10.2018

  Dużo zdrówka i cierpliwości. Na pewno się uda pokonać chorobę i wrócić do normalnego życia. Trzymam kciuki.

  • Marta Łukasik - awatar

   Marta Łukasik - Organizator zbiórki

   07.12.2018
   07.12.2018

   Dziękujemy 😍 i walczymy dalej !!!@

36 615 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciło 413 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Marta Łukasik - awatar

Marta Łukasik

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 413

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Maciej - awatar
Maciej
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Maciej - awatar
Maciej
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij