Zbiórka Nadzieja - moim życiem - zdjęcie główne

Nadzieja - moim życiem

9 170 zł  z 210 000 zł (Cel)
Wpłaciło 81 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Jakub Gietka - awatar

Jakub Gietka

Organizator zbiórki

Każdy nowy dzień, to zdobycie kolejnego szczytu.

Te szeroko otwarte oczy nie wiedziały jeszcze, jak trudne będzie życie.

Mam na imię Kuba. Urodziłem się 2 stycznia 2000 roku. Z początku całe życie zapowiadało się świetnie, jednak wszystko runęło w gruzach. Stało się to po podaniu trzeciej dawki szczepionki Polio, która była katalizatorem mojej choroby, jaka objawiła się. Motoryka cofnęła się i nastąpił regres. Kolejne wizyty u różnych lekarzy, nie dawały nam żadnej nadziei. Aż w końcu zapadł wyrok - rdzeniowy zanik mięśni typu I (SMA I). Dla mojej rodziny był to szok, rozpacz i niedowierzanie. Jeszcze wtedy, nikt nie spodziewał się przez co będziemy musieli przejść, bo wiedza na temat tej choroby była znikoma. Wszystko musieliśmy wywalczyć sami, na własną rękę. 

Nie chodzę, ponieważ neurony w rdzeniu kręgowym odpowiadające za pracę mięśni obumierają, wskutek czego mięśnie słabną i stopniowo ulegają zanikowi. Również mięśnie przepony są narażone na zanik, dlatego tez przez noc muszę oddychać przez respirator nieinwazyjny.

Rehabilitacja, jest jedyną możliwością, aby spowolnić ten proces postępującej choroby. Koszty tych ćwiczeń wynoszą blisko 2000 złotych miesięcznie. Moje możliwości są bardzo ograniczone. Jestem we wszystkim uzależniony, od pomocy drugiej osoby, której potrzebuję całą dobę. Jedynie co mi pomaga żyć… to trzy palce lewej ręki oraz mózg, dzięki któremu bardzo dobrze radzę sobie w nauce, a szczególnie jeżyków obcych.

Tymi trzema palcami, jestem w stanie poruszać się na wózku elektrycznym.

W styczniu 2012 miałem przeprowadzoną operację, wstawienia implantów w kręgosłupie, których zadaniem było powstrzymanie postępującej skoliozy i poprawienie wydolności oddechowej. Był to dla mnie, jak i moich rodziców trudny czas. Operacja trwała 8 godzin. Po tym wszystko się zmieniło. Oczywiście poprawiła mi się wydolność oddechowa. Niestety, jednak po zabiegu, zupełnie straciłem sprawność prawej dłoni. Ciężko było mi się z tym pogodzić, ciągle bóle, kłucie oraz to, że prawię przestałem czuć tą rękę. Załamałem się.

Do tej pory, ręka nie wróciła do tej samej sprawności sprzed operacji. Pamiętam… - jeszcze jak, mogłem pisać tą dłonią. Lecz są to już tylko wspomnienia…

W ciągu 17 lat przeżyłem masę trudnych doświadczeń, w nadziei na lekarstwo. Wszystkie to spowodowało, że czuję się o wiele starszy. Mam inne spojrzenie na świat niż moi rówieśnicy.

Pragnę aby moje życie, choć trochę się zmieniło. Dlatego zwracam się z prośbą do Państwa o pomoc w spełnieniu choć po części mojego marzenia, jakim jest bycie zdrowym.

Od niedawna istnieje lekarstwo, dopuszczone przez Amerykańską, a także Europejską Agencję ds. leków,  którego działanie zatrzymuje postęp choroby SMA. Niestety jest on niebotycznie drogi. Roczny koszt stosowania tego lekarstwa wynosi 540 tyś euro. Kolejnym problemem jest to, że z powodu operacji kręgosłupa utrudniony jest dostęp do rdzenia kręgowego – dlatego nie ma możliwości podania tego leku w Europie. Jedyną nadzieją pozostają dla mnie Stany Zjednoczone, gdzie takie iniekcje wykonuje się pod specjalną maszyną, która pracuje z rentgenem, w celu bardzo dokładnego wkłucia i podania leku.

Chciałbym teraz Państwu przedstawić, jakie są moje cele, które zamierzam wykonać po zebraniu potrzebnych mi środków na realizacje leczenia.

- koszty biletów lotniczych, tam i z powrotem

- wypożyczenie dostosowanego samochodu na miejscu, który pozwoli mi przemieszać się pomiędzy szpitalami

- wynajęcie mieszkania na czas pobytu

- koszty konsultacji lekarskiej w szpitalu w Baltimore

- koszty badań kwalifikujących mnie do podania lekarstwa

Dla tych, którzy chcieliby dowiedzieć się o moim życiu czegoś więcej. Zapraszam serdecznie na bloga: www.kubolandiasma.blogspot.com

Dziękuję Wszystkim za zrozumienie i okazaną mi pomoc.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Jakub Gietka - awatar

  Jakub Gietka

  09.02.2018
  09.02.2018

  Z całego serca dziękuję za okazaną mi pomoc i zaangażowanie w udostępnianiu mojej zbiorki dalej. Wierzę, że się uda :).

Komentarze


 • Magda - awatar

  Magda

  19.11.2019
  19.11.2019

  Kuba dasz radę! Widzę, jakim silnym facetem jestes. Powodzenia!! Będę pamiętać o Tobie w modlitwie.

 • Anne Kirsch - awatar

  Anne Kirsch

  18.01.2018
  18.01.2018

  Wishing you happiness

 • Joanna - awatar

  Joanna

  26.11.2017
  26.11.2017

  Wiara, nadzieja, miłość te trzy z nich zaś największa jest miłość. Wszystkiego dobrego i niech wiara nigdy Cię nie opuszcza, bo po to są inni żeby swoją miłością, wspierali i byli.

  • Jakub Gietka - awatar

   Jakub Gietka - Organizator zbiórki

   29.11.2017
   29.11.2017

   Wspaniałe słowa, serdecznie dziękuję za wsparcie. Motywuje mnie to do dalszej walki.

 • Małgorzata Prus - awatar

  Małgorzata Prus

  23.11.2017
  23.11.2017

  Trzymam kciuki, pozdrawiam Ciebie Kubuś :)

  • Jakub Gietka - awatar

   Jakub Gietka - Organizator zbiórki

   29.11.2017
   29.11.2017

   Serdecznie dziękuję za wsparcie :).

 • Maria z Łodzi - awatar

  Maria z Łodzi

  12.11.2017
  12.11.2017

  Trzymam mocno kciuki, aby jak najszybciej możliwy stał się wyjazd do Stanów. Pozdrawiam serdecznie:)

  • Jakub Gietka - awatar

   Jakub Gietka - Organizator zbiórki

   13.11.2017
   13.11.2017

   Serdecznie dziękuję Pani za wsparcie. :)

9 170 zł  z 210 000 zł (Cel)
Wpłaciło 81 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Jakub Gietka - awatar

Jakub Gietka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 81

mariola strońska - awatar
mariola strońska
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Aneta - awatar
Aneta
100
Rafał - awatar
Rafał
20
Magda - awatar
Magda
9
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Magdalena Kubis - awatar
Magdalena Kubis
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij