Zbiórka COVID-19 nas zniszczył. POMOCY - zdjęcie główne

COVID-19 nas zniszczył. POMOCY

65 916 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 801 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Natalia Więckowska - awatar

Natalia Więckowska

Organizator zbiórki

Kryzys związany z pandemia spowodował skrajnie złą sytuacje Oazy.... nie wiem czy przetrwamy tą zimę 😰 

Ratowane od śmierci konie i krowy potrzebują PILNIE Waszej pomocy.... Strasznie się boje...obiecywałam im że będą bezpieczni aż po kres swoich dni, staram się jak mogę ale jestem sama w tej walce 🥺 

Bardzo Was proszę... nie pozwólcie rozbić końskiej rodziny... oni się tak kochają, tworzą pary i nie tylko ale zjednoczeni są na tyle że koń który do tej pory tkał u nas nie zrobił tego ani razu ! To magiczna wież zbudowana na bezpieczeństwie i miłości, ich między sobą ale również nas - opiekunów... w Oazie pozbywają się traum, przestają się bać ludzkiej ręki, przestają być agresywne w stosunku do człowieka... osiągają psychiczną równowagę i spokój ducha, mogą być sobą. 

Wyciągnięte z urągających dla każdej żywej istoty warunków, skrzywdzone i złamane u nas rozkwitają jak wiosenne kwiaty, ta harmonia nie może przepaść przez pieniądze 😰 

Od 3 lat prowadzę azyl - Oazę, dzień w dzień walczę o lepsze jutro dla naszego stada rezygnując ze wszystkiego co tylko mogę... to miejsce powstało w odezwie na ilość koni w potrzebie, z czasem zdecydowałam się uratować również krówki. 

Nigdy im niczego nie brakowało, nigdy nie zdarzyło się aby zabrakło sianka czy paszy treściwej ale nasza obecna sytuacja jest beznadziejna, to jest wóz albo przewóz 😔 

⬇️ Alinor w dniu przyjazdu do Oazy 😨chudy, chory, zarobaczony... z otwartymi ranaminna nogach, cieknącą ropą 💔 niewiarygodnie przerażony, ciągnął turystów w Niemczech 🥺

⬆️ Źrebik którego udało nam się uratować z targów śmierci Skaryszew 2019. 

 Walczę co miesiąc żeby zapewnić naszym ocaleńcom podstawową do życia pasze czyli właśnie SIANKO, walczę co sił... 

⬇️ Baśka w pierwszych dnia w azylu, mimo swojego stanu cały czas pracowała pod siodłem w przy Warszawskiej stadninie 🥺

⬆️ W takim stanie Alinor pracował ciągnąć turystów bryczką 😰 Alinor ma chroniczne wylewy limfy, brodawczyce i grude. Stan jest przewkleły, mimo ponad rocznych starań choroba nawraca ale na tą chwile nie sprawia mu już bólu.

Chciałbym zabezpieczyć stado na zimę, marze o tym aby uniknąć sytuacji z tego roku czyli desperackiego szukania i błagania rolników o odsprzedanie choć kilku sztuk. 

⬇️Dziadziuś, około 30 letki Polski Koń zimnokrwisty 😨 jego stan był na tyle poważny że nie wytrzymał tylu letnich zaniedbań 😓

⬆️ Bloom, końskie dziecko którego uratowaliśmy z łap handlarza na targu śmierci Skaryszew 2020 

Ratujemy ich wspólnie, każdy z Was dokłada się choćby po 5 zł żeby nie stracił życia wisząc na haku z poderżniętym gardłem albo ostatnim strzałem w głowę... jednak na wykupie ich ratunek się nie kończy...trzeba o nie dbać, karmic, leczyć, sprzątać im, socjalizować i uczyć miłości na nowo. Ja na codzień jestem sama w tej walce o lepsze jutro, nikt mi nie pomaga sprzątać czy turalć bele siana do paśników, nie ma tu żadnego pracownika który pomaga... brakuje mi czasu na zwykle babskie sprawy, paznokcie czy maseczka, po powrocie ze stajni nie mam siły kiwnąć palcem ale to nie ja jestem tu ważna. Kiedy przyjechały do mnie pierwsze konie czyli Buba i Pepa, obiecałam sobie że zrobię wszytsko aby uratować jak najwiecej żyć, jestem gotowa na kolejne wyżeczenia ale nie wykarmie ich sama 😰 

⬇️ Baśka miała zęby w opłakanym stanie 😞 pan doktor zdziałał cuda 🥰

⬆️ Bańka, skazana mimo że jest źrebna 💔 udało się ją bezpiecznie przewieźć do Oazy, razem oczekujemy na dzieciaczka.

W ostatnim okresie opuściła nas masa wirtualnych rodziców adopcyjnych, przepraszając że nie dadzą rady już pomagać ponieważ sami są pod kreska. To wszytsko jest bardzo ciężkie dla mnie jako opiekuna, co mam im powiedzieć ? „Nie dostaniecie dziś sianka czy paszy treściwej bo nie dałam rady?” Nie! Nie mogę tak zrobić, muszę myśleć, planować i kombinować... to moja odpowiedzialność, moja misja. 
⬇️ Ines, skazana bo straciła oko 😰 ⬇️ Wysłużona 18 letnia klacz, po przebytym nieleczony złamaniu nogi 😰złamanie nogi zakończyło jej karierę w sporcie wiec rodziła źrebaki bo przecież papier porządny jest to trzeba skorzystać 🥺Całkowite wyeksploatowanie klaczy spowodowało że obecnie nie ma ona stawu który byłby zdrowy, liczne osteofity i zwyrodnienia odbierały jej siły do życia. Przyjechała do nas z ostrą postacią ochwatu, stan udało się ustabilizować. Wykupiona na targach śmierci Skaryszew 2020.

⬆️ Askalon w trakcie zabiegu kastracji, ogier skazany na hak rzeźnicki z powodu słabych wyników w wyścigach. Chłopak startował na Służewcu ale za każdym razem był ostatni, u nas biega już tylko po łąkach. 

Zapas który chce zrobić wystarczy nam na cała zimę, to wstępne moje obliczenia. Wliczam w to siano, pasze treściwa(wysłodki, trawolulki, lucerna, otręby pszenne, owies i jęczmień- dostalismy zapas), warzywa, suplementy oraz dzierżawę ziemi na której stoją konie. 

Kwota jest ogromna, wiem ale stwierdziłam że spróbuje ponieważ to moja powinność wzgledem stada.

Bardzo Was proszę o pomoc w zakupie zapasów właśnie teraz, aby konie były zabezpieczone, aby ich brzuszki były pełne non stop ... bez Waszego wsparcia Oaza upadnie 💔

⬇️ Gumi Jagoda, 3 letni hucuł... nie widać prawda ? W takim stanie stał u handlarza 🥺

Oaza „Międzyleś” liczy na Was ! Nasze stało chce jeść ❤️

Konie Oazy DZIŚ ❤️


Na pomoc czekają: 

Buba, Askalon, Źrebię, Alinor, Pepa, Niuniek, Gumi Jagoda, Bloomek, Isia, Mambo, Baśka, Ines, Milky, Bańka, Bułka i Miri ❤️

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Natalia Więckowska - awatar

  Natalia Więckowska

  12.12.20
  12.12.20

  Kochani, siano za 65 zł już się skończyło 😔 obecnie kupuje za 100zl.... jestem zrozpaczona taka kwotą ale ta nie podlega negocjacji... może ktoś z Was kto mieszka stosunkowo blisko chciałby nam sprzedać taniej ? 🙏

  Zdjęcie aktualizacji 59 728

Komentarze


 • HalinaJarosz - awatar

  HalinaJarosz

  02.03.21
  02.03.21

  Cieszę się,że mogłam pomóc.

 • Ania i Zuzia Strehlau - awatar

  Ania i Zuzia Strehlau

  28.02.21
  28.02.21

  Mam nadzieję że się uda zebrać. Dziękuję

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.02.21
  25.02.21

  Może to niewiele, ale sami uratowaliśmy od haka trzy te cudowne istoty i jeśli wszechświat pozwoli będziemy to czynić dalej. Pozdrowienia dla wszystkich słowiańskich, kochających konie dusz.

 • Justyna - awatar

  Justyna

  24.02.21
  24.02.21

  Powodzenia! 😍

 • MartaR - awatar

  MartaR

  17.02.21
  17.02.21

  Trzymam kciuki i dziękuję za tak Wielkie Serce;)

65 916 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 801 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Natalia Więckowska - awatar

Natalia Więckowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 801

Jan Mierzejewski - awatar
Jan Mierzejewski
50
Kuna leśna - awatar
Kuna leśna
20
Kuna leśna - awatar
Kuna leśna
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
80
Justyna Kłos - awatar
Justyna Kłos
10
Jolanta Sasal - awatar
Jolanta Sasal
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
HalinaJarosz - awatar
HalinaJarosz
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij