Zbiórka Ciężko chory Kostek musi żyć - miniaturka zdjęcia

Ciężko chory Kostek musi żyć Jak założyć taką zbiórkę?

Ciężko chory Kostek musi żyć

100 zł  z 4 300 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

       

To historia o miłości, bólu i samotności. Pisana z sercem do serc. Post o 300kg kości poskładanych na wzór końskiego szkieletu pokrytych białą skórą. Na początku była euforia, burza serc, ze trzeba pomóc, ratować , bez względu na koszty, jak najszybciej ile sił. A czasu było mało, tyle co nic. Handlarze dzwonili, męczyli . W jeden dzień musieliśmy zorganizować pieniądze, transport i weterynarza. Kostek jest już bezpieczny…. Skazany na dożywocie, na dobre i złe, na wszelkie modlitwy o jego zdrowie, na słońce i na deszcz… skazany na ŻYCIE.A my zostaliśmy sami na polu bitwy, każdy odpuścił, uznał że słowem pomaga się najlepiej. Tak nie jest, każdy wie, ze bez pieniędzy dziś Kostka by już nie było z nami. Pojechałby w swoją ostatnią drogę, bez szacunku za lata pracy w polu, bez miłości,bez swojego pana , który zmarł. W końcu to tylko worek kości,chore kopyta a dla nas .... to morze miłości. Kostek cierpi na zaawansowane Copd , czyli przewlekłą obturacyjną chorobę płuc jako skutek stania na dużej ilość obornika w malusieńkiej komórce. Oddychał cały czas amoniakiem. Po przywiezieniu go do stowarzyszenia, częstotliwość jego oddechów była przerażająca.Podano mu dużą ilość leków (steryd, antybiotyki, witaminy). Dopicia wspomagająco w leczeniu dostaje również zioła, robimy mu też inhalację. Jego kopyta to dramat, uniemożliwiają mu poruszanie się. Kostek musi stać na trocinach, ze względu na jak największą izolację od siana i innych alergenów. Prosimy o pomoc w leczeniu i rehabilitacji. To nasz czwarty wykupiony koń (najdłużej jest u nas Rubel bo już 12 lat) a naprawdę jesteśmy małym stowarzyszeniem, które mimo wszystko pomaga z całych sił. Ale bez was będzie bardzo ciężko, tym bardziej ze idzie zima, a doszły nam niespodziewanie dwa konie. Finanse , które mieliśmy przeznaczone na karmę dla psów i innych zwierzaków przeznaczyliśmy na wykup Kostka. Nie mamy już nic. Jednak najbardziej potrzebujący jest Kostek. Musimy opłacić faktury za leczenie, kowali , trociny.W tym tygodniu przebudowujemy stajnie żeby mógł kuśtykać się na trawę. Chcemy dać mu szansę, ale bez pomocy jest bardzo ale to bardzo ciężko. Kwota za którą wykupiliśmy Kostka to 2200zł, lekarze, leki, kowale , trociny to kolejne 2000zł. na tym się jednak nie kończy ściółka jest nadal potrzebna,a to koszt 400zł miesięcznie,nie mamy zapasów na zimę. Będziemy ogromnie wdzięczni za pomoc!!!


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
100 zł  z 4 300 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 2

Elwira Radunc - awatar
Elwira Radunc
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij