Zbiórka Ciężko chory Kostek musi żyć - miniaturka zdjęcia

Ciężko chory Kostek musi żyć Jak założyć taką zbiórkę?

Ciężko chory Kostek musi żyć

100 zł  z 4 300 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

       

To historia o miłości, bólu i samotności. Pisana z sercem do serc. Post o 300kg kości poskładanych na wzór końskiego szkieletu pokrytych białą skórą. Na początku była euforia, burza serc, ze trzeba pomóc, ratować , bez względu na koszty, jak najszybciej ile sił. A czasu było mało, tyle co nic. Handlarze dzwonili, męczyli . W jeden dzień musieliśmy zorganizować pieniądze, transport i weterynarza. Kostek jest już bezpieczny…. Skazany na dożywocie, na dobre i złe, na wszelkie modlitwy o jego zdrowie, na słońce i na deszcz… skazany na ŻYCIE.A my zostaliśmy sami na polu bitwy, każdy odpuścił, uznał że słowem pomaga się najlepiej. Tak nie jest, każdy wie, ze bez pieniędzy dziś Kostka by już nie było z nami. Pojechałby w swoją ostatnią drogę, bez szacunku za lata pracy w polu, bez miłości,bez swojego pana , który zmarł. W końcu to tylko worek kości,chore kopyta a dla nas .... to morze miłości. Kostek cierpi na zaawansowane Copd , czyli przewlekłą obturacyjną chorobę płuc jako skutek stania na dużej ilość obornika w malusieńkiej komórce. Oddychał cały czas amoniakiem. Po przywiezieniu go do stowarzyszenia, częstotliwość jego oddechów była przerażająca.Podano mu dużą ilość leków (steryd, antybiotyki, witaminy). Dopicia wspomagająco w leczeniu dostaje również zioła, robimy mu też inhalację. Jego kopyta to dramat, uniemożliwiają mu poruszanie się. Kostek musi stać na trocinach, ze względu na jak największą izolację od siana i innych alergenów. Prosimy o pomoc w leczeniu i rehabilitacji. To nasz czwarty wykupiony koń (najdłużej jest u nas Rubel bo już 12 lat) a naprawdę jesteśmy małym stowarzyszeniem, które mimo wszystko pomaga z całych sił. Ale bez was będzie bardzo ciężko, tym bardziej ze idzie zima, a doszły nam niespodziewanie dwa konie. Finanse , które mieliśmy przeznaczone na karmę dla psów i innych zwierzaków przeznaczyliśmy na wykup Kostka. Nie mamy już nic. Jednak najbardziej potrzebujący jest Kostek. Musimy opłacić faktury za leczenie, kowali , trociny.W tym tygodniu przebudowujemy stajnie żeby mógł kuśtykać się na trawę. Chcemy dać mu szansę, ale bez pomocy jest bardzo ale to bardzo ciężko. Kwota za którą wykupiliśmy Kostka to 2200zł, lekarze, leki, kowale , trociny to kolejne 2000zł. na tym się jednak nie kończy ściółka jest nadal potrzebna,a to koszt 400zł miesięcznie,nie mamy zapasów na zimę. Będziemy ogromnie wdzięczni za pomoc!!!


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
100 zł  z 4 300 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 2

Elwira Radunc - awatar
Elwira Radunc
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij