Zbiórka Postawmy Krzyśka na nogi!!! - zdjęcie główne

Postawmy Krzyśka na nogi!!!

31 304 zł  z 28 800 zł (Cel)
Wpłaciło 330 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Ewa Majchrzak - awatar

Ewa Majchrzak

Organizator zbiórkiWitam wszystkich serdecznie 

Krzysiek to 34-letni pozytywnie nastawiony do życia chłopak-Mój BRAT. Zawsze uśmiechnięty, odnosił sukcesy zarówno na polu osobistym jak i zawodowym. Od najmłodszych lat tańczył breakdance, był świetnym bboyem i wraz ze swoim zespołem odnosił na tym polu różne sukcesy. Zawsze dbał o siebie i o swoje zdrowie, aktywnie uprawiał sport, ćwiczył kalistenikę, crossfit, przygotowywał się nawet do maratonu w trudnym terenie. Pasjonata ASG, miłośnik aut, szczególnie Hondy-jego marzenie. Dbał o to co je, nie palił ani nie stosował żadnych używek ale niestety...

Choroba spadła na niego nagle...

Z pozoru niewinnie wyglądająca żółtaczka (zdiagnozowano początkowo zapalenie wątroby typu C) okazała się czymś znacznie poważniejszym. Choroba postępowała, wątroba nie chciała pracować.  Po prawie dwóch miesiącach w szpitalu, niezliczonych badaniach, przeprowadzone w Berlinie analizy wykazały bardzo rzadkie zapalenie wątroby typu E. Wprowadzono właściwe leczenie, sytuacja wydawała się opanowana, odetchnęliśmy z ulgą. Wtedy nastąpił drugi atak. Na zapalenie wątroby typu E nałożyło się autoimmunologiczne zapalenie wątroby co w efekcie spowodowało piorunujące zapalenie narządu i jego całkowitą niewydolność

Konieczny był przeszczep i to natychmiastNiestety na nową wątrobę czekaliśmy bardzo długo, zbyt długo...

U Krzysia wystąpiła encefalopatia wątrobowa, bardzo duże zatrucie organizmu przez niewydolność wątroby i w efekcie końcowym zapadł w śpiączkę wątrobową. To było straszne, odchodził na naszych oczach, nie mogliśmy nic zrobić. Nie reagował na dializy, tylko przeszczep go ratował.

Nową wątrobę dostał w ostatniej chwili. Jak się później okazało lekarze w ogóle zastanawiali się czy mu ją dać bo stan był ciężki ale zdecydowali że dadzą, bo młody, silny i może się wyliże.

Niestety, w wyniku różnych powikłań u Krzysia wystąpił poważny obrzęk na mózgu. Był podtrzymywany w śpiączce przez wiele dni do momentu zejścia obrzęku. Niestety próby wybudzenia nie powiodły się. Krzyś długo spał i nie reagował na żadne bodźce. W szpitalu mijały tygodnie, potem miesiące. Każdy dzień był walką a diagnozy były straszne...

Po kilku tygodniach w śpiączce udało się Krzyśka wybudzić. Kolejne badania pokazywały w jak ciężkim jest stanie. Przebyty obrzęk mózgu spowodował jego niedotlenienie i znaczne uszkodzenia mózgu.

Stracił wzrok obuocznie

Stracił pamięć, nie pamięta niczego sprzed operacji

Wystąpił niedowład rąk i nóg, szczególnie niedowład zginaczy i prostowników stóp

Zaburzenia mowy, padaczka, cukrzyca

Krzyś wrócił do domu po prawie 8 miesiącach w szpitalu, w stanie ciężkim. Wymaga całodobowej opieki i pielęgnacji.  Wszystkiego musiał się uczyć od nowa, jak małe dziecko. Z każdego maleńkiego odruchu, reakcji cieszyliśmy się niezmiernie. Od początku był intensywnie rehabilitowany w domu, bo niestety na rehabilitację w ramach NFZ żaden szpital nie chciał go przyjąć.

 Dotychczasowe działania sprawiły że Krzysiek mówi, ma pamięć bieżącą, dużo rozumie, śmieje się, podniesie się na łóżku, przy niewielkiej pomocy przesiada się na wózek inwalidzki, w większości sam je odpowiednio dla niego przygotowane posiłki. 

Niestety jeszcze nie chodzi i stąd prośba o pomoc by postawić Krzyśka na nogi.Przeszło rok rehabilitacji pochłonął wszystkie oszczędności rodziny, nie tylko na rehabiltację ruchową ale też na zakup specjalistycznego wózka, łóżka czy przyrządów do ćwiczeń. Znaczną cześć budżetu domowego pochłaniają też wydatki na leki zapobiegające odrzuceniu przeszczepu i ratujące życie. Zakres refundacji na te leki niestety ostatnio zmienia się jak w kalejdoskopie. Koszt miesięcznej rehabilitacji to około 2400 zł. W dodatku Krzyś jest pod opieką wyłącznie naszej mamy, która sama od przeszło 10 lat walczy z chłoniakiem 

Musimy zebrać pieniądze na przynajmniej jeszcze jeden rok rehabilitacji

Bardzo prosimy o nawet najmniejsze wsparcie, by Krzysiek mógł  stanąć na nogi i wyjść z domu. Teraz całe dnie spędza w łóżku lub na wózku, nie licząc ćwiczeń. Każde wyjście do lekarza to karetka i 2-4 sanitariuszy,  zwykłe wyjście na spacer wymaga przynajmniej dwóch silnych dorosłych by sprowadzić go po schodach z drugiego pietra. O zmianie mieszkania na takie bez barier nie ma co marzyć.

Będziemy  bardzo wdzięczni za kążde wsparcie i pomoc, jesteśmy już tak blisko by chodził !

Siostra Krzysia 

Ewa MajchrzakWybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Ewa Majchrzak - awatar

  Ewa Majchrzak

  13.07.17
  13.07.17

  Witam wszystkich. Z całego serca dziękujemy za pomoc i wsparcie, za wszystkie dobre słowa. Dzięki WAM wszystkim Krzyś będzie rehabilitowany jeszcze przez rok. Mamy nadzieję że to zbliży nas do celu i będzie chodził i chodź nie brakuje chwil zwątpienia nie poddajemy się!!! Bardzo dziękujemy!!! JESTEŚCIE WIELCY!!! :)))

  Zdjęcie aktualizacji 6 292

Komentarze


 • Fiszer Marzena - awatar

  Fiszer Marzena

  12.06.17
  12.06.17

  Pozdrawiam.. Duzo sily zycie

  • Ewa Majchrzak - awatar

   Ewa Majchrzak - Organizator zbiórki

   13.07.17
   13.07.17

   Bardzo dziękujemy, wszystkiego dobrego!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.05.17
  16.05.17

  Kibicuję i mam nadzieję, że się uda!

  • Ewa Majchrzak - awatar

   Ewa Majchrzak - Organizator zbiórki

   10.06.17
   10.06.17

   Też mamy taką nadzieję, Dziękujemy :)

 • Kamila Fiał - awatar

  Kamila Fiał

  17.04.17
  17.04.17

  Mam nadzieję, że uda się wrócić maksymalnie do normalności! Bardzo w to wierzę! Trzymajcie się.

  • Ewa Majchrzak - awatar

   Ewa Majchrzak - Organizator zbiórki

   17.04.17
   17.04.17

   Nie tracimy nadziei mimo wielu przeszkód, powoli do przodu! Bardzo dziękujemy za wsparcie, pozdrawiamy :)

 • Monika - awatar

  Monika

  13.04.17
  13.04.17

  Trzymam kciuki i życzę szybkiego powrotu do zdrowia :)

  • Ewa Majchrzak - awatar

   Ewa Majchrzak - Organizator zbiórki

   13.04.17
   13.04.17

   Dziękujemy serdecznie :-)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.04.17
  12.04.17

  Zdrowiej Krzysiu :)

  • Ewa Majchrzak - awatar

   Ewa Majchrzak - Organizator zbiórki

   13.04.17
   13.04.17

   Dzięki wielkie za wsparcie :)

31 304 zł  z 28 800 zł (Cel)
Wpłaciło 330 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Ewa Majchrzak - awatar

Ewa Majchrzak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 330

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300
ŁUKASZ A. TBO - awatar
ŁUKASZ A. TBO
200
Kamil z TBO - awatar
Kamil z TBO
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Łukasz GO - awatar
Łukasz GO
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anna - awatar
Anna
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Tomek.T - awatar
Tomek.T
1 500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij