Zbiórka Rekonstrukcja szczęki-wokalistki - miniaturka zdjęcia

Rekonstrukcja szczęki-wokalistki

Karolina Wojtko - awatar

Karolina Wojtko

Organizator zbiórki

Karolina Wojtko.

Aktorka i wokalistka, która kocha śpiew, scenę i dobrze naenergetyzowanych ludzi. :-)

Śpiewa muzykę autorską w zespole LOOVAR ale też ulubione tanga argentyńskie i Piazzolli, jak również muzykę filmową w tym jazz, soul, musical...

Uczy śpiewu techniką bellcanto, tych najmłodszych jak i starszych. Podczas takich lekcji wprowadza również zajęcia z dykcji, intonacji oraz świadomości ciała. Aby dobrze śpiewać trzeba się najpierw zrelaksować, więc mamy też odpowiedni masaż twarzy. Karolina wszystkie metody ćwiczeń sprawdza na sobie, a następnie proponuje je na swoich zajęciach. Zawsze jednak tłumaczy o co chodzi w każdym ćwiczeniu i czemu ono służy. Jeśli ktoś ma problem z zaśpiewaniem jakiegoś dźwięku, najpierw szuka przyczyny i przedstawia kilka sposobów na jego wydobycie, aż uczeń przełamuje bariery i śpiewa z lekkością to co przynosiło mu trudność.

Sama kocha rozwój, więc ćwiczy bardzo często, modyfikując lub wymyślając nowe ćwiczenia wokalne.

W czerwcu 2017 r. nagrała wraz ze swoim partnerem płytę " LOOVAR ". Cały czas tworzą nową muzykę. Karolina w tym duecie pisze teksty ale bywa, że również muzykę. Chce, aby każdy jej tekst miał głębsze przesłanie, ale był czytelny dla odbiorcy. Lubi prostotę i na tym się opiera. Podobnie przy grze aktorskiej - mówi " im prościej tym lepiej, nie ma co kombinować. Widz jest mądry i nie przyszedł po papkę, a po wykwintne danie ". 

Pewnego razu, gdy już nadeszły chłodniejsze dni, Karolina zmarzła i niefortunnie przesunęła żuchwę, szybkim niekontrolowanym ruchem, a mięśnie jej były spięte i poczuła w tym momencie jak coś zgrzytnęło. Po niedługim czasie nagryzła pomidora i wtedy właśnie coś mocno chrupnęło. Stało się, przesunęła się żuchwa. Jeździła po wielu terapeutach, rehabilitantach, osteopatach, terapeutach manualnych. Wydała na to sporą sumę pieniędzy, ale nic nie pomogło. Trafiła w końcu na specjalistę stomatologa - ortodontę, który widząc jej krzywy zgryz, stwierdził, że jej szczęka i żuchwa przesunięta jest tak bardzo, iż wygląda jak od dwóch różnych osób. Należy zrobić rekonstrukcję szczęki i żuchwy aby obydwie wróciły na swoje miejsce. Będzie to długotrwały proces ale skuteczny. Mankamentem jest jego cena. 

Koszt wynosi 15000 zł. 

Karolina ma utrudnioną pracę na scenie z powodu krzywej szczęki co objawia się bólem kręgów szyjnych jak i całego kręgosłupa, nie może swobodnie śpiewać ponieważ otwieranie żuchwy jest utrudnione. Inne dolegliwości to ból głowy, a dodatkowo ogromną trudność sprawia jej... jedzenie, niestety, z krzywą szczęką i żuchwą gryzienie pokarmów jest bolesne.

Pierwsze badania już były dlatego wie jaki jest koszt leczenia. Co więcej okazało się, że aparat ortodontyczny, który nosiła, gdy była nastolatką, był noszony zbyt krótko bo 1,5 roku i nie wszystkie zęby zostały ustawione tak jak powinny. Po zdjęciu aparatu nosiła płytę retencyjną zakładaną na noc, przez rok, zgodnie z zaleceniami Pani doktor. Dziś już wiemy, że to właśnie zbyt krótki czas noszenia obu aparatów oraz jak się okazało nieprawidłowe ustawienie zębów, spowodowało, powolne przemieszczanie się zębów i dlatego teraz przy, praktycznie małym niefortunnym ruchu, stało się tak wiele szkód. 

Jeśli zakładacie dzieciom aparat, to róbcie to u naprawdę dobrych specjalistów i lepiej nosić te aparaty dłużej niż krócej, aby zęby były dobrze ustabilizowane.

Jeśli chodzi o czas w którym powinna poddać się rekonstrukcji to: już! Dokładnie tak, im wcześniej tym lepiej. 

Aby zebrać taką kwotę postanowiła wesprzeć się Pomagam.pl i wierzy, że ludzi o dobrych serduszkach jest na tym świecie baaardzo dużo. Dlaczego? Wystarczy zrobić mały test: idź na spacer i uśmiechaj się do każdej napotkanej osoby, możesz nawet jej pomachać, zobaczysz, że ludzie chcą radości i odwzajemnią uśmiech. Tak też właśnie jest z pomaganiem innym. Jeśli Ty pomożesz, to dobro do Ciebie wróci. Zostało to nawet udowodnione naukowo, że im więcej dajesz tym więcej otrzymujesz, a otrzymujesz dokładnie tyle ile dajesz.

Właśnie o tym Karolina wspomniała w poniższym utworze.

Będę bardzo wdzięczna za każdą złotówkę!!!

Osoba, która wpłaci najwięcej w przeciągu miesiąca dostanie ode mnie płytę LOOVAR.

Dla każdej osoby, która wpłaci powyżej 1499 zł, zagram koncert z muzyką filmową lub autorską na wskazanym wydarzeniu, evencie, imprezie, przez tę osobę.

Więcej o mnie na: 

karolinawojtko.wixsite.com/karolinawojtko

DZIĘKUJĘ !!!

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Karolina Wojtko - awatar

  Karolina Wojtko

  09.01.19
  09.01.19

  Kochani bardzo Wam dziękuję, macie piękne serduszka i cieszę się, że spotykam Was na swojej drodze. DZIĘKUJĘ!!!

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.04.19
  13.04.19

  Będzie dobrze, powodzenia :)

 • Emilia - awatar

  Emilia

  09.01.19
  09.01.19

  Powodzenia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.12.17
  18.12.17

  Trzymam kciuki.

  • Karolina Wojtko - awatar

   Karolina Wojtko - Organizator zbiórki

   18.12.17
   18.12.17

   BAAARDZO DZIĘKUJĘ !!! JESTEŚCIE KOCHANI :-)

Karolina Wojtko - awatar

Karolina Wojtko

Organizator zbiórki

Wpłaty - 54

Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Gosia Krupowies - awatar
20
Gosia Krupowies
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Kamil - awatar
4
Kamil
Anonimowy Darczyńca - awatar
2
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
2
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij