Zbiórka Wieloletnia rehabilitacja. - miniaturka zdjęcia

Wieloletnia rehabilitacja.

Zbiórka Wieloletnia rehabilitacja. - zdjęcie główne

Wieloletnia rehabilitacja.

18 201 zł z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 283 osoby
Wpłać teraz
 
Beata Dorenda - awatar

Beata Dorenda

Organizator zbiórki

Alanek to mój ukochany wnuczulek. Ma 5 miesięcy. Urodził się 25 maja 2018r w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. W czasie ciąży nic nie wskazywało że Alus urodzi się chory. Córka miała przeprowadzone badania prenatalne w Toruniu. Pod koniec ciąży usg wykazało że Alus urodzi się z wodogłowiem. Potem poszło szybko, badania, strach, łzy i cc w ICZMP w Łodzi. Alanek urodził się z wodogłowiem, częściowa agenezja ciałka modzelowatego, luka w komorach serduszka, niedosłuchem. Po kilku tygodniach wrócili do domu na Kujawy. Mieszkamy w małej wsi w kujawsko-pomorskim. Obawa o jego zdrowie i życie, strach co przyniesie nowy dzień i płacz Alanka, wypełniały dni i noce. Kontrolne badania u specjalistów w Łodzi, zawsze są w terminie. Jeździmy 168km do neurochirurga, patologa, audiologa, kardiologa. Od samego początku Alan jest rehabilitowany na NFZ  w ośrodku we Włocławku (42km). Neurologa mamy w Inowrocławiu 52km od domu.  Zauważyliśmy że Alanek ma rozbiegane oczy, częściej płacze i główka zwiększa swoją objętość, podczas wizyty u neurochirurga okazało się że musi być pilnie operowany. Wstawiono zastawke i dren odprowadzające płyny z komór mózgowych. Znów strach  i obawa co dalej, po dwóch tygodniach wrócił Alus do domu z mamą, gdzie czekała na nich mąka siostrzyczka Jowisia starsza o rok od Alanka i tata i ja babcia małego chlopulka. Jesteśmy po kolejnych wizytach w instytucie, zastawka spełnia swoją funkcję, główka nie zwiększa objętości, nie ma ucisku na mózg. Nadal Alanek jest rehabilitowany, ale los znów doświadczył wnusia. Podczas badania lekarz stwierdził że Alan nie widzi. Udało nam się szybko zarejestrować do okulisty w Bydgoszczy. I tam niestety nie usłyszeliśmy dobrych wiadomości. Tarcza oka jest bardzo jasna, oczopląs, bardzo słaby, minimalny wzrok. Okulista podkreślił kilkakrotnie że tylko dużo intensywnej rehabilitacji,może uratować wzrok Alusia. Niestety rodziców Alanka nie stać na prywatną rehabilitację kilka razy w tygodniu. Naszym pragnieniem jest żeby Alanek tak jak jego siostrzyczka, widział zmieniające się pory roku, zabawki, uśmiech rodziców. Wzrok to bardzo ważny zmysł, proszę pomóżcie nam w rehabilitacji Alanka. Tylko sprawne ręce rehabilitantów są w stanie pobudzić obwodowy układ nerwowy do pracy,a co za tym idzie poprawić wzrok naszego maluszka. 4 godzin tygodniowo to koszt 320 do 360zl. Inwestycja w rozwój naszego Alusia sprawi że będąc staruszka mój wnuk będzie widział swoją babcię. Dziękuję całym sercem. Babcia i rodzice Alana.    8.XI Alanek pomimo że w czerwcu stanął na komisji do spraw orzekania o wsparcie, nie otrzymał wszystkich punków. Zostało to skomentowane przez specjalistów w ICZMP w Łodzi,ale ponownie  25.X była komisja i wkrótce będzie miał świadczenia. W grudniu wraz z mamą pojadą na stacjonarna codzienna rehabilitacje do Włocławka,mama musi zapłacić za swój pobyt. Alanek będzie na Nfz. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Beata Dorenda - awatar

  Beata Dorenda

  02.07.20
  02.07.20

  Dziękujemy za dotychczasowe wpłaty. Prosimy o udostępnianie i wspieranie naszej zbiórki, tym samym dając nadzieję Alankowi na sprawność, na to że będzie siedział, a może kiedyś chodził....

Komentarze


 • Grzesiek - awatar

  Grzesiek

  29.11.19
  29.11.19

  Z Panem Bogiem

  • Beata Dorenda - awatar

   Beata Dorenda - Organizator zbiórki

   30.11.19
   30.11.19

   Szczęść Boże ❤️

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.08.19
  03.08.19

  Niech Bóg ma Was w swojej opiece. Odwagi w walce o lepsze jutro Alana.

  • Beata Dorenda - awatar

   Beata Dorenda - Organizator zbiórki

   03.08.19
   03.08.19

   Serdeczne Bóg zapłać. ❤️

 • Daiana Wendlandt - awatar

  Daiana Wendlandt

  18.07.19
  18.07.19

  Zdróweczka dla skarba ♥️😘

  • Beata Dorenda - awatar

   Beata Dorenda - Organizator zbiórki

   19.07.19
   19.07.19

   Dziękujemy bardzo. ❤️❤️❤️

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.07.19
  01.07.19

  Z Panem Bogiem

  • Beata Dorenda - awatar

   Beata Dorenda - Organizator zbiórki

   02.07.19
   02.07.19

   Serdeczne Bóg zapłać ❤️

 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  10.05.19
  10.05.19

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

  • Beata Dorenda - awatar

   Beata Dorenda - Organizator zbiórki

   10.05.19
   10.05.19

   Bóg zapłać ❤️

18 201 zł z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 283 osoby
Wpłać teraz
 
Beata Dorenda - awatar

Beata Dorenda

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 283

Monika Zwolińska - awatar
Monika Zwolińska
50
Dorota za licytację książek - awatar
Dorota za licytację książek
20
Katarzyna Szczypniewska wygrana licytacji - awatar
Katarzyna Szczypniewska wygrana licytacji
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Milens Sieradzka wygrane licytacje - awatar
Milens Sieradzka wygrane licytacje
20
Magdalena P - awatar
Magdalena P
100
Katarzyna - awatar
Katarzyna
50
Dorota - awatar
Dorota
10
wygrana licytacja Milena Sieradzka - awatar
wygrana licytacja Milena Sieradzka
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij