Około godziny 00:10 (8.12.2017 r.) w Bolkowie, na trasie Jelenia Góra - Wrocław (Droga Krajowa nr 3), do rzeki z mostu została wrzucona kilkumiesięczna suczka. Całe zdarzenie zostało zaobserwowane przez świadków, którzy akurat wracali z pracy. 

Pies był przerażony, przemoczony oraz zziębnięty. Po ogłoszeniu przez DIOZ informacji o poszukiwaniu sprawców przestępstwa w przestrzeni internetowej pojawiły się wpisy właścicieli psa, którzy również skontaktowali się z Inspektorem. Według nich pies został im ukradziony lub wskazywali, że uciekł przez otwartą furtkę. Oświadczenia opiekunów nie były ze sobą spójne, ponadto wyzywali oni naszego Inspektora, byli wulgarni oraz grozili mu utratą zdrowia i życia. 

Suczka przebywa pod naszą opieką - jest w domu tymczasowym. W chwili znalezienia była zapchlona, zarobaczona oraz miała świerzbowca usznego, czyli była skrajnie zaniedbana. Ponadto nie miała jakichkolwiek wymaganych szczepień, co potwierdzili "właściciele". 


Z uwagi na niejasne okoliczności sprawy wynikające z zachowania właścicieli, Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt ze względu na dobro zwierzęcia postanowił nie oddawać go właścicielom do czasu wyjaśnienia sprawy przez organy uprawnione do ścigania przestępstw.

W związku z problemami zdrowotnymi suczki, w tym wdrożoną antybiotykoterapią z powodu przeziębienia oraz planowaną sterylizacją zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w pokryciu kosztów leczenia. Wpłaty - 19

Ksawery - awatar
10
Ksawery
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Madzia - awatar
20
Madzia
Magda Piedel - awatar
50
Magda Piedel
Maciej Banaszek - awatar
50
Maciej Banaszek
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
40
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Malwina Perek - awatar
15
Malwina Perek
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij