Pomoc psychologiczna

18 320 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 247 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Co trzeci nieletni podopieczny Fundacji mierzy się z myślami samobójczymi. Naszym specjalistom udaje się skutecznie nieść pomoc. Od poniedziałku do soboty prowadzą bezpłatne, zdalne konsultacje ratujące zdrowie, a nierzadko również życie. Brakuje nam jednak pieniędzy na finansowanie tej pomocy. Jeśli nie uda nam się zebrać środków dla naszych podopiecznych z końcem maja będziemy musieli zawiesić zarówno program pomocy psychologicznej dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych. Nie wyobrażamy sobie takiego scenariusza, dlatego zwracamy się do Was o wsparcie naszych podopiecznych.

W czasie pandemii dwukrotnie wzrosła liczba osób chorujących na depresję. Szacuje się, że na tę choroby cierpią 4 miliony Polek i Polaków. Wielu osób nie stać na skorzystanie z pomocy specjalistów: psychologa, psychoterapeuty, psychiatry, a w ramach NFZ terminy są nawet na "za rok".  

Fundacja "Twarze depresji zbiera środki na kontynuowanie dwóch programów bezpłatnych, zdalnych konsultacji dla: 

- dzieci, młodzieży i ich rodziców/opiekunów;

- osób dorosłych zagrożonych depresją.

Prosimy Was o wsparcie, żebyśmy mogli kontynuować nasze programy. 

Od czerwca 2021 do lutego 2022 r. zrealizowaliśmy ponad 1600 konsultacji dzięki partnerom komercyjnym i prywatnym darczyńcom. Od stycznia 2022 r. pomagamy dzieciom i młodzieży oraz osobom dorosłym dzięki prywatnym darczyńcom.  Brakuje nam jednak środków na kontynuowanie pomocy naszym podopiecznym oraz udzielanie jej nowym osobom z małych miejscowości i wsi, które w innych okolicznościach nie mają żadnej szansy na skorzystanie z pomocy profesjonalistów. Poszukujemy też partnerów, którzy sfinansują pomoc psychologiczną dla naszych podopiecznych.

Dla naszej Fundacji jest priorytetem, by móc kontynuować wsparcie dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy dzięki naszym programom bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej odzyskali nadzieję na powrót do zdrowia. Od kilku miesięcy są na dobrej drodze do tego celu. Nie chcemy, by ponownie zostali sami. Stąd nasz apel o wsparcie naszych podopiecznych i akcja "Wspieram Twarze depresji". 

#WspieramTwarzeDepresji

POTRZEBUJEMY WASZEGO WSPARCIA, ŻEBY NASZE PROGRAMY ZDALNYCH KONSULTACJI PSYCHIATRYCZNO-PSYCHOLOGICZNYCH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY ORAZ DLA OSÓB DOROSŁYCH MÓC KONTYNUOWAĆ. 

Ambasadorzy naszej kampanii "Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję": Urszula Dudziak, Marta Kielczyk, Mika Urbaniak, Małgorzata Serafin, Marcin Bosak, Bartek Jędrzejak, Krzysztof Cugowski i Marek Plawgo swoim autorytetem przekonują, że wizyta u psychiatry i psychologa nie jest powodem do wstydu. Ważne, abyśmy o naszą głowę dbali tak samo jak o wszystkie inne narządy, z którymi idziemy do lekarza specjalisty. 

Nasz program bezpłatnych, zdalnych konsultacji psychologiczno-psychiatrycznych w konkursie S3KTOR został uznany za najważniejszą inicjatywę w 2021 r. warszawskich organizacji pozarządowych. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się go kontynuować.

W naszym programie zdalna konsultacja trwa pięćdziesiąt minut. Można z niej skorzystać, wysyłając formularz zgłoszeniowy przez stronę: www.twarzedepresji.pl/pomocpsychologiczna. Nasza koordynatorka oddzwania i umawia dogodny termin wizyty online. 

Mamy gotowy, sprawnie działający system pomocy, świetnych specjalistów, a to z czym się borykamy to finansowanie. Dlatego Was prosimy o wsparcie dla naszych podopiecznych. Dziękujemy za wsparcie ambasadorom naszych programów - dla dzieci i młodzieży - Markowi Plawgo i Piotrowi Zeltowi, a programu dla dorosłych - Urszuli Dudziak.

- Zdalne konsultacje to dla nas wielka odpowiedzialność i wyzwanie - szczególnie w przypadku osób z zamiarami samobójczymi. Gdy pacjent spotyka się z psychologiem w gabinecie, to specjalista może ocenić szybko, czy życie pacjenta jest zagrożone i wezwać karetkę. Podczas sesji online, gdy nie wiemy, gdzie w czasie rozmowy dana osoba znajduje się, a nie godzi się na wezwanie karetki, sytuacja jest dużo trudniejsza. Mamy zespół niezwykle doświadczonych specjalistów, który wielokrotnie podejmował interwencje ratujące życie – komentuje Anna Morawska-Borowiec, prezes Fundacji „Twarze depresji”.

Pandemia zburzyła nasze poczucie bezpieczeństwa, które opierało się na trzech filarach: zdrowie, rodzina i praca. Właśnie z trudnościami związanymi z tymi trzema obszarami pomagamy osobom dorosłym, które korzystają z programu bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej.

- Program bardzo potrzebny. Dziękuję, że jesteście i pomagacie. Wspaniałe podejście do osób potrzebujących, ogromne wsparcie, profesjonalizm – pisze nasz podopieczny.

- Program jest fenomenalny. Pomaga mi bardzo. Czuję, że tego potrzebowałam i żałuję, że czekałam tak długo– dodaje nasza podopieczna.

W obecnych czasach, nam dorosłym jest trudno poradzić sobie z emocjami, stratami, które zgotowała nam pandemia. Musimy w końcu zrozumieć, że naszym dzieciom jest również trudno. Jak mówi Katarzyna Wojciechowska psychiatra dzieci i młodzieży, która wspiera naszych podopiecznych podczas zdalnych konsultacji: - Widząc skalę problemu, można powiedzieć, że specjaliści, pracujący w programach Fundacji, do których mam zaszczyt należeć, są kroplami w morzu potrzeb. Jednak to właśnie dzięki nim dzieci, młodzież, rodzice, odzyskują nadzieję, że może być lepiej, że mają na to wpływ, że pozytywna zmiana jest możliwa. I to jest ważne i bezcenne.

Więcej o naszych działaniach na www.twarzedepresji.pl oraz na FanPage'u facebook.com/twarzedepresji

Dziękujemy za każde okazane wsparcie i pomoc.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.05.2022
  07.05.2022

  NIKT NIE CHCE NAM POMÓC. OSTATNI RAZ JADŁAM 2 DNI TEMU, ZA OSTANIE PIENIĄŻKI KUPIŁAM KARME DLA ZWIERZĄT. BŁAGAM ZLITUJCIE SIĘ. NIE MAM JUŻ NIC DO JEDZENIA DLA SIEBIE I MOICH ZWIERZĄTEK. MUSZĘ TUTAJ BŁAGAĆ BY ZJEŚĆ COKOLWIEK, WYKUPIĆ RECEPTĘ, KUPIĆ JEDZONKO DLA MOICH KOCHANYCH ZWIERZĄTEK. Bardzo się boję o kolejne dni i z tego strachu odważyłam się napisać. Nie mam co zjeść, chodzę do jadłodajni, nie mam w ogóle środków na podstawowe rzeczy. BŁAGAM O LITOŚĆ NADE MNĄ. https://zbieram.pl/9xkf2ve

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.02.2022
  08.02.2022

  Piękna inicjatywa i bardzo potrzebna. Powodzenia:)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.02.2022
  04.02.2022

  Dziękuję, że jesteście dla dzieciaków

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.02.2022
  04.02.2022

  Trzymamy kciuki:)

 • Jakub Panasiuk - awatar

  Jakub Panasiuk

  01.02.2022
  01.02.2022

  Trzymajcie się!

18 320 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 247 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 247

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Eryk Dębowski - awatar
Eryk Dębowski
50
Karina - awatar
Karina
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Pozdrawiam Ele - awatar
Pozdrawiam Ele
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
280

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij