Pomoc psychologiczna

26 900 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciły 332 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

POTRZEBUJEMY WASZEGO WSPARCIA, ŻEBY MÓC KONTYNUOWAĆ NASZE UNIKATOWE W SKALI KRAJU PROGRAMY ZDALNYCH KONSULTACJI PSYCHOLOGICZNYCH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY, KOBIET W CIĄŻY I PO PORODZIE ORAZ DLA OSÓB DOROSŁYCH W STANIE KRYZYSU PSYCHICZNEGO. 

W czasie pandemii dwukrotnie wzrosła liczba osób chorujących na depresję. Wpływ na nasz stan psychiczny ma wiele czynników, również trwająca wojna w Ukrainie. Wielu osób nie stać na skorzystanie z pomocy specjalistów: psychologa, psychoterapeuty, psychiatry, a w ramach NFZ terminy są nawet na "za rok".  

Prosimy Was o wsparcie, żebyśmy mogli kontynuować nasze programy. 

Od czerwca 2021 do kwietnia 2023 r. we wszystkich naszych programach pomocowych zrealizowaliśmy ponad 14 000 konsultacji psychologicznych i psychiatrycznych - dzięki partnerom komercyjnym i prywatnym darczyńcom. Od stycznia 2022 r. pomagamy dzieciom i młodzieży dzięki prywatnym darczyńcom. Również tylko dzięki prywatnym darczyńcom pomagamy od grudnia 2022 r. kobietom w ciąży i po porodzie. Brakuje nam środków na kontynuowanie pomocy naszym podopiecznym oraz udzielanie jej nowym osobom z małych miejscowości i wsi, które w innych okolicznościach nie mają żadnej szansy na skorzystanie z pomocy profesjonalistów. Poszukujemy też partnerów, którzy sfinansują pomoc psychologiczną dla naszych podopiecznych.

Dla naszej Fundacji jest priorytetem, by móc kontynuować wsparcie dla dzieci, młodzieży, kobiet w ciąży i po porodzie oraz dla osób dorosłych w stanie kryzysu psychicznego, którzy dzięki naszym programom bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej odzyskali nadzieję na powrót do zdrowia i są na dobrej drodze do tego celu. Nie chcemy, by ponownie zostali sami. Stąd nasz apel o wsparcie naszych podopiecznych i akcja "Wspieram Twarze depresji". 

#WspieramTwarzeDepresji

Ambasadorzy naszej kampanii "Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję" - wśród nich: Urszula Dudziak, Anna Wyszkoni, Mika Urbaniak, Agnieszka Kobus-Zawojska, Marcin Bosak, Krzysztof Cugowski i Marek Plawgo swoim autorytetem przekonują, że wizyta u psychiatry i psychologa nie jest powodem do wstydu. Ważne, abyśmy o naszą głowę dbali tak samo jak o wszystkie inne narządy, z którymi idziemy do lekarza specjalisty. 

Nasz program bezpłatnych, zdalnych konsultacji psychologiczno-psychiatrycznych w konkursie S3KTOR został uznany za najważniejszą inicjatywę w 2021 r. warszawskich organizacji pozarządowych. Za całokształt pracy nasza fundacja otrzymała nagrodę BOHATERON, a nasi ambasadorzy trzy lata z rzędu wygrywają Plebiscyt "Gwiazdy Dobroczynności": Marek Plawgo, Piotr Zelt i Marcin Bosak. 

W naszym programie zdalna konsultacja trwa pięćdziesiąt minut. Można z niej skorzystać, wysyłając formularz zgłoszeniowy przez stronę: www.twarzedepresji.pl/pomocpsychologiczna. Nasza koordynatorka oddzwania i umawia dogodny termin wizyty online. 

Mamy gotowy, sprawnie działający system pomocy, świetnych specjalistów, a to z czym się borykamy to finansowanie. Dlatego Was prosimy o wsparcie dla naszych podopiecznych. Dziękujemy za wsparcie ambasadorom naszych programów - dla dzieci i młodzieży - Markowi Plawgo i Piotrowi Zeltowi, a programu dla dorosłych - Urszuli Dudziak.

- Zdalne konsultacje to dla nas wielka odpowiedzialność i wyzwanie - szczególnie w przypadku osób z zamiarami samobójczymi. Gdy pacjent spotyka się z psychologiem w gabinecie, to specjalista może ocenić szybko, czy życie pacjenta jest zagrożone i wezwać karetkę. Podczas sesji online, gdy nie wiemy, gdzie w czasie rozmowy dana osoba znajduje się, a nie godzi się na wezwanie karetki, sytuacja jest dużo trudniejsza. Mamy zespół niezwykle doświadczonych specjalistów, który wielokrotnie podejmował interwencje ratujące życie – komentuje Anna Morawska-Borowiec, prezes Fundacji „Twarze depresji”.

Pandemia zburzyła nasze poczucie bezpieczeństwa, które opierało się na trzech filarach: zdrowie, rodzina i praca. Właśnie z trudnościami związanymi z tymi trzema obszarami pomagamy osobom dorosłym, które korzystają z programu bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej.

- Program bardzo potrzebny. Dziękuję, że jesteście i pomagacie. Wspaniałe podejście do osób potrzebujących, ogromne wsparcie, profesjonalizm – pisze nasz podopieczny.

- Program jest fenomenalny. Pomaga mi bardzo. Czuję, że tego potrzebowałam i żałuję, że czekałam tak długo– dodaje nasza podopieczna.

W obecnych czasach, nam dorosłym jest trudno poradzić sobie z emocjami, stratami, które zgotowała nam pandemia. Musimy w końcu zrozumieć, że naszym dzieciom jest również trudno. Jak mówi Katarzyna Wojciechowska psychiatra dzieci i młodzieży, która wspiera naszych podopiecznych podczas zdalnych konsultacji: - Widząc skalę problemu, można powiedzieć, że specjaliści, pracujący w programach Fundacji, do których mam zaszczyt należeć, są kroplami w morzu potrzeb. Jednak to właśnie dzięki nim dzieci, młodzież, rodzice, odzyskują nadzieję, że może być lepiej, że mają na to wpływ, że pozytywna zmiana jest możliwa. I to jest ważne i bezcenne.

Więcej o naszych działaniach na www.twarzedepresji.pl oraz na FanPage'u facebook.com/twarzedepresji

Dziękujemy za każde okazane wsparcie i pomoc.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Kinga Łanino - awatar

  Kinga Łanino

  04.08.2023
  04.08.2023

  Na zawsze w mojej pamięci Łukasz (*)

 • Waldemar Swoboda - awatar

  Waldemar Swoboda

  23.05.2023
  23.05.2023

  Ku pamięci Marcina

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.05.2023
  23.05.2023

  Róbcie nadal to co robicie, bo do destygmatyzacji leczenia depresji czy pomocy psychologicznej w ogóle, w Polsce jeszcze daleka droga

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.05.2023
  08.05.2023

  Działajcie, robicie świetną robotę :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.05.2022
  07.05.2022

  NIKT NIE CHCE NAM POMÓC. OSTATNI RAZ JADŁAM 2 DNI TEMU, ZA OSTANIE PIENIĄŻKI KUPIŁAM KARME DLA ZWIERZĄT. BŁAGAM ZLITUJCIE SIĘ. NIE MAM JUŻ NIC DO JEDZENIA DLA SIEBIE I MOICH ZWIERZĄTEK. MUSZĘ TUTAJ BŁAGAĆ BY ZJEŚĆ COKOLWIEK, WYKUPIĆ RECEPTĘ, KUPIĆ JEDZONKO DLA MOICH KOCHANYCH ZWIERZĄTEK. Bardzo się boję o kolejne dni i z tego strachu odważyłam się napisać. Nie mam co zjeść, chodzę do jadłodajni, nie mam w ogóle środków na podstawowe rzeczy. BŁAGAM O LITOŚĆ NADE MNĄ. https://zbieram.pl/9xkf2ve

26 900 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciły 332 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 332

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
96
Mateusz B - awatar
Mateusz B
300
WAR- Fani Star Wars - awatar
WAR- Fani Star Wars
45
Lucja - awatar
Lucja
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Nikt - awatar
Nikt
20
Karolina - awatar
Karolina
50
Weronika Błaszczyk - awatar
Weronika Błaszczyk
20
<333 - awatar
<333
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij