Zbiórka Wszystko za życie - zdjęcie główne

Wszystko za życie

0 zł  z 3 500 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Aleksandra Uznańska - awatar

Aleksandra Uznańska

Organizator zbiórki

Mam na imię Ola, moją pasją było malarstwo, rysunek i wszystko co wiązało się z tworzeniem "sztuki". 

Sześć lat temu mój świat runął... Straciłam wyczekiwane dziecko, ze szpitala nie wiele pamiętam. Jedynie to, że wypuszczono mnie bez żadnego wpisu lub rady, aby zgłosić się do psycholoa, psychiatry. Popadłam w depresję, przez pół roku praktycznie nie jadłam, nie piłam, nie odzywałam się ani słowem. Po kilku miesiącach załamanie przeszedł również mój były partner, u niego jednak objawiło się to inaczej. Stałam się dla niego 'workiem treningowym'. Uniemożliwał mi jakiekolwiek próby odejścia. Nawet gdy zdecydowałam się na obdukcję, usłyszałam od lekarza, że widocznie lubię być bitą. W tamtym momencie zrozumiałam, że nie mogę liczyć na wsparcie. Dalsze lata były jedynie równią pochyłą... 

Z idealnego życia, studiów, pracy, lat wolontariatu pozostały zgliszcza. Nie chcę opisywać co działo się z moją psychiką, ile prób samobójczych mam za sobą...

W ubiegłym roku w końcu zebrałam w sobie resztki sił i uciekłam na drugi koniec Polski. Przez pewien czas tułałam się aż w końcu udało mi się z pomocą MOPRU znaleźć własny kąt. Zapomoga to moje jedyne źródło utrzymania, bo czym byłoby życie gdyby nie ironia losu. Stając powoli na nogi okazało się, że moje zdrowie nie pozwala mi na podjęcie pracy. Dzień przed 27 urodzinami miałam pierwszy stan przedzawałowy, dwa tygodnie później kolejny. Obecnie czekam na całą listę badań, między innymi gastroskopię z podejrzeniem wrzodów. Czeka mnie również wizyta u neurologa, bo w nocy wyrywa mnie ból, który można porównać z rażeniem paralizatorem kręgosłupa. Leczę się też psychiatrycznie z podejrzeniem choroby dwubiegunowej.

Zdaję sobie sprawę, że inni ludzie mają poważniejsze problemy. Ja chciałabym poprostu wrócić do normalnego życia. Do pracy, studiów, swoich pasji. Zebrane pieniądze pomogą mi podnieść się i zacząć żyć bez strachu, że nie będę musiała wybierać czy wykupić leki czy kupić jedzenie... Nie chcę, żeby ktoś myślał, że proszę o pomoc z lenistwa i wygodnictwa. Marzę o tym, żeby znowu móc pracować, studiować i być dumna ze swoich osiągnięć, ale żyjąc w ciągłej niepewności jest to niemożliwe... Tęsknię za wolontariatem, pomocą innym, ale mój stan zdrowia fizycznego i psychicznego narazie mi na to nie pozwala.

Opisanie tego wszystkiego było dla mnie ciężkie, bo nie przywykłam do proszenia o pomoc. Kwota, którą próbuję uzbierać też jest niewielka, ale pozwoli na zapewnienie napilniejszych potrzeb i kupno nowych farb, płóta, pędzli, abym znów mogła zacząć malować.

Wierzę, że są wśród Was ludzie którzy otarli się o dno i zaczęli normalne życie tylko dzięki pomocy ludzi o ogromnym sercu i empatii. 

Będę wdzięczna za każdą złotówkę lub inną formę pomocy.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł  z 3 500 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Aleksandra Uznańska - awatar

Aleksandra Uznańska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij