Zbiórka Lanama - moja bratnia dusza - miniaturka zdjęcia

Lanama - moja bratnia dusza

Zbiórka Lanama - moja bratnia dusza - zdjęcie główne

Lanama - moja bratnia dusza

861 zł z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciło 26 osób
Wpłać teraz
 
Aneta Karwowska - awatar

Aneta Karwowska

Organizator zbiórki

Nasza historia ma początek, gdy po zamknięciu szkółki, w której uczyłam się jeździć, tułałam się po okolicznych stajniach. Nigdzie nie zostałam na dłużej. Marzyła mi się wtedy  dzierżawa i byłam już nawet bliska wydzierżawienia pewnej małopolanki. Jednak przeznaczenie chciało, że trafiłam do hodowli koni śląskich i właściciel polecił mi klacz, która była zamknięta w boksie jak dla ogiera i bardzo kopała w ścianę.  Cena za dzierżawę też nie należała do wygórowanych. Czułam się jakbym złapała za nogi szczęście.

Wtedy zaczęła się najciekawsza część historii. Okazało się, że klacz nie umie chodzić po placu, a o terenie nie ma co marzyć. Od razu wpadała w panikę. Bała się nawet szybszego ruchu przy zakładaniu czapraka i siodła. Trzeba było niemal za nią biec i wsiadać z biegu, a po włożeniu nogi w strzemię zaczynała ruszać kłusem. Przejście przez bramkę placu też graniczyło z cudem, a na jeździe każdy najmniejszy ruch powodował płoszenia. Nawet motyl wydawał się krwiożerczym drapieżnikiem. Największe przerażenie wywoływało u Lanamy separacja od stada. Nie raz udało jej się uciec z siodłem na sobie i pogalopować ze stadem.  Kobyłka miała swój charakter, a ja przeczytałam chyba wszystkie mądre książki na temat  psychologii i zachowania koni. Żadna rada się nie sprawdzała w praktyce, a niestety nie było mnie stać na trenera.  Postanowiłam udowodnić wszystkim wokół, a przede wszystkim sobie, że gdy się bardzo czegoś chce można to osiągnąć. Po wielu, wielu  miesiącach pracy zaczęłyśmy się rozumieć bez słów. Koń zmienił się nie do poznania, a ja zrozumiałam wartość powiedzenia, że koń jest najlepszym nauczycielem. 

Niestety nasze szczęście nie trwało długo, pewnego dnia Lanama z trudem wyszła z boksu. Okazało się , że ma bardzo spuchnięty staw pęcinowy i zebrał się tam płyn. Po wykonaniu RTG oraz USG okazało się, że odezwał się jakiś stary uraz - widniały tam drobne fragmenty wolnych odłamków kości. Końcowa diagnoza to apikalne złamanie trzeszczki do natychmiastowego usunięcia, ponieważ odłamki mogą spowodować uszkodzenie ścięgien i spowodować trwałą kulawiznę. Dla mnie zabrzmiało to trochę jak wyrok, ponieważ koszt zabiegu na dzień dzisiejszy przerasta moje możliwości, ale wiem , że dla "mojego kochanego maleństwa"  muszę zrobić wszystko i nie wolno mi się poddawać.  Z góry dziękuję za każdą wpłaconą złotówkę. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    11.06.18
    11.06.18

    Uda się . Życzę powrotu do zdrowia.

861 zł z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciło 26 osób
Wpłać teraz
 
Aneta Karwowska - awatar

Aneta Karwowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 26

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Aleksandra Drozda - awatar
Aleksandra Drozda
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Beata - awatar
Beata
50
Karolina Popławska - awatar
Karolina Popławska
50
Magdalena Szymańska - awatar
Magdalena Szymańska
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij