Zbiórka Kocie dzieci z panleukopenia - zdjęcie główne

Kocie dzieci z panleukopenia

1 510 zł z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 29 osób
Paulina Rojek - awatar

Paulina Rojek

Organizator zbiórki

Kochani, po raz kolejny prosimy Was o pomoc. Nawet już nie prosimy tylko błagamy, bo tylko dzięki Wam możemy uratować te bezbronne maluchy. Sprawa jest bardzo poważana, kociaki które są pod opieką Kasi Ptasińskiej  zachorowały na panleukopenie. 

 Co kryje się pod tą dziwnie brzmiącą nazwą? Dlaczego jest tak niebezpieczna?  Otóż panleukopenia, zwana też kocim tyfusem lub nosówką kotów jest groźną wirusową chorobą wywoływaną przez parowirus koci.  Wirus atakuje przede wszystkim jelita i szpik kostny. Najczęściej dotyka kocięta od 6 tygodnia do 4 miesiąca, wtedy też śmiertelność jest bardzo wysoka,  wynosi ponad 75 %. 

Brzmi strasznie, prawa? Tym bardziej, że dotyka tych najmniejszych, których życie się tak naprawdę nie zaczęło. A leczenie jest trudne i bardzo kosztowne. Podanie jednej dawki surowicy to kosz około 250 zł. 

A przecież miało być inaczej. 5 ślicznych maluchów ląduje pod opiekę jednego z domów tymczasowych, znajdują się chętni na adopcję, a my wyobrażamy już sobie ich długie, szczęśliwe życie.  Ale nagłe bum, wszystko się wali, diagnoza zwala z nóg. Miały być wędki, piłeczki i drapanie po brodzie.  A tymczasem mamy wenflony, łzy i strach o ich życie.  

Jesteśmy bezradni. Dwa kociaki odchodzą... Pozostała trójka wciąż walczy. My też nie możemy się poddać, przecież obiecaliśmy im, że niedługo trafią do nowych domów, że będą ugniatać kolana i witać w drzwiach swojego człowieka. To się nie może inaczej skończyć...

Kasia poświęca dla tych maluchów wszystko co ma, swój czas i swoje zdrowie.  Wbrew zaleceniom lekarzy, żeby się oszczędzać poruszyła niebo i ziemię aby zdobyć surowicę. Pozostaje nam teraz tylko poruszyć  Wasze serca.


1 510 zł z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 29 osób
Paulina Rojek - awatar

Paulina Rojek

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 29

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Hanna Smuga - awatar
Hanna Smuga
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Magda - awatar
Magda
50
Monika - awatar
Monika
20
Edyta - awatar
Edyta
20
Izabella Sikorska - awatar
Izabella Sikorska
50
Ulewicz - awatar
Ulewicz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Wioletta Franiak - awatar
Wioletta Franiak
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij