Paulina Rojek - awatar

Paulina Rojek

Organizator zbiórki

Kochani, po raz kolejny prosimy Was o pomoc. Nawet już nie prosimy tylko błagamy, bo tylko dzięki Wam możemy uratować te bezbronne maluchy. Sprawa jest bardzo poważana, kociaki które są pod opieką Kasi Ptasińskiej  zachorowały na panleukopenie. 

 Co kryje się pod tą dziwnie brzmiącą nazwą? Dlaczego jest tak niebezpieczna?  Otóż panleukopenia, zwana też kocim tyfusem lub nosówką kotów jest groźną wirusową chorobą wywoływaną przez parowirus koci.  Wirus atakuje przede wszystkim jelita i szpik kostny. Najczęściej dotyka kocięta od 6 tygodnia do 4 miesiąca, wtedy też śmiertelność jest bardzo wysoka,  wynosi ponad 75 %. 

Brzmi strasznie, prawa? Tym bardziej, że dotyka tych najmniejszych, których życie się tak naprawdę nie zaczęło. A leczenie jest trudne i bardzo kosztowne. Podanie jednej dawki surowicy to kosz około 250 zł. 

A przecież miało być inaczej. 5 ślicznych maluchów ląduje pod opiekę jednego z domów tymczasowych, znajdują się chętni na adopcję, a my wyobrażamy już sobie ich długie, szczęśliwe życie.  Ale nagłe bum, wszystko się wali, diagnoza zwala z nóg. Miały być wędki, piłeczki i drapanie po brodzie.  A tymczasem mamy wenflony, łzy i strach o ich życie.  

Jesteśmy bezradni. Dwa kociaki odchodzą... Pozostała trójka wciąż walczy. My też nie możemy się poddać, przecież obiecaliśmy im, że niedługo trafią do nowych domów, że będą ugniatać kolana i witać w drzwiach swojego człowieka. To się nie może inaczej skończyć...

Kasia poświęca dla tych maluchów wszystko co ma, swój czas i swoje zdrowie.  Wbrew zaleceniom lekarzy, żeby się oszczędzać poruszyła niebo i ziemię aby zdobyć surowicę. Pozostaje nam teraz tylko poruszyć  Wasze serca.


Paulina Rojek - awatar

Paulina Rojek

Organizator zbiórki

Wpłaty - 29

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Hanna Smuga - awatar
20
Hanna Smuga
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Magda - awatar
50
Magda
Monika - awatar
20
Monika
Edyta - awatar
20
Edyta
Izabella Sikorska - awatar
50
Izabella Sikorska
Ulewicz - awatar
20
Ulewicz
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Wioletta Franiak - awatar
20
Wioletta Franiak

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij