Zbiórka Serwis dla kota? Spróbujmy! - miniaturka zdjęcia

Serwis dla kota? Spróbujmy! Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Serwis dla kota? Spróbujmy! - zdjęcie główne

Serwis dla kota? Spróbujmy!

672 zł  z 650 zł (Cel)
Wpłaciły 33 osoby
Wpłać teraz Udostępnij
 
Inari Kobierska - awatar

Inari Kobierska

Organizator zbiórki

Kojarzycie jednego z kotów środowiskowych ze stada, którym się opiekuje - Jasia?
Jesteście stałymi czytelnikami Zakocianych, ale jednak nie przypominacie sobie takiego imienia? Nic dziwnego. O Jasiu nie pisałam często. 

Ot, kot, który zawsze był.
Zawsze z tyłu. Zawsze ustępował innym miejsca przy paśniku. Wykastrowany, grzeczny, powściągliwy. Kot - tło dla innych, dla Oli, Karolka, Prezesa. Dla wszystkich, którzy mają już domy.

Jasiu domu nie ma, bo też go nie potrzebuje. Jest synem dzikiej miejskiej kotki, nie był oswojony z człowiekiem od małego, więc trzyma się na dystans. I dzięki temu wciąż żyje, w przeciwieństwie do wszystkich swoich krewnych: zarówno jego mama jak i siostra odeszły za Tęczowy Most. 

Ta zrzutka ma na celu uchronienie Jasia przed podróżą na tamtą stronę. Każde zwierzę choruje, koty również. Po paru latach przyszła kolej na Jasia - młodego wciąż kocurka, który z dnia na dzień wygląda coraz gorzej.
Poniżej widzicie nagranie z grudnia, na którym Jaś prosi o jedzenie.


Jeszcze pół roku temu wyglądał całkiem dobrze. Zaczęło się od wygryzania sierści na ciele, potem zmiana koloru sierści, chudnięcie, teraz doszła apatia i niechęć do jedzenia. Najprawdopodobniej mamy do czynienia z paroma czynnikami: pasożyty zewnętrzne, pasożyty wewnętrzne, a zły stan jamy ustnej spowodowany kamieniem nazębnym i zapaleniem dziąseł dodatkowo sprawia ból podczas gryzienia i uniemożliwia spożywanie pokarmu. Wszytkie czynniki doprowadziły do załamania zdrowia.
Obecnie Jaś wygląda tak (na filmiku próbuje zjeść kawałeczek mięsa, ale po chwili odpuszcza):

W czasach gdy Jaś normalnie gryzł, podawałam mu tabletki na odrobaczanie schowane w mięsie. Niestety, proste rozwiązania już nie działają, dlatego też potrzebuję pomocy. Waszej pomocy. Jasia trzeba wziąć na warsztat. 

Zebrane środki pokryją koszty:
- diagnostyki (morfologia, biochemia),
- leczenia (preparaty zalecone przez lekarza)
- środków na pasożyty wewnętrzne i zewnętrzne,
- sanacji jamy ustnej (narkoza, skaling, usunięcie zęba/zębów),
- karmy i żwirku.

Kwota jest szacunkowa - nie mamy 100% pewności co jest przyczyną jego złego stanu, możemy tylko snuć domysły. Wiemy natomiast jedno - Jaś umiera. Powoli, każdego dnia. W cieniu, wśród bukszpanu i much. Nikt z sercem w odpowiednim miejscu nie pozostanie odbojętny wobec istnienia, które gaśnie na jego oczach. I ja nie mogę. W przyszłym tygodniu planujemy jego łapankę, diagnostykę i leczenie... Pomożesz? 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    12.06.2018
    12.06.2018

    Trzymam mocno kciuki 🤞

672 zł  z 650 zł (Cel)
Wpłaciły 33 osoby
Wpłać teraz Udostępnij
 
Inari Kobierska - awatar

Inari Kobierska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 33

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Aleksandra - awatar
Aleksandra
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Agata Szwech - awatar
Agata Szwech
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Justyna Głowacka - awatar
Justyna Głowacka
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij