Zbiórka Serwis dla kota? Spróbujmy! - miniaturka zdjęcia

Serwis dla kota? Spróbujmy!

Zbiórka Serwis dla kota? Spróbujmy! - zdjęcie główne

Serwis dla kota? Spróbujmy!

672 zł z 650 zł (Cel)
Wpłaciły 33 osoby
Wpłać teraz
 
Inari Kobierska - awatar

Inari Kobierska

Organizator zbiórki

Kojarzycie jednego z kotów środowiskowych ze stada, którym się opiekuje - Jasia?
Jesteście stałymi czytelnikami Zakocianych, ale jednak nie przypominacie sobie takiego imienia? Nic dziwnego. O Jasiu nie pisałam często. 

Ot, kot, który zawsze był.
Zawsze z tyłu. Zawsze ustępował innym miejsca przy paśniku. Wykastrowany, grzeczny, powściągliwy. Kot - tło dla innych, dla Oli, Karolka, Prezesa. Dla wszystkich, którzy mają już domy.

Jasiu domu nie ma, bo też go nie potrzebuje. Jest synem dzikiej miejskiej kotki, nie był oswojony z człowiekiem od małego, więc trzyma się na dystans. I dzięki temu wciąż żyje, w przeciwieństwie do wszystkich swoich krewnych: zarówno jego mama jak i siostra odeszły za Tęczowy Most. 

Ta zrzutka ma na celu uchronienie Jasia przed podróżą na tamtą stronę. Każde zwierzę choruje, koty również. Po paru latach przyszła kolej na Jasia - młodego wciąż kocurka, który z dnia na dzień wygląda coraz gorzej.
Poniżej widzicie nagranie z grudnia, na którym Jaś prosi o jedzenie.


Jeszcze pół roku temu wyglądał całkiem dobrze. Zaczęło się od wygryzania sierści na ciele, potem zmiana koloru sierści, chudnięcie, teraz doszła apatia i niechęć do jedzenia. Najprawdopodobniej mamy do czynienia z paroma czynnikami: pasożyty zewnętrzne, pasożyty wewnętrzne, a zły stan jamy ustnej spowodowany kamieniem nazębnym i zapaleniem dziąseł dodatkowo sprawia ból podczas gryzienia i uniemożliwia spożywanie pokarmu. Wszytkie czynniki doprowadziły do załamania zdrowia.
Obecnie Jaś wygląda tak (na filmiku próbuje zjeść kawałeczek mięsa, ale po chwili odpuszcza):

W czasach gdy Jaś normalnie gryzł, podawałam mu tabletki na odrobaczanie schowane w mięsie. Niestety, proste rozwiązania już nie działają, dlatego też potrzebuję pomocy. Waszej pomocy. Jasia trzeba wziąć na warsztat. 

Zebrane środki pokryją koszty:
- diagnostyki (morfologia, biochemia),
- leczenia (preparaty zalecone przez lekarza)
- środków na pasożyty wewnętrzne i zewnętrzne,
- sanacji jamy ustnej (narkoza, skaling, usunięcie zęba/zębów),
- karmy i żwirku.

Kwota jest szacunkowa - nie mamy 100% pewności co jest przyczyną jego złego stanu, możemy tylko snuć domysły. Wiemy natomiast jedno - Jaś umiera. Powoli, każdego dnia. W cieniu, wśród bukszpanu i much. Nikt z sercem w odpowiednim miejscu nie pozostanie odbojętny wobec istnienia, które gaśnie na jego oczach. I ja nie mogę. W przyszłym tygodniu planujemy jego łapankę, diagnostykę i leczenie... Pomożesz? 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    12.06.18
    12.06.18

    Trzymam mocno kciuki 🤞

672 zł z 650 zł (Cel)
Wpłaciły 33 osoby
Wpłać teraz
 
Inari Kobierska - awatar

Inari Kobierska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 33

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Aleksandra - awatar
Aleksandra
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Agata Szwech - awatar
Agata Szwech
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Justyna Głowacka - awatar
Justyna Głowacka
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij