Zbiórka Odbudowa spalonego mieszkania! - miniaturka zdjęcia

Odbudowa spalonego mieszkania! Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Odbudowa spalonego mieszkania! - zdjęcie główne

Odbudowa spalonego mieszkania!

0 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Weronika Wasielewska - awatar

Weronika Wasielewska

Organizator zbiórki

W dzień Wszystkich Świętych w Sieradzu, podczas nieobecności naszej ukochanej rodzinki, spłonęło ich mieszkanie. Jego lokatorzy są już w podeszłym wieku i przy skromnej emeryturze, więc jedyne na co, przy naszej pomocy, było by ich stać to remont całego mieszkania, aby nadawało się do normalnego funkcjonowania. 

Ten nieszczęsny wypadek wydarzył się w skutek zwarcia w instalacji elektrycznej w kuchni. Jako pierwsza zajęła się ogniem lodówka co spotęgowało tylko zniszczenia w całym mieszkaniu. Na całe szczęście nikt w tym czasie nie znajdował się w domu, pojechali zapalić znicze na pobliski cmentarz. Jak już wcześniej wspomniałam, lokatorów jest dwójka, których emerytury nie są w stanie chociażby w najmniejszym stopniu pokryć kosztów remontu. Ile potrzebują pieniędzy? Jest to dość kosztowny zabieg, bo w grę wchodzi wymiana wszystkich instalacji, kładzenie podług oraz tynku, malowanie oraz wyposażenie całego mieszkania od lodówki po przez meble, a kończąc na odzieży.

To wydarzenie tragicznie wpłynęło, na przede wszystkim samopoczucie chorującego wujka. Zważywszy na to, że są to jednak osoby w podeszłym wieku, trudno jakkolwiek pogodzić im się ze stratą całego dobytku. Pogorzelcy muszą zaczynać od zera, co będzie niesłychanie trudne. Muszą tam podołać zarówno psychicznie jak i fizycznie. Pewnie nikt z nas nie wyobraża sobie nie mieć dachu nad głową. A nasi kochani przez najbliższy czas będą musieli poradzić sobie, mieszkając w skromnym hoteliku.

Minęło zaledwie parę dni od momentu pożaru, ale każdy zadaje sobie to samo pytanie. Co teraz będzie? Na szczęście znieczulica ludzka nie jest nam znana, codziennie ktoś oferuje swoją pomoc, w różnorakiej formie. 

Pamiętajmy, że wielkimi krokami zbliżają się święta. I w jaki sposób, jakkolwiek mogą się cieszyć z nadchodzącego Bożego Narodzenia, skoro w taki przykry sposób odpłacił im się los? 

Bądźmy wsparciem dla ludzi, którym ich cały świat,  pozostał w zapłakanym stanie, ale którzy są na tyle zdeterminowani, żeby walczyć. Walczyć o to, żeby nie opuścić swojego ukochanego miejsca, z którym wiążą tyle wspomnień.

Najsilniejszym uczuciem, jakie nam wszystkim towarzyszyło, była bezsilność. Ta sama bezsilność, która potrafi nas sparaliżować przy najgłupszych wypadkach losowych. Tylko tutaj była ona spotęgowana na ogromną skale. Znacząca role również w tym wszystkim odgrywa strach, który jest wszechobecny. Strach przed tym, że naszym najbliższym zostają tylko wspomnienia. To co było już nie wróci. Możemy tylko spróbować to w małym stopniu odtworzyć, żeby jakkolwiek mogli powrócić do swojej spokojnej codzienności!

                        Walczymy wszyscy, bo człowiek nie jest istotą stworzoną do porażki.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Weronika Wasielewska - awatar

Weronika Wasielewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij