Zbiórka Odbudowa spalonego mieszkania! - miniaturka zdjęcia

Odbudowa spalonego mieszkania! Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Odbudowa spalonego mieszkania! - zdjęcie główne

Odbudowa spalonego mieszkania!

0 zł  z 30 000 zł (Cel)
Weronika Wasielewska - awatar

Weronika Wasielewska

Organizator zbiórki

W dzień Wszystkich Świętych w Sieradzu, podczas nieobecności naszej ukochanej rodzinki, spłonęło ich mieszkanie. Jego lokatorzy są już w podeszłym wieku i przy skromnej emeryturze, więc jedyne na co, przy naszej pomocy, było by ich stać to remont całego mieszkania, aby nadawało się do normalnego funkcjonowania. 

Ten nieszczęsny wypadek wydarzył się w skutek zwarcia w instalacji elektrycznej w kuchni. Jako pierwsza zajęła się ogniem lodówka co spotęgowało tylko zniszczenia w całym mieszkaniu. Na całe szczęście nikt w tym czasie nie znajdował się w domu, pojechali zapalić znicze na pobliski cmentarz. Jak już wcześniej wspomniałam, lokatorów jest dwójka, których emerytury nie są w stanie chociażby w najmniejszym stopniu pokryć kosztów remontu. Ile potrzebują pieniędzy? Jest to dość kosztowny zabieg, bo w grę wchodzi wymiana wszystkich instalacji, kładzenie podług oraz tynku, malowanie oraz wyposażenie całego mieszkania od lodówki po przez meble, a kończąc na odzieży.

To wydarzenie tragicznie wpłynęło, na przede wszystkim samopoczucie chorującego wujka. Zważywszy na to, że są to jednak osoby w podeszłym wieku, trudno jakkolwiek pogodzić im się ze stratą całego dobytku. Pogorzelcy muszą zaczynać od zera, co będzie niesłychanie trudne. Muszą tam podołać zarówno psychicznie jak i fizycznie. Pewnie nikt z nas nie wyobraża sobie nie mieć dachu nad głową. A nasi kochani przez najbliższy czas będą musieli poradzić sobie, mieszkając w skromnym hoteliku.

Minęło zaledwie parę dni od momentu pożaru, ale każdy zadaje sobie to samo pytanie. Co teraz będzie? Na szczęście znieczulica ludzka nie jest nam znana, codziennie ktoś oferuje swoją pomoc, w różnorakiej formie. 

Pamiętajmy, że wielkimi krokami zbliżają się święta. I w jaki sposób, jakkolwiek mogą się cieszyć z nadchodzącego Bożego Narodzenia, skoro w taki przykry sposób odpłacił im się los? 

Bądźmy wsparciem dla ludzi, którym ich cały świat,  pozostał w zapłakanym stanie, ale którzy są na tyle zdeterminowani, żeby walczyć. Walczyć o to, żeby nie opuścić swojego ukochanego miejsca, z którym wiążą tyle wspomnień.

Najsilniejszym uczuciem, jakie nam wszystkim towarzyszyło, była bezsilność. Ta sama bezsilność, która potrafi nas sparaliżować przy najgłupszych wypadkach losowych. Tylko tutaj była ona spotęgowana na ogromną skale. Znacząca role również w tym wszystkim odgrywa strach, który jest wszechobecny. Strach przed tym, że naszym najbliższym zostają tylko wspomnienia. To co było już nie wróci. Możemy tylko spróbować to w małym stopniu odtworzyć, żeby jakkolwiek mogli powrócić do swojej spokojnej codzienności!

                        Walczymy wszyscy, bo człowiek nie jest istotą stworzoną do porażki.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł  z 30 000 zł (Cel)
Weronika Wasielewska - awatar

Weronika Wasielewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij