Mateusz Rukat - awatar

Mateusz Rukat

Organizator zbiórki

Kochani,

Zwracam się do wszystkich, chcąc przybliżyć obraz pewnej 13-letniej dziewczyny, wychowanki Warszawskiej Woli, zawodniczki trenującej obecnie w UKS Varsovii Warszawa. Być może to historia jakich wiele, ktoś powie gdzieś to już widziałem, skądś już to znam. Poświęć chwilę i sam się przekonaj drogi czytelniku.

Wiktoria mieszka z mamą i 6-letnim bratem w małej kawalerce. Mama Wiki, Monika, utrzymuje rodzinę ciężko pracując fizycznie. Mimo swoich niewielkich zarobków stara się jak może by dzieciakom niczego nie brakowało, ale nie oszukujmy się, czasy są podłe, trudno jest dziś samotnym matkom. Wiktoria otrzymuje od mamy bardzo cenne nauki, potrafi się dzielić wszystkim co ma, nie tylko z młodszym bratem, ale także z innymi dziećmi. Ma dobre, troskliwe serce.

Większość rówieśników Wiki korzysta z uroków beztroski, niektórzy są już „dorośli”, palą papierosy, piją alkohol i odurzają się rozmaitymi dopalaczami. Brak jakichkolwiek zasad, szacunku wobec innych czy siebie nawzajem, niszczenie mienia, śmiecenie, hałas. Na naszym osiedlu to wszystko niestety jest na porządku dziennym. I nie, te dzieciaki nie są temu winne, to ich rodzice, opiekunowie ale to już temat na zupełnie inną historię. Wiktoria dzięki swojej pasji i pomocy mamy , nie interesuje się takimi sprawami , dla Niej taka wegetacja na ławce w parku , to stracony czas.

Wiktoria jest dziewczyną z charakterem. Częściowo po silnej, radzącej sobie ze wszystkim w pojedynkę matce ale również z uwagi na środowisko w jakim przyszło jej dorastać. Ale nie przejawia się to w usposobieniu tej dziewczyny tak, jak potrafi to pokazać na boisku piłkarskim. Jest nieprawdopodobnie waleczna, zawsze zostawia serducho na boisku, przy czym widać duży talent, ma świetny przegląd pola, widać czucie i czytanie gry, a ponad to jest zawodniczką niezwykle inteligentną. Wystarczy naprawdę niewiele, by obserwując ją dostrzec, jak ogromny potencjał drzemie w tej dziewczynie.

Na co dzień Wiki uczęszcza do gimnazjum, pomaga mamie i bratu w obowiązkach domowych i dzielnie rozwija swoje zainteresowania. Również w szkole Wika oddaje się temu co kocha, jeździ na rozmaite zawody sportowe, na których wraz z koleżankami odnosi ogromne sukcesy, na skalę województwa mazowieckiego.

Jej jedynym marzeniem jest możliwość szlifowania swoich umiejętności piłkarskich i regularna gra w piłkę. Dla niej to cały świat. I ta dziewczyna naprawdę na to zasługuje.

Zbliża się czas obozu piłkarskiego. Taki 10-dniowy wyjazd to duża szansa na pokazanie się piłkarskim skautom i możliwość spełnienia marzeń Wiktorii. Będąc osobą postronną zdecydowałem się pomóc w organizacji zbiórki na ten cel. Nie należę do osób szczególnie udzielających się na portalach społecznościowych i nigdy wcześniej nie robiłem nic podobnego. Ale poznałem tę dziewczynę, poznałem tę rodzinę i wiem, że to dobrzy ludzie. Zasługują na coś dobrego od świata. Zbierzmy się więc i pokażmy dobrą stronę Internetu. Wystarczy, że znajdzie się 1450 osób, które zrzucą się po złotówce. Tak wygląda koszt obozu. Dla masy ludzi to zwykłe drobne, dla tej jednej jednostki to spełnienie marzeń.

Czasu pozostało niewiele, ale jestem przekonany, że się uda. Jest mnóstwo inicjatyw społecznych święcących ideą wartości i głęboko wierzę, że to jedna z nich.

Wszelkie informacje dotyczące obozu znajdują się w linku poniżej.

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fvarsovia.waw.pl%2Findex.php%2Fnasze-projekty%2Fvarsovia-camp%2F2059-camp-olecko-2020%3Ffbclid%3DIwAR2xXyqpDFj4dLmaUhWNmpj_RFxAFFremVM6GagbspgSfBl1D7TN1VReUHw&h=AT3GWLS7BIx_Ku3eFPesG4E0f-Yx8lpgZCm8oK7nxnAwkVzHWX8QigIngwT4wDAgmyCb-JWi6owEGYj4xee1bcD_UMxqomDEo9CC8qDlo-Fjg3h82V87IIwcV0G-JkP-i8sJ

Też chciałem być piłkarzem w dzieciństwie. Prawdę powiedziawszy chyba nigdy do końca z tego nie wyrosłem. Ja jednak nie miałem takich warunków i takiej szansy jak Wiki, więc przepadło bezpowrotnie. Ale to były inne czasy, nie miałem na to wpływu. Dziś mam, dziś wszyscy możemy pomóc. Nie pozwólmy się zmarnować temu młodemu talentowi.

Historia pisze się na naszych oczach, a my możemy być jej częścią.

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Mateusz Rukat - awatar

  Mateusz Rukat

  05.06.19
  05.06.19

  Kochani, W dniu 02.06.2019 mieliśmy przyjemność zobaczyć jak Wiktoria wraz z koleżankami z drużyny Varsovii pokonała zawodniczki z drużyny Legii Warszawa 6:4. Był to sparing z okazji organizowanego pikniku na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej. Ale każde spotkanie i każda okazja by Wika mogła pokazać swój kunszt jest ważna. Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy dotychczas wpłacili swoje pieniążki na naszą zbiórkę, a także tym, którzy zdecydowali się na publikację na swoich tablicach w portalach społecznościowych. Dla Wiktorii to ogromna szansa rozwoju, a dzięki Wam, jej marzenie jest coraz bliżej spełnienia. Został blisko Tysiąc. Pokażmy wspólnie, że damy radę.

  Zdjęcie aktualności 32 416

Komentarze

 • Kuba Wójcik - awatar

  Kuba Wójcik

  10.06.19
  10.06.19

  Pocisk Zarzysko wspiera!! 🤟🏼

  • Mateusz Rukat - awatar

   Mateusz Rukat - Organizator zbiórki

   10.06.19
   10.06.19

   Dziękujemy, bardzo doceniamy i również życzymy sukcesów!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.06.19
  03.06.19

  Powodzenia!!!

  • Mateusz Rukat - awatar

   Mateusz Rukat - Organizator zbiórki

   05.06.19
   05.06.19

   Serdecznie Dziekujemy :) Razem na pewno damy radę!

Mateusz Rukat - awatar

Mateusz Rukat

Organizator zbiórki

Wpłaty - 31

Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Katarzyna Rabanowska - awatar
50
Katarzyna Rabanowska
VO J - awatar
40
VO J
Tomasz Pach - awatar
20
Tomasz Pach
Kuba Wójcik - awatar
50
Kuba Wójcik
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Jerzy Chojnacki - awatar
5
Jerzy Chojnacki
Adam Perchuć - awatar
20
Adam Perchuć
Kamil Bzdyra - awatar
20
Kamil Bzdyra

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij