Zbiórka Pomoc rodzicom, bo wojna... - zdjęcie główne

Pomoc rodzicom, bo wojna...

4 585 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 66 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Maria Kazarian - awatar

Maria Kazarian

Organizator zbiórki

Mam na imię Masza, mieszkam w Krakowie. Trzy lata temu założyłam zbiórkę aby zebrać pieniądze na operację i radioterapię dla mojej mamy, bo ona zachorowała na raka piersi. Wtedy zebrałam 1920 złotych z 4000 zł. To nam bardzo pomogło zapłacić za operację i radioterapię, bo nas samych było nie stać na wymagane kwoty. Myślałam wtedy, że nigdy więcej nie będę musiała zakładać nowej zbiórki...

Moja mam wraz z tatą mieszkają w Chersoniu. To jest miasto na Południu Ukrainy. Obecnie jest pod rosyjską okupacją. Przez ostatnie 3 tygodnie rodzice większość czasu spędzają w schronie bombowym, ponieważ ich ulica została bombardowana. Ich blok jest cały, ale oni nie czują się bezpiecznie w swoim własnym domu... Codziennie rano o 6 wracają do domu, gotują szybko jedzenie i karmią koty (mają 5 - trzy swoje i dwa zabrały z ulicy, chcieli znaleźć dla nich dom). Po tym mama wraca do schronu, a tata próbuje kupić jakieś jedzenie, stoi po kilka godzin w kolejkach. Moja mama jest chora na raka piersi, przeszła chemioterapię, operację, radioterapię. Co 6 miesięcy musi jeździć do Kijowa na regularne badania, ale 3 tygodnie temu wszystko się zmieniło, bo zaczęła się wojna. Ja ciągle jestem w kontakcie z rodzicami, wspieram ich i pomagam finansowo, ale jestem w Polsce sama i nie zarabiam dużo. Zbieram pieniądze, żeby móc im wysyłać regularnie. Na razie mama nie może wyjechać z Chersonia, bo miasto jest zablokowane, w samochody, które próbują wyjechać z miasta, nie raz strzelano, to jest bardzo niebezpieczne. Jeśli macie chęć i możliwość wesprzeć moją rodzinę, będę ogromnie wdzięczna. Nie jestem członkiem żadnej z licznych organizacji, które bardzo pomagają Ukrainie, nie mam firmy, jestem osobą prywatną, więc zbieram pieniądze samodzielnie. Jeśli ktoś ma wątpliwości na temat celu zbiórki lub nie czuje się pewny tego, że warto mi pomagać, proszę nie pomagać. Jestem otwarta na komunikację, mogę w razie potrzeby wytłumaczyć wszystko bardziej szczegółowo. Jeśli uda mi się zebrać całą kwotę, część pieniędzy planuję przekazać rodzinie wolontariuszy z Chersonia. Znam ich osobiście, oni od pierwszego dnia pomagają samotnym matkom i starszym ludziom, którzy nie potrafią sobie kupić jedzenia i leków.   


Niżej jest opis poprzedniej mojej zbiórki na operację i radioterapię dla mamy.   

Mam na imię Maria, latem  przeprowadziłam się z Kijowa do Polski, do Szczecina. Zaraz potem moja mama dowiedziała się, że choruje na raka piersi. To był dla nas szok, już miała 4 chemioterapii, zrobiła operację, a my wciąż nie wierzymy w to, że to się stało. Moja mama pracowała w telewizji, jest inteligentną, towarzyską i otwartą na świat. Dużo jej znajomych i przyjaciół pomogło nam, kiedy miała po raz pierwszy jechać na badania do Instytutu Raka. Wszystkie zabiegi, badania i leczenie odbywają się na Ukrainie, więc żadnego dofinasowania lub opłat ubezpieczeniowych nie mamy. Oczywiście nam brakuje pieniędzy.
Przed operacją też zbierałam pieniądze, udało się zebrać 1800 złotych, to była mniejsza połowa od całości kosztu operacji, ale to była ogromna pomoc dla nas, bo nie mieliśmy skąd wziąć te pieniądze.
Teraz po operacji mama jest wciąż  w Kijowie w Instytucie Raka, na nią czeka radioterapia i długie i drogie leczenie przez następne 5 lat. Naszej rodziny nie stać na to...
Moim marzeniem jest widzieć moją mamę zdrową. Bardzo proszę tych, kto ma możliwość i chęć, pomóc nam. Każde dobro wraca dobrem, jestem pewna.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.03.2022
  14.03.2022

  Trzymaj się, kochana, Ty i Twoja rodzina... Ściskam najmocniej

  • Maria Kazarian - awatar

   Maria Kazarian - Organizator zbiórki

   15.03.2022
   15.03.2022

   Aga, dziękuję Ci bardzo! ❤️

 • P9U6F7F - awatar

  P9U6F7F

  20.01.2019
  20.01.2019

  Powodzenia !

 • Michał Kozłowski - awatar

  Michał Kozłowski

  04.01.2019
  04.01.2019

  Zdrowia i jeszcze raz zdrowia, Twojej mamie i Tobie. 3mam kciuki.

  • Maria Kazarian - awatar

   Maria Kazarian - Organizator zbiórki

   04.01.2019
   04.01.2019

   Bardzo dziękuję! Ta pomoc i słowa wsparcia są bardzo ważne dla mnie!

4 585 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 66 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Maria Kazarian - awatar

Maria Kazarian

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 66

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
400
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
From Sasha - awatar
From Sasha
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
400
Waleria - awatar
Waleria
50
Agnieszka Szczepaniak - awatar
Agnieszka Szczepaniak
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij