Zbiórka Pomóżmy Zouhour wygrać z rakiem! - miniaturka zdjęcia

Pomóżmy Zouhour wygrać z rakiem! Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomóżmy Zouhour wygrać z rakiem! - zdjęcie główne

Pomóżmy Zouhour wygrać z rakiem!

6 228 zł  z 3 992 zł (Cel)
Wpłaciło 129 osób
Ania Konieczna - awatar

Ania Konieczna

Organizator zbiórki

Drodzy,

Dzięki wielkiemu sercu wspaniałych ludzi udało nam się zebrać potrzebne środki! Mamy już pełną kwotę na zakończenie radioterapii! Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się włączyć w  akcję! :)

Wciąż możecie wesprzeć Zouhour - jakakolwiek nadwyżka zostanie przekazana jej na codzienne dojazdy do szpitala (wydaje na nie każdego dnia 14000 LL czyli około 10 USD). 

Cała historia Zouhour: http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wojna-w-syrii-zouhour-z-oblezonego-homs/dewwljf

Jeszcze raz dziękujemy!!!


Zouhour jest jedną z tysięcy syryjskich uchodźców, podopiecznych fundacji PCPM, którzy osiedlili się w Libanie. Każdego miesiąca otrzymuje 150 USD na opłacenie czynszu za garaż, w którym mieszka i samotnie wychowuje swoją 8-letnią córeczkę Hajar.

Zouhour poznałam podczas jednej z podróży służbowych do Libanu. Zrobiła na mnie i dziewczynach z naszego zespołu niesamowite wrażenie – pełna optymizmu, poczucia humoru i wewnętrznej siły. Chwilę później dowiedziałam się, że ucieczka z kraju, nagła śmierć męża 3 miesiące po jej ucieczce z Syrii oraz mieszkanie od kilku lat w garażu to nie jedyne jej dramaty. 

Zouhour choruje na raka piersi. W kwietniu zeszłego roku przeszła operację wycięcia guza. Operacja powiodła się, niestety zaraz po niej miały nastąpić kosztowne zabiegi chemioterapii. Ponieważ finanse, jakimi dysponuje fundacja w ramach realizacji projektu nie przewidują opłacania opieki lekarskiej indywidualnym osobom, postanowiliśmy sfinansować te zabiegi z wpłat prywatnych darczyńców.

Po kilku miesiącach okazało się, że chemioterapia nie przyniosła pożądanych rezultatów i potrzebna jest dużo kosztowniejsza radioterapia - 30 sesji kosztuje w Libanie 4500 USD! Oczywistym jest, że kobiety nie stać na leczenie. Ponieważ lekarz Zouhour zdaje sobie sprawę jak ważna jest natychmiastowa pomoc, postanowił przekazać 1500 USD z własnych pieniędzy na pierwsze zabiegi. Rozpoczęcie leczenia oznacza jednak, że musi ono zostać zakończone. Kolejne 2000 USD na ten cel udało się zdobyć dzięki wielkiemu sercu wspaniałych kobiet z Polski. Do zakończenia leczenia brakuje 1000 USD czyli dokładnie 3992 zł.

Nieustannie uśmiechnięta, wdzięczna za pomoc, jaką dostaje od Polaków Zouhour ma w sobie niezłomną wiarę, że wygra z chorobą. Nie prosi o więcej. Ale bardzo chce żyć. Dlatego postanowiłam poprosić o pomoc w jej imieniu.

Wiem, że nie proszę o mało, jednak w sytuacji, w jakiej znalazła się Zouhour jest sens prosić nawet o najmniejsze wsparcie. Zdobyć środki na leczenie choroby nowotworowej trudno jest kiedy mieszkamy w Polsce. Będąc ubogą syryjską uchodźczynią – jedną z ponad miliona w Libanie, sytuacja staje się niewyobrażalnie tragiczna.

Dopiszmy do tej historii szczęśliwe zakończenie.


Od 2012 fundacja PCPM pomaga w Libanie (dystrykt Akkar, 3-5 km od granicy z Syrią) uchodźcom syryjskim znaleźć dach nad głową, opłaca czynsz, prowadzi klinikę z bezpłatnym dostępem do opieki lekarskiej, prowadzi szkolenia zawodowe i strażackie, chroni uchodźców przed zimą, dowozi dzieci do szkół. Więcej o działaniach fundacji: www.pcpm.org.pl  

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Beata - awatar

  Beata

  17.05.2017
  17.05.2017

  Piszcie więcej, informujcie innych Polaków- otworzą oczy, pozbędą się strachu. Edukujcie.

 • zenon kolakowski - awatar

  zenon kolakowski

  10.04.2017
  10.04.2017

  Daj Borze zdrowie

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.04.2017
  09.04.2017

  Trzymam kciuki. Chowcie sie zdrowo! :-) Vivaat Silesia Superior!!

 • Małgorzata - awatar

  Małgorzata

  09.04.2017
  09.04.2017

  Zdrowia życzę i wszystkiego dobrego.

 • Beata - awatar

  Beata

  09.04.2017
  09.04.2017

  POMAGAJMY!!!!!!!

  • Ania Konieczna - awatar

   Ania Konieczna - Organizator zbiórki

   09.04.2017
   09.04.2017

   <3 Dziękujemy!

6 228 zł  z 3 992 zł (Cel)
Wpłaciło 129 osób
Ania Konieczna - awatar

Ania Konieczna

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 129

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Ania - awatar
Ania
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Aleksandra - awatar
Aleksandra
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Beata - awatar
Beata
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij