Zbiórka Pomóżmy Zouhour wygrać z rakiem! - miniaturka zdjęcia

Pomóżmy Zouhour wygrać z rakiem!

Zbiórka Pomóżmy Zouhour wygrać z rakiem! - zdjęcie główne

Pomóżmy Zouhour wygrać z rakiem!

6 208 zł z 3 992 zł (Cel)
Wpłaciło 128 osób
Wpłać teraz
 
Ania Konieczna - awatar

Ania Konieczna

Organizator zbiórki

Drodzy,

Dzięki wielkiemu sercu wspaniałych ludzi udało nam się zebrać potrzebne środki! Mamy już pełną kwotę na zakończenie radioterapii! Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się włączyć w  akcję! :)

Wciąż możecie wesprzeć Zouhour - jakakolwiek nadwyżka zostanie przekazana jej na codzienne dojazdy do szpitala (wydaje na nie każdego dnia 14000 LL czyli około 10 USD). 

Cała historia Zouhour: http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wojna-w-syrii-zouhour-z-oblezonego-homs/dewwljf

Jeszcze raz dziękujemy!!!


Zouhour jest jedną z tysięcy syryjskich uchodźców, podopiecznych fundacji PCPM, którzy osiedlili się w Libanie. Każdego miesiąca otrzymuje 150 USD na opłacenie czynszu za garaż, w którym mieszka i samotnie wychowuje swoją 8-letnią córeczkę Hajar.

Zouhour poznałam podczas jednej z podróży służbowych do Libanu. Zrobiła na mnie i dziewczynach z naszego zespołu niesamowite wrażenie – pełna optymizmu, poczucia humoru i wewnętrznej siły. Chwilę później dowiedziałam się, że ucieczka z kraju, nagła śmierć męża 3 miesiące po jej ucieczce z Syrii oraz mieszkanie od kilku lat w garażu to nie jedyne jej dramaty. 

Zouhour choruje na raka piersi. W kwietniu zeszłego roku przeszła operację wycięcia guza. Operacja powiodła się, niestety zaraz po niej miały nastąpić kosztowne zabiegi chemioterapii. Ponieważ finanse, jakimi dysponuje fundacja w ramach realizacji projektu nie przewidują opłacania opieki lekarskiej indywidualnym osobom, postanowiliśmy sfinansować te zabiegi z wpłat prywatnych darczyńców.

Po kilku miesiącach okazało się, że chemioterapia nie przyniosła pożądanych rezultatów i potrzebna jest dużo kosztowniejsza radioterapia - 30 sesji kosztuje w Libanie 4500 USD! Oczywistym jest, że kobiety nie stać na leczenie. Ponieważ lekarz Zouhour zdaje sobie sprawę jak ważna jest natychmiastowa pomoc, postanowił przekazać 1500 USD z własnych pieniędzy na pierwsze zabiegi. Rozpoczęcie leczenia oznacza jednak, że musi ono zostać zakończone. Kolejne 2000 USD na ten cel udało się zdobyć dzięki wielkiemu sercu wspaniałych kobiet z Polski. Do zakończenia leczenia brakuje 1000 USD czyli dokładnie 3992 zł.

Nieustannie uśmiechnięta, wdzięczna za pomoc, jaką dostaje od Polaków Zouhour ma w sobie niezłomną wiarę, że wygra z chorobą. Nie prosi o więcej. Ale bardzo chce żyć. Dlatego postanowiłam poprosić o pomoc w jej imieniu.

Wiem, że nie proszę o mało, jednak w sytuacji, w jakiej znalazła się Zouhour jest sens prosić nawet o najmniejsze wsparcie. Zdobyć środki na leczenie choroby nowotworowej trudno jest kiedy mieszkamy w Polsce. Będąc ubogą syryjską uchodźczynią – jedną z ponad miliona w Libanie, sytuacja staje się niewyobrażalnie tragiczna.

Dopiszmy do tej historii szczęśliwe zakończenie.


Od 2012 fundacja PCPM pomaga w Libanie (dystrykt Akkar, 3-5 km od granicy z Syrią) uchodźcom syryjskim znaleźć dach nad głową, opłaca czynsz, prowadzi klinikę z bezpłatnym dostępem do opieki lekarskiej, prowadzi szkolenia zawodowe i strażackie, chroni uchodźców przed zimą, dowozi dzieci do szkół. Więcej o działaniach fundacji: www.pcpm.org.pl  

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Beata - awatar

  Beata

  17.05.17
  17.05.17

  Piszcie więcej, informujcie innych Polaków- otworzą oczy, pozbędą się strachu. Edukujcie.

 • zenon kolakowski - awatar

  zenon kolakowski

  10.04.17
  10.04.17

  Daj Borze zdrowie

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.04.17
  09.04.17

  Trzymam kciuki. Chowcie sie zdrowo! :-) Vivaat Silesia Superior!!

 • Małgorzata - awatar

  Małgorzata

  09.04.17
  09.04.17

  Zdrowia życzę i wszystkiego dobrego.

 • Beata - awatar

  Beata

  09.04.17
  09.04.17

  POMAGAJMY!!!!!!!

  • Ania Konieczna - awatar

   Ania Konieczna - Organizator zbiórki

   09.04.17
   09.04.17

   <3 Dziękujemy!

6 208 zł z 3 992 zł (Cel)
Wpłaciło 128 osób
Wpłać teraz
 
Ania Konieczna - awatar

Ania Konieczna

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 128

Ania - awatar
Ania
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Aleksandra - awatar
Aleksandra
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Beata - awatar
Beata
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 listopada zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij