Zbiórka Bezdomność może spotkać każdego - miniaturka zdjęcia

Bezdomność może spotkać każdego

Zbiórka Bezdomność może spotkać każdego - zdjęcie główne

Bezdomność może spotkać każdego

1 zł z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba w ciągu 0 dni.
Wpłać teraz
 
Piotr Piekarski - awatar

Piotr Piekarski

Organizator zbiórki

Cześć jestem Piotrem nigdy nie myślałem  że będę musiał korzystać z takiego portalu internetowego  jakim jest ,,Pomagam.pl”. Nie jestem wstanie sam pomóc mojego przyjacielowi (Michałowi) wyjść z jego problemów.

Nigdy życie nie głaskało go po głowie , nie dawało prostych rozwiązań zawsze kręte drogi .

 W dniu jego narodzin jego mama dowiedziała się że dzień narodzin jej syna to jednak nie jest najszczęśliwsza chwila w jej życiu .

Spytacie, Dlaczego ?

Lekarz powiedział jej że szansa aby jej syn mógł normalnie funkcjonować są nikłe , w pierwszej chwili się załamała , ale się nie podała zaczęła  długą i kosztowną rehabilitacje .

Michał zawsze wiedział że jest inny od społeczeństwa , rówieśników był gnębiony i bity w szkole  nie miał się z kim podzielić tym co działo się w szkole i w jego domu .

Jego ojciec był alkoholikiem , ciężko mi się doliczyć z opowiadanych przez Michała historii ile było awantur spowodowanych przez jego ojca . Ten bezwzględny człowiek zawsze po alkoholu był agresywny względem Michała , jego brata , mamy i cioci .

Brat Michała Kuba  niestety poszedł w ślad za swoim ojcem w dość młodym wieku zaczął pić alkohol , być agresywnym w stosunku do rodzinny , sprowadzał do domu różne towarzystwo , kobiety .

Mieszkają w mieszkaniu około 40 m w dwóch pokojach , w jednym z nich mieszka sama mama , w drugim gnieździł się Michał wraz z bratem i jego towarzystwem i rożnymi kobietami, nigdy im się nie przelewało .

Przez to wszystko co działo się w domu Michał skończył edukację II klasy gimnazjum w wieku 18 lat , od razu poszedł do pierwszej pracy od razu po uzyskaniu pełnoletności ,aby pomóc w domu.

Wtedy nieświadomy tego że jego mama nie radzi sonie z wszystkimi płatnościami  i ukrywa kwoty zadłużenie przed swoimi synami .Myślała że uda jej się samej z tym poradzić . Niestety tak się nie stało zadłużenie rosło i rosło aż urosło do ok. 60 tys zł. 

Niebyli wstanie spłacić zadłużenia . 

Michał wiedząc że grozi im eksmisja poszedł do oddziału banku  w który ma konto bankowe .

Bank obliczył jego zdolność kredytową na około 75 tys zł .

Na samym początku wziął ok. 60 tys zł aby spłacić wszystkie długi jego rodzinny .

Udało mu się !!! Spłacić wszystko co do grosza , 

Pomyślał że skoro spłacił wszystkie długi trzeba zainwestować trochę w dom , kupił nową pralkę , lodówkę , blat kuchenny i zrobił remont łazienki oczywiście na kredyt .

Wydawałoby się że to koniec problemów tej rodzinny .

Michał wpadł na pomysł drugiej pracy aby spłacić wcześniej swoje zadłużenia , zaczął pracę w firmie sprzątającej  jednak sam nie dawał rady ciągnąć dwóch prac z pomocą moją i naszych znajomych dawał radę spłacał raty i wszystko się poukładało .

Niestety został oskarżony o kradzież 7,5 tysiąca zł i 100 Euro , tylko firma nie miała dowodów  na to że to on dopuścił się kradzieży. Michał jednak stwierdził że oda te pieniądze ponieważ firma odgrażała się wezwaniem policji , jednak jego zdolność kredytowa była 0 dlatego Michał musiał się zapożyczyć się w placówkach pozabankowych ,,parabanków ‘’ gdzie RSO wynosi około 300% co sprawiło że całkowicie wpadł w spirale zadłużeń .

Trafił do szpitala gdzie spędził prawie 2 miesiące i dostawał 80%swojego wynagrodzenia które i tak nie jest zbyt wysokie .

Badania były prawie codziennie jednak lekarze dalej nie wiedzieli co jest przyczyną złe stanu zdrowia mojego przyjaciela  i wypuścili go bez  jakiejś konkretnej diagnozy .

Przez ciągłe wizyty u lekarzy i jego stan zdrowia , nie mógł podjąć drugiej pracy  aby móc spłacić zadłużenia .

Pożyczone pieniądze rosły  i rosły Michał bał się odbierać  telefon od wierzycieli , aż do teraz .

Przychodzą listy windykacyjne z większości firm .
Dług w szybkim tempie rośnie i teraz wynosi ok. 150 tys, zł.

Szczerze i z całego serca proszę was POMÓŻMY  MICHAŁOWI STANĄĆ NA NOGI    

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
1 zł z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba w ciągu 0 dni.
Wpłać teraz
 
Piotr Piekarski - awatar

Piotr Piekarski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 listopada zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij