Zbiórka Bezdomność może spotkać każdego - miniaturka zdjęcia

Bezdomność może spotkać każdego Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Bezdomność może spotkać każdego - zdjęcie główne

Bezdomność może spotkać każdego

1 zł  z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba w ciągu 1 dnia.
Wpłać terazUdostępnij
 
Piotr Piekarski - awatar

Piotr Piekarski

Organizator zbiórki

Cześć jestem Piotrem nigdy nie myślałem  że będę musiał korzystać z takiego portalu internetowego  jakim jest ,,Pomagam.pl”. Nie jestem wstanie sam pomóc mojego przyjacielowi (Michałowi) wyjść z jego problemów.

Nigdy życie nie głaskało go po głowie , nie dawało prostych rozwiązań zawsze kręte drogi .

 W dniu jego narodzin jego mama dowiedziała się że dzień narodzin jej syna to jednak nie jest najszczęśliwsza chwila w jej życiu .

Spytacie, Dlaczego ?

Lekarz powiedział jej że szansa aby jej syn mógł normalnie funkcjonować są nikłe , w pierwszej chwili się załamała , ale się nie podała zaczęła  długą i kosztowną rehabilitacje .

Michał zawsze wiedział że jest inny od społeczeństwa , rówieśników był gnębiony i bity w szkole  nie miał się z kim podzielić tym co działo się w szkole i w jego domu .

Jego ojciec był alkoholikiem , ciężko mi się doliczyć z opowiadanych przez Michała historii ile było awantur spowodowanych przez jego ojca . Ten bezwzględny człowiek zawsze po alkoholu był agresywny względem Michała , jego brata , mamy i cioci .

Brat Michała Kuba  niestety poszedł w ślad za swoim ojcem w dość młodym wieku zaczął pić alkohol , być agresywnym w stosunku do rodzinny , sprowadzał do domu różne towarzystwo , kobiety .

Mieszkają w mieszkaniu około 40 m w dwóch pokojach , w jednym z nich mieszka sama mama , w drugim gnieździł się Michał wraz z bratem i jego towarzystwem i rożnymi kobietami, nigdy im się nie przelewało .

Przez to wszystko co działo się w domu Michał skończył edukację II klasy gimnazjum w wieku 18 lat , od razu poszedł do pierwszej pracy od razu po uzyskaniu pełnoletności ,aby pomóc w domu.

Wtedy nieświadomy tego że jego mama nie radzi sonie z wszystkimi płatnościami  i ukrywa kwoty zadłużenie przed swoimi synami .Myślała że uda jej się samej z tym poradzić . Niestety tak się nie stało zadłużenie rosło i rosło aż urosło do ok. 60 tys zł. 

Niebyli wstanie spłacić zadłużenia . 

Michał wiedząc że grozi im eksmisja poszedł do oddziału banku  w który ma konto bankowe .

Bank obliczył jego zdolność kredytową na około 75 tys zł .

Na samym początku wziął ok. 60 tys zł aby spłacić wszystkie długi jego rodzinny .

Udało mu się !!! Spłacić wszystko co do grosza , 

Pomyślał że skoro spłacił wszystkie długi trzeba zainwestować trochę w dom , kupił nową pralkę , lodówkę , blat kuchenny i zrobił remont łazienki oczywiście na kredyt .

Wydawałoby się że to koniec problemów tej rodzinny .

Michał wpadł na pomysł drugiej pracy aby spłacić wcześniej swoje zadłużenia , zaczął pracę w firmie sprzątającej  jednak sam nie dawał rady ciągnąć dwóch prac z pomocą moją i naszych znajomych dawał radę spłacał raty i wszystko się poukładało .

Niestety został oskarżony o kradzież 7,5 tysiąca zł i 100 Euro , tylko firma nie miała dowodów  na to że to on dopuścił się kradzieży. Michał jednak stwierdził że oda te pieniądze ponieważ firma odgrażała się wezwaniem policji , jednak jego zdolność kredytowa była 0 dlatego Michał musiał się zapożyczyć się w placówkach pozabankowych ,,parabanków ‘’ gdzie RSO wynosi około 300% co sprawiło że całkowicie wpadł w spirale zadłużeń .

Trafił do szpitala gdzie spędził prawie 2 miesiące i dostawał 80%swojego wynagrodzenia które i tak nie jest zbyt wysokie .

Badania były prawie codziennie jednak lekarze dalej nie wiedzieli co jest przyczyną złe stanu zdrowia mojego przyjaciela  i wypuścili go bez  jakiejś konkretnej diagnozy .

Przez ciągłe wizyty u lekarzy i jego stan zdrowia , nie mógł podjąć drugiej pracy  aby móc spłacić zadłużenia .

Pożyczone pieniądze rosły  i rosły Michał bał się odbierać  telefon od wierzycieli , aż do teraz .

Przychodzą listy windykacyjne z większości firm .
Dług w szybkim tempie rośnie i teraz wynosi ok. 150 tys, zł.

Szczerze i z całego serca proszę was POMÓŻMY  MICHAŁOWI STANĄĆ NA NOGI    

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
1 zł  z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba w ciągu 1 dnia.
Wpłać terazUdostępnij
 
Piotr Piekarski - awatar

Piotr Piekarski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij