Rehabilitacja 007 po udarze

120 644 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciło 715 osób
Jarosław Krasucki - awatar

Jarosław Krasucki

Organizator zbiórki

BONA VALETUDO MELIOR EST QUAM MAXIMAE DIVITIAE...

Na początek informacja, że moja strona zawiera kilka plików video więc czasami trzeba chwilę zaczekać aż się załadują filmy.

Opis mojej historii jest poniżej... 

Pamiętaj proszę - KRS 0000270809; cel szczegółowy KRASUCKI - 7915.

Zacznę może od tego, że w czasie operacji serca doszło u mnie do udaru. Gdy jeszcze "spałem" w narkozie po operacji, lekarze powiedzieli rodzinie, że nawet jak się wybudzę z narkozy to raczej będę... "warzywem".

Wiem, że wszyscy mamy teraz ciężko, a ja nawet "jakoś chodzę".  Tylko ta ręka jeszcze niewiele - chociaż ostatnio to widzę, że ręka też coś jakby próbuje.

Ale ja walczę o większą sprawność - "ILE SIĘ JESZCZE DA!" -  a w naszym kraju niepełnosprawni którzy "człapią" - nie mają co liczyć na wsparcie "systemu" w dalszej rehabilitacji o ile sobie sami jej nie opłacą - no i tutaj oczywiście trudność - sami się pewnie domyślacie jaka... Systematyczne finansowanie regularnej rehabilitacji, turnusów rehabilitacyjnych - długo by wymieniać.

No trudno stało się - "idę" dalej.

Stąd mój apel o TWOJE wsparcie np.  1,5 % z PIT, darowizna (do odliczenia od Twojego podatku przy składaniu rocznego rozliczenia PIT - JEDNORAZOWA lub CYKLICZNA), SMS charytatywny, udostępnienie tej zbiórki czy nawet życzenia i trzymanie kciuków. Każda forma znakomicie pomoże mi dalej walczyć w tych trudnych czasach.

Bo rehabilitacja to dłuuuuuga i hmmmm... - kosztowna - droga. 

Z Waszym wsparciem zebrałem od pierwszych chwil po udarze już dużo i niesamowicie mi to pomogło w dotychczasowej rehabilitacji - DZIĘKUJĘ!!!. 

Ale nie mogę się zatrzymać. Dla dzieci i żony - chcę walczyć!

Ta zbiórka umożliwia mi pokrycie części bieżących kosztów rehabilitacji.

Jeśli możesz wesprzeć moją rehabilitację to przekieruj proszę np.  1,5 % z Twojego PIT'a: KRS 0000270809, KRASUCKI, 7915 na dalszą rehabilitację po udarze który mnie dotknął w 2016 r. gdyż dotychczasowa daje już pewną poprawę - ale jest kosmicznie kosztowna jak dla młodego rencisty... :  

W celu przekazania 1,5 % ze swojego podatku w formularzu PIT'a w rubryce WNIOSEK O PRZEKAZANIE  1,5 % z należnego podatku na rzecz OPP należy:

1. wpisać numer KRS 0000270809

2. obliczyć i wpisać 1,5 % należnego podatku

3. jako CEL SZCZEGÓŁOWY trzeba KONIECZNIE wpisać to:

KRASUCKI , 7915

Moją całą historię i inne sposoby ew wsparcia opisałem poniżej... 

Raz jeszcze - DZIĘKUJĘ Ci.

Jarek.

Wycisz pierwszy film / klip żeby spokojnie obejrzeć inny poniżej...

Cześć, nazywam się Jarek Krasucki. Do września 2016  aktywnie pracowałem jako manager ds. bezpieczeństwa w różnych firmach. Praca była i wierzę, że nadal będzie moją pasją, zabrzmi to pewnie specyficznie, ale to co robię pozwala mi realizować się i uczestniczyć w poprawianiu świata... Poza tępieniem zła - w wolnych chwilach z radością tworzyłem meble do naszego domu. Meble dosyć proste, ale chyba fajne bo np. postarzone z różnymi detalami wypracowanymi wspólnie i w kompromisie - pomysł/możliwości techniczne - z żoną. Inne pasje są już chyba przeciętne: rower, ogród, mała ekologia ...

 Dziękuję Ci , że zainteresowałeś się moją historią i być może zechcesz mnie wesprzeć w tej trudnej sytuacji.

Pozwól, że się trochę uwiarygodnię - oto fragment mojego wypisu z Anina (Szpital gdzie miałem operację i gdzie dostałem udaru), oraz pierwszy zaraz po udarze kosztorys MIESIĘCZNEGO komercyjnego pobytu rehabilitacyjnego, pierwszy ale jeśli ktoś woli to posiadam także bieżące faktury...

We wrześniu 2016 roku musiałem poddać się w końcu operacji serca. Operacja prawie się udała, jednak wystąpiły komplikacje i w efekcie doznałem udaru mózgu. Moją lewą rękę  i lewą nogę objął niedowład. Po wybudzeniu z narkozy okazało się, że nie mogę ruszyć ręką ani nogą. Jak tylko podgoiły się rany pooperacyjne, jeszcze na OIOM-ie, rozpocząłem intensywną rehabilitację neurologiczną. Po miesiącu trafiłem na oddział rehabilitacyjny, po ok. trzech miesiącach zacząłem zauważać pewne postępy w przywracaniu sprawności. Pamiętam pierwsze sześć samodzielnie zrobionych kroków. Na własne ryzyko....   Z asekuracją wózka podszedłem z łóżka do okna. I po chwili jeszcze raz czyli było już dwanaście, i jeszcze raz czyli już osiemnaście... A po chwili szurnąłem prosto do łazienki... Takie to prozaiczne ale aby móc "to" zrobić samodzielnie ja czekałem na to ponad trzy dłuuugie miesiące...
A teraz piosenka przerywnik z przesłaniem (motto).
Wkrótce potem zacząłem samodzielnie wstawać z łóżka,  ubierać się. A z ubieraniem teź były jazdy... koszulkę oczywiście wkładałem przez głowę, najpierw chora ręka potem głowa i na końcu zdrowa ręka,  kiedyś nie zauważylem, że koszulka ma zapięte guziki przy kołnierzyku i po zalożeniu na chorą rękę i na głowę utknąłem z koszulką na głowie i na oczach i z jedną ręką w  górze w rękawie... i tak czekałem chyba z pół godziny aż mnie zauważyła z korytarza opiekunka i pomogła się wyzwolić z tej pułapki... Przez pewien czas poruszałem się o kijku do Nordic walking i jedynie gdy mocno wiało musiałem łapać równowagę. Czasami żartowałem, że przed wyjściem muszę sprawdzać pogodę dla żeglarzy (jakie będą wiatry... ) Oczywiście moje chodzenie wciąż jest dalekie od normalnego chodu - tzn. zamiatam lewą nogą z tzw. opadającą stopą. To takie "człapanie" (z ang. schuffle - nie mylić z schuffle Dance - zobacz np. na You tube...) , jednak dla mnie to OGROMNY postęp. Do tej pory tylko trzy razy pokonała mnie grawitacja i zaliczyłem tzw. glebę. 

Jakiś czas temu rozpocząłem kolejny etap rehabilitacji, opłacany jużw całości z własnych środków, gdyż wyczerpałem możliwość korzystania z rehabilitacji finansowanej przez NFZ... To oznacza  prawdziwy problem  związany z finansowaniem dalszych etapów. W Polsce znalazłem dobry ośrodek rehabilitacyjny z nowoczesnym zapleczem treningowo-rehabilitacyjnym, jednak koszty rehabilitacji  tzw "komercyjnej" w każdym z ośrodków to turnus rehabilitacyjny to koszt rzędu 5 000 PLN nawet do 10 000PLN - za tydzień lub dwa. Niestety, nie mam wyboru. Chcę i muszę kontynuować rehabilitację, a czas szybko mija. Wiem, że mam go już niewiele - bezpośrednio po udarze szanse odzyskania możliwie dużej sprawności są stosunkowo największe. Jedni mówią, że najważniejsze jest to, co uda się wypracować w rok, inni że nawet w dwa lata. Znalazłem też kiedyś nowoczesną terapię z wykorzystaniem urządzeń wspomagających rehabilitację chodu, jednak znów koszty były zbyt duże wręcz olbrzymie. Jedna sesja prawie dwumiesięczna to był koszt ok.  120.000 PLN. Poznani w ośrodkach rehabilitacyjnych nowi znajomi odbywali już po kilka takich sesji... No trudno ja walczę o sprawność inaczej.

Jak łatwo się domyślić, takie koszty to potężny problem na mojej i tak już wyboistej drodze.

Gdy kiedyś wcześniej wystąpiłem do NFZ o świadczenie rehabilitacyjne, dostałem odmowę. Orzecznik uznał, że lepiej odesłać mnie na rentę niż umożliwić powrót do sprawności i do pracy. Dopiero po moim sprzeciwie druga komisja lekarska uznała, że jednak rokuję, walczę i mam duże szanse na poprawę.

A teraz jestem na rencie, jednak renta nie pokrywa znakomitej większości kosztów, które muszę ponieść. Zupełnie nie widzę siebie w roli rencisty żyjącego na koszt państwa. Chcę jak najszybciej wrócić do normalnego funkcjonowania, czyli do pracy.

Raz jeszcze dziękuję Wam wszystkim!!! Zrobię wszystko, aby móc się zameldować z większym stopniem sprawności i jakoś zrewanżować, na przykład pomagając innym potrzebującym.

Poniżej zobaczysz, w jaki sposób można mnie wesprzeć - np. przekazać darowiznę Z MOŻLIWOŚCIĄ ODLICZENIA OD DOCHODU W PRZYSZŁYM ROKU RAZEM Z PIT,  lub 1,5 % podatku na moje subkonto w FUNDACJI AVALON MAJĄCEJ STATUS OPP.

JAK PRZEKAZAĆ DAROWIZNĘ - jednorazową lub CYKLICZNĄ.

Jak uruchomić darowiznę cykliczną?

1. Wejdź na profil wybranego podopiecznego na stronie https://www.fundacjaavalon.pl/nasi_beneficjenci/jaroslaw_krasucki_7915/
2. Wybierz opcję "Przekaż darowiznę"
3. Kliknij "Darowizna cykliczna"
4. Podaj dane, określ kwotę i podaj dane karty
5. Na koniec naciśnij Przycisk "Przekaż darowiznę" i gotowe!

Ew. można dokonać przelewu bankowego (przelew internetowy lub wpłata na poczcie):

•nazwa odbiorcy: Fundacja Avalon - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, ul. Michała Kajki 80/82 lok. 1, 04-620 Warszawa

W tytule wpłaty należy KONIECZNIE wpisać:   

Krasucki, 7915

 TO BARDZO WAŻNE!

O tym jak mnie wesprzeć 1,5 %-em z PIT pisałem na początku/powyżej.

Moją rehabilitację możesz wesprzeć także np SMS-em o treści  POMOC 7915  na numer 75165. Koszt to 6,15 PLN Brutto z czego 5PLN jest darowizną/wsparciem rehabilitacji.

MOŻESZ także wspierać moją rehabilitację robiąc w Internecie zakupy bez dodatkowych kosztów - dzięki akcji Fanimanii i tej PRZYPOMINAJCE...

https://fanimani.pl/moje-wsparcie/

Zainstaluj sobie np. w przeglądarce tą Przypominajkę i robiąc zakupy w sklepie który uczestniczy w tej akcji (a jest takich sklepów bardzo wiele - mozna to sprawdzić na stronie Fanimanii lub po zainstalowaniu Przypominajki). Wtedy system sam przypomina o tej możliwości wsparcia po wejściu na stronę sklepu) dany sklep przekaże jakiś procent ich zysku z Twoich zakupów bez zwiększania Twojej płatności - różnie - średnio np. ok. 2,5 %.

Jeśli robisz zakupy w Internecie - np. Allegro, Frisco, Amazon i wiele innych to zachęcam was do zainstalowania sobie tej właśnie Przypominajki: https://fanimani.pl/zap…/u/ba780076d908465fb16ee84105a8e386/ Dzięki niej robiąc zakupy mozesz mi znów trochę pomóc gdyż bez dodatkowych kosztów dla Was firmy biorące udział w tej akcji przekażą do mojej Fundacji na moje subkonto niwielki % swojego zysku. Po wejsciu na stronę sklepu trzeba tylko aktywować darowiznę i wskazać mnie jako "cel". 

Zapraszam i znów bardzo, bardzo dziękuję.

Jarek

Fajną mam koszulkę?...

I jeszcze jedno podsumowanie mojej historii I WILL SURVIVE!!! NO MATTER WHAT!!!

JAREK

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Jarosław Krasucki - awatar

  Jarosław Krasucki

  27.04.2024
  27.04.2024

  Grill kupiony, ale czy PIT rozliczony? 😎
  🔔 Nieustannie 🔔 kończy 🔔 się 🔔 czas 🔔 na 🔔 rozliczenie 🔔 PIT'a.
  Pamiętaj o swoim PIT'cie, a 1,5 % z PIT’a wesprzyj proszę moją rehabilitację, a nie oddawaj w próżnię... :-)
  KRS: 0000270809 cel szczegółowy: Krasucki, 7915.👍
  Dziękuję jeśli wesprzesz moją rehabilitację swoim 1,5%-centem.
  Ja Rek.

  Zdjęcie aktualizacji 142 860

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Jacek - awatar

  Jacek

  13.02.2024
  13.02.2024

  Jarek, Tradycyjnie krótko i treściwie: Powodzenia!

  • Jarosław Krasucki - awatar

   Jarosław Krasucki - Organizator zbiórki

   13.02.2024
   13.02.2024

   Tak jest!!! 😎 Dzięki.

 • JBJB - awatar

  JBJB

  20.08.2023
  20.08.2023

  Powodzenia Jarek

  • Jarosław Krasucki - awatar

   Jarosław Krasucki - Organizator zbiórki

   26.08.2023
   26.08.2023

   Bardzo Ci dziękuje za wsparcie w mojej drodze -trzymaj się zdrowo - "szlachetne zdrowie"...

 • Tom Boinski - awatar

  Tom Boinski

  11.05.2023
  11.05.2023

  Proszę walczyć i się nie poddawać 💪

  • Jarosław Krasucki - awatar

   Jarosław Krasucki - Organizator zbiórki

   11.05.2023
   11.05.2023

   Dzień dobry - OCZYWIŚCIE. Dziękuję i miłego dnia.

 • Jacek - awatar

  Jacek

  13.02.2023
  13.02.2023

  Powodzenia.

  • Jarosław Krasucki - awatar

   Jarosław Krasucki - Organizator zbiórki

   13.02.2023
   13.02.2023

   Dziękuję Ci!

 • Tomasz - awatar

  Tomasz

  15.01.2023
  15.01.2023

  Trzymaj się, nie jesteś sam.

  • Jarosław Krasucki - awatar

   Jarosław Krasucki - Organizator zbiórki

   15.01.2023
   15.01.2023

   Tomaszu Każde takie słowo to dodatkowa motywacja, dzięki! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

120 644 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciło 715 osób
Jarosław Krasucki - awatar

Jarosław Krasucki

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 715

P.K. - awatar
P.K.
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
P.K. - awatar
P.K.
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Jacek - awatar
Jacek
250
Filip - awatar
Filip
100
Marcin - awatar
Marcin
100
Andrzej Milchanovski - awatar
Andrzej Milchanovski
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij