Zbiórka Stwrz. funduszu ratowania słoni. - miniaturka zdjęcia

Stwrz. funduszu ratowania słoni. Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Stwrz. funduszu ratowania słoni. - zdjęcie główne

Stwrz. funduszu ratowania słoni.

0 zł  z 250 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Gienek Kwiatkowski - awatar

Gienek Kwiatkowski

Organizator zbiórki

W 2017 roku byłem wolontariuszem i mieszkałem  w Tajlandii w mieście Kanchanaburi. Byłem jednym z tych, kto opiekował się starszymi, zbawieni z rąk barbarzyńców słoniami. Pracując razem z weterynarzami, staramy się, aby ich starość była bardziej radosnej, choć żyjąc przez to wszystko nie wiem, czy to możliwe złagodzić ich cierpienia moralne. 

Podwzgórze (oddzielny organ w mózgu) jest odpowiedzialny za stan emocjonalny słoni, jak i u delfinów, on ma taki sam rozmiar jak u człowieka. Między innymi, słonie mają niesamowitą pamięć, na którą nie jest w stanie nawet człowiek. Oni mogą cię poznać, zapach lub drogę do wody przez wiele lat. 

Do czego to jest. 

Aby "oswoić" słonia zabrali go, będąc nastolatkiem (16-20 lat) z lasu i pobili tam do nieprzytomności specjalnym bardzo ostrym młotem. I wtedy słoń podporządkowuje się człowiekowi, i aby nie być uderzonym przez to jeszcze raz tym młotkiem, poddaje się mu i robi to, co on powie. Pracuje nad tym jak stanąć na tylnych nogach, rysuje, podnosi cię trąbą i tak dalej. Jeśli słoń nie chce coś zrobić - znów go biją. 

A jeszcze, o dziwo, najsłabsze miejsce słonia to jego plecy. Przy wadze kilku ton, może on wytrzymać nie więcej niż 120 kg wagi...

A teraz, złóż w umyśle dwóch-czterech osób, plus ogromne żelazne siedzenie którym turyści jeżdżą całymi dniami. Słonie żyją około 50-60 lat i do końca życia skazani na cierpienie. Ponieważ, aby nauczyć słonia to trzeba go bić znowu i znowu, dopóki nie powtórzy za swoim właścicielem. 

Proszę o pomóc. Już działamy w Tajlandii , ale brak pieniędzy robi to niemożliwym.

0 zł  z 250 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Gienek Kwiatkowski - awatar

Gienek Kwiatkowski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij