Zbiórka Zamurowany dom - zdjęcie główne

Zamurowany dom

4 352 zł  z 4 300 zł (Cel)
Wpłaciło 177 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Monika Kuźmińska - Kulig - awatar

Monika Kuźmińska - Kulig

Organizator zbiórki

Koty bezdomne mają szczęście, jeżeli w okolicy mieszka dobry człowiek, który wystawi im miskę z karmą i uchyli piwniczne okienko. 

Niestety są również koty takie jak Antoś. Kocurek znudził się opiekunom i trafił na ulicę. Zamieszkał na jednym z osiedli w Legnicy. Osiedle tragiczne z ludźmi, których interesuje głownie alkohol, a dzieci dla zabawy łapią i mordują małe zwierzęta takie jak jeże. Antoś chował się przez długi czas w piwnicy. Było to jego jedyne schronienie. Kocurkowi raz na jakiś czas coś do jedzenia znosiła starsza kobieta. Niestety nie było to jej codzienną rutyną. Antoś musiał radzić sobie sam. 

Na początku podchodził do ludzi z nadzieją o kęs jedzenia. Szybo zaprzestał tej praktyki, gdy zaczęto rzucać w niego butelkami po piwie. Jedyne miejsce, w którym mógł coś znaleźć był śmietnik… 

Kocurka dostrzegła wolontariuszka tamtejszego TOZU. Gdy poznała jego historię codziennie przychodziła z miską karmy, stawiając ją na piwnicznym okienku. 

Nie spodobało się to niektórym mieszkańcom. Pewnego dnia, gdy wolontariuszka przyjechała nakarmić kocurka zastała zamurowane piwniczne okienko! Jedyne schronienie, jedyną rzecz jaką miało to zwierzę!

 Chcąc zdjąć kamienie i odsłonić wejście została obrzucona obelgami. Z okna pilnowano, aby nikt do piwnicy nie podchodził. Widząc błagalny post o pomoc grupa Koci Los z Wrocławia poprosiła swoją wolontariuszkę o pomoc w złapaniu i zabezpieczeniu kota. 

Antoś znalazł się nieopodal piwnicy. Siedział przerażony, zwinięty w kłębek w starym rowie wypełnionym butelkami. Uznał to miejsce za jedyne „bezpieczne”. W lecznicy okazało się, że musi być leczony na koci katar, choroby od kleszczowe. Ma zniszczone jelita oraz nerki. Leczenie bedzie długie i kosztowne ale przecież nie zostawimy go aby powoli umierał. Zniszczony życiem kot…

Pomóżmy wspólnymi siłami odbudować jego wiarę w dobrego człowieka i cieszyć mu się życiem na jakie zasługuje każde zwierzę.

Komentarze


 • Jola - awatar

  Jola

  08.01.2020
  08.01.2020

  Trzeba pomoc.

 • Urszula Dąbek - awatar

  Urszula Dąbek

  27.11.2019
  27.11.2019

  Zdrowiej śliczny koteczku! Ludzie to największe potwory tej ziemi, ale całe szczęście znaleźli się jeszcze tacy, którzy Cię uratowali. Dziękuję dziewczyny! :)

 • Izabela Idziak - awatar

  Izabela Idziak

  23.11.2019
  23.11.2019

  Zdrowiej prześliczny Koteczku!!! Dziękuję, Dziewczyny!!!Jesteście Wielkie!!!😘👍🙂❤

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.11.2019
  22.11.2019

  Zdrowiej kochany Kotku!

 • Wieslawa Johnsen - awatar

  Wieslawa Johnsen

  18.11.2019
  18.11.2019

  Dziekuje tym ktorzy zaopiekowali sie kotkiem

4 352 zł  z 4 300 zł (Cel)
Wpłaciło 177 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Monika Kuźmińska - Kulig - awatar

Monika Kuźmińska - Kulig

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 177

Klaudia - awatar
Klaudia
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150
Alicja - awatar
Alicja
20
Izuszka - awatar
Izuszka
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Karo - awatar
Karo
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij