Zbiórka Leczenie warszawskich ptaków - miniaturka zdjęcia

Leczenie warszawskich ptaków Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Leczenie warszawskich ptaków - zdjęcie główne

Leczenie warszawskich ptaków

1 305 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciły 32 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

To już kolejna zbiórka z kolei. Musimy tworzyć nowe, gdyż kwoty z poprzednich zostały już dawno wypłacone na fundacyjne konto i wydane na leczenie ptaków, a nowych pacjentów przybywa każdego dnia.


Ptasia Sanitariuszka ratuje wszystkie chore, ranne i bezbronne zwierzęta, chociaż ptaków jest jak na razie najwięcej. Wszyscy po wyleczeniu wracają na wolność.

Zaczęło się około 12 lat temu od Kurki, znalezionego na osiedlu pisklęcia gołębia, którego Ptasia Sanitariuszka jako dziewczynka odchowała, nauczyła latać i wypuściła na wolność. Teraz, jako dorosła kobieta zaczęła pomagać ptakom na pełen etat, woluntarystycznie, z ramienia Fundacji Viva!

Liczba ptaków zmienia się praktycznie codziennie. Zaczęło się od Adeli w kwietniu 2016 roku. Każdy kolejny gołąb dostawał imię w kolejności alfabetycznej: Blanka, Cecylia, Donatella, Esmeraldo, Felicjan, Gryzelda, Helga, Ikar, Józefinka, Klementynka, Lucjusz, Margaretka, Nadine, Orwill, Perpetua, Roger, Samanta, Tadeusz, Umberto, Waria, Yeti, Zygfryd. W międzyczasie był niealfabetyczny Orion, a później alfabet ruszył od nowa: Arystoteles, Bomilla, Ćma, Dezyderiusz, Eugeniusz, Franciszek, Grzegorz, Hermenegilda, Irwin, Jagger, Kora, Leonard, Manson, Nikodem, Olgierd, Patrycjusz, Roma, Sven.

Część z nich niestety zmarła, część została wypuszczona na wolność, część przebywa w domach tymczasowych. 

Oprócz tego Ptasia Sanitariuszka opiekowała się również dwiema wronami - połamaną Arielką i postrzeloną z broni palnej Bazylią. Arielka niestety zmarła, Bazylia mieszka w domu tymczasowym, nie nadaje się do wypuszczenia na wolność.

Koszt pojedynczej wizyty każdego gołębia waha się między 50 a 350 zł, zwykle oscyluje w granicach 150 zł. Wykonywane jest badanie ogólne, badania kału, w przypadku urazów - rentgen z sedacją. Wydawane są leki, antybiotyki, środki przeciwbólowe. Na ptakach zna się bardzo wąska liczba specjalistów, dlatego wizyty są niezwykle kosztowne. "Zwykły" weterynarz nie umie zdiagnozować ptaka.

Wszystkie faktury leczenia ptaków pokrywamy my - Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!

Potrzebujących zwierząt z dnia na dzień jest coraz więcej. Sanitariuszka weźmie pod swoje skrzydła tyle ptaków i małych ssaków, ile będzie w stanie, ale musimy jej w tym pomóc finansowo. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
1 305 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciły 32 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 32

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Babet - awatar
Babet
50
Monika - awatar
Monika
300
Magda - awatar
Magda
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Kasia - awatar
Kasia
30
Izabela - awatar
Izabela
10
Agnieszka - awatar
Agnieszka
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij