Zbiórka Dorzuć 5 na II operację Strażaka - miniaturka zdjęcia

Dorzuć 5 na II operację Strażaka Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Dorzuć 5 na II operację Strażaka - zdjęcie główne

Dorzuć 5 na II operację Strażaka

6 588 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciło 151 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Izza Wu - awatar

Izza Wu

Organizator zbiórki

Czy chcesz wesprzeć wraz ze mną szlachetny cel? 

Zbieram pieniądze na rzecz Mateusza Pawłowskiego, który pilnie potrzebuje operacji drugiej nóżki w Krakowie (termin w listopadzie br.) !!! Pierwszy zabieg miał ponad dwa lata temu z dobrym skutkiem.

Obecnie stan drugiej nogi pogorszył się i siadają kolana oraz biodra. Trzeba wykonać kolejną operację jak najszybciej, a co za tym idzie, zakupić specjalne ortezy i obuwie.  Koszty operacji, wyjazdu, ortez i rehabilitacji są bardzo duże i przekraczają możliwości rodziców Mateuszka.

Kilka słów o dzielnym chłopcu:

Mateusz Pawłowski ur. 16-05-2011 r.  jako wcześniak, niewydolny oddechowo i krążeniowo, mając niedokrwistość, z wrodzonym zapaleniem płuc, leukomalacją okołokomorową (tj. nieodwracalne uszkodzenie mózgu/dziurki, ubytki mózgu),zaburzenia jonowe pod postacią hiponatremii, hipokalcemii, hiperkaliemii, radiologiczne cechy zespołu zaburzeń oddychania II/III stopień, w USG serca – nadciśnienie płucne, zarażony bakterią, przeszedł wlewy i  transfuzje krwi z dobrym skutkiem, wymagał dość długo respiroterapii, w mózgowiu wzmożona echogeniczność.

U Mateusza stwierdzono: mózgowe porażenie dziecięce,  spastyczność nóg, niedowład kurczowy nóg, zespół Phelan-McDermid, refluks żołądkowo-przełykowy astmę oskrzelową, dysplazję oskrzelowo-płucną, niedomykalność zastawki aortalnej serca, aorta wstępująca poszerzona, IAO serca. Musi przyjmować także leki na chore jelita, oraz uszkodzenie moczowodu, nerki poszerzenie układu miedniczkowo-kielichowego, ma problemy z oczami, niedowidzi, niedosłyszy, cierpi na bóle głowy, jest pieluchowany. Intensywnie rehabilitowany jest od 2 miesiąca życia. Rehabilitacja, terapie, masaże są codziennością.

Dziś Mateusz ma 8 lat, ze względu na obniżone napięcie mięśni brzucha i kręgosłupa, nie siedzi sam i samodzielnie nie chodzi. Ma jednak wielką ochotę na życie i chce czerpać je garściami. Pomóżmy mu spełniać marzenia. Operacja i intensywna rehabilitacja to dla niego bardzo duża szansa na lepsze funkcjonowanie.

Warto pomagać <3

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Mariusz - awatar

  Mariusz

  18.01.2020
  18.01.2020

  !

 • Ania - awatar

  Ania

  13.11.2019
  13.11.2019

  Dużo zdrowia Nasz kochany Stażaku :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.11.2019
  08.11.2019

  Trzymaj się Mateuszku 🤗

 • Karolina Kisielewska - awatar

  Karolina Kisielewska

  18.10.2019
  18.10.2019

  Powodzenia 😘

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.09.2019
  30.09.2019

  Podziwiam wytrwałość i niewiarygodną siłę całej rodziny Mateuszka! Życzę sukcesu!!!

6 588 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciło 151 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Izza Wu - awatar

Izza Wu

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 151

Mariusz - awatar
Mariusz
20
Petsi - awatar
Petsi
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Agata Marcinkowska - awatar
Agata Marcinkowska
20
Bartosz Lasota - awatar
Bartosz Lasota
20
Ania - awatar
Ania
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anna Wiśniewska - awatar
Anna Wiśniewska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij