Zbiórka Promocja Bitwy Warszawskiej 1920 - miniaturka zdjęcia

Promocja Bitwy Warszawskiej 1920 Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Promocja Bitwy Warszawskiej 1920 - zdjęcie główne

Promocja Bitwy Warszawskiej 1920

150 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 5 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Fundacja Polska Zwycięska 1920-2020 powstała jako inicjatywa grupy działaczy społecznych połączonych przekonaniem o konieczności istnienia organizacji pozarządowej realizującej trzy podstawowe zadania, którymi są:

1. organizacja szeregu wydarzeń w roku setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej celem godnego uczczenia Zwycięstwa nad Armią Czerwoną

2. promocja wiedzy o Bitwie Warszawskiej w polskim społeczeństwie oraz za granicą

3. kształtowanie wśród Polaków modelu patriotyzmu opartego o kult zwycięstw i narodowych sukcesów, zamiast dotychczasowego, związanego wyłącznie z klęskami i tragediami narodowymi.

Na zdjęciu: obchody 100. rocznicy bitwy pod Dyneburgiem (zwycięstwa sił polskich i łotewskich nad Armią Czerwoną 3 stycznia 1920 roku) zorganizowane 3 stycznia 2020 roku przez naszą Fundację we współpracy z Ambasadą Republiki Łotewskiej w Warszawie, Dowództwem Garnizonu Warszawa i Fundacją Republikańską.


Wierzymy, że Bitwa Warszawska jest nie tylko wielkim Zwycięstwem, które zasługuje na godne upamiętnienie, a jej bohaterowie na wdzięczność naszego Narodu za sukces, który odnieśli w 1920 roku, ale również potencjalną marką Polski, którą możemy chlubić się na arenie międzynarodowej, ukazując, że dzięki naszej determinacji udało się powstrzymać pochód bolszewizmu. Dzięki swojemu dotychczasowemu doświadczeniu w organizacjach pozarządowych oraz kontaktom międzynarodowym pragniemy rozpropagować wiedzę o Bitwie Warszawskiej. Fundację tworzą ludzie którzy od lat działają w sektorze pozarządowym, posiadający doświadczenie zdobyte w dużych, znanych każdemu Polakowi organizacjach i przy okazji różnorakich projektów i wydarzeń, takich jak konferencje, spotkania, wydarzenia o charakterze patriotycznym czy religijnym. Udało nam się pozyskać potencjalnych partnerów w kilku państwach europejskich (są to aktualnie: Chorwacja, Estonia, Francja, Łotwa, Węgry) związanych ze światem mediów, administracji i polityki, którzy wyrażają gotowość współpracy i pomocy przy promocji wiedzy o Bitwie Warszawskiej w ich krajach.


Największym projektem, który przygotowuje Fundacja jest wielojęzyczny portal edukacyjny warszawa1920.pl/warsaw1920.com. Chcielibyśmy by stał się on wirtualnym muzeum Bitwy Warszawskiej, miejscem, w którym  każdy Polak i każdy obcokrajowiec będzie mógł poznać historię Bitwy Warszawskiej. Projekt ten, według naszych założeń, ma swoją promocję mieć miejsce w czerwcu 2020 roku, jednak według naszych planów będzie rozwijany przez kolejne lata. To również wpisuje się w naszą filozofię działania - nie chcemy by 100. rocznica Bitwy Warszawskiej przemknęła i nie zostawiła trwałego śladu w polskiej tożsamości narodowej. Nasze aktualne działania koncentrują się wokół tej wyjątkowej rocznicy, jednak nasze plany mają charakter wieloletni - jest to dopiero nasz początek drogi do wypromowania kultu Zwycięstwa nad bolszewikami oraz popularyzacji wiedzy o niej poza granicami Polski. 

Pragniemy również działać na gruncie pop-kultury, uważamy bowiem, że cud nad Wisłą zasługuje na to, by stać się istotnym elementem polskiej tożsamości a najprostszą drogą ku temu jest pop-kultura. Wielu z nas, w poprzednich latach swojej działalności społecznej, angażowało się na rzecz promocji pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Dziś pamięć o Żołnierzach Wyklętych czy Powstaniu Warszawskim jest istotnym elementem polskiej tożsamości narodowej. Chcielibyśmy, by również Bitwa Warszawska, ten wielki sukces Narodu Polskiego, stała się trwałym elementem dumy narodowej.

Na zdjęciu: przygotowania do zorganizowanej przez naszą Fundację uroczystości złożenia wieńców na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie podczas obchodów 100. rocznicy wyzwolenia Dyneburga przez siły polskie i łotewskie.


Pragniemy także oddać hołd obcokrajowcom, którzy dobrowolnie narażali swe życie, by bronić Polskę. Uważamy za nasz narodowy obowiązek by wyrazić wdzięczność tym, którzy w 1920 roku bronili naszej Ojczyzny.  W szczególności chcemy wyrazić wdzięczność Węgrom. Generał Tadeusz Rozwadowski rzekł do przedstawiciela węgierskiego Sztabu Generalnego przy poselstwie węgierskim w Warszawie płk. Takach'a-Tolvaya: "Zapamiętaj sobie, że my nigdy nie zapomnimy Węgrom tego szlachetnego zamiaru, z jakim chcieli służyć nam szczerą pomocą w najcięższych dla nas chwilach. (...) Może przyjść czas kiedy się wam zrewanżujemy". Uważamy, że 100. rocznica Bitwy Warszawskiej jest odpowiednim momentem by podziękować Bratankom za pomoc, jaką nam okazali. Nasza pamięć obejmuje również inne narody - Łotyszów, Estończyków, Ukraińców, Białorusinów, Amerykanów, Francuzów... w ramach naszych działań badawczych poznaliśmy nawet fascynującą historię japońskiego oficera, który wspierał Wojsko Polskie, a podczas obrony Warszawy podobno osobiście poprowadził oddział polskiej kawalerii przeciw bolszewikom, a który za udział w bitwie radzymińskiej został odznaczony Krzyżem Srebrnym Orderu Virtuti Militari. Udało nam się nawet ustalić miejsce pochówku - znajduje się ono na cmentarzu w japońskim mieście Saitama. Podejmiemy starania by uczcić jego pamięć, objąć opieką jego grób, a jednocześnie dzięki jego osobie propagować wiedzę o Bitwie Warszawskiej w Japonii.

Zorganizowane przez naszą Fundację obchody 100. rocznicy wyzwolenia Dyneburga przez siły polskie i łotewskie w 1920 roku były sygnowane logiem "Latvija 100" Ministerstwa Kultury Łotwy promującego wydarzenia upamiętniające stulecie łotewskiej niepodległości.


Niniejsza zbiórka przeznaczona jest na całokształt działalności naszej organizacji - zapewniamy jednak, że pieniądze te nie zostaną zmarnotrawione. Potrzebne są jednak do bieżącej działalności Fundacji (związanych choćby z koniecznością pokrycia różnego rodzaju opłat), a także finansowanie poszczególnych projektów. Będziemy również organizować zbiórki przeznaczone na konkretne projekty.

Będziemy starali się na bieżąco informować o przeznaczeniu darowizn przekazanych Fundacji. Zależy nam na transparentności działań i przekonaniu naszych darczyńców, że środki są przeznaczane prawidłowo, co z kolei umożliwi nam pozyskiwanie kolejnych źródeł finansowania na projekty, które pragniemy zrealizować. Zależy nam na wieloletniej działalności celem propagowania wiedzy o Bitwie Warszawskiej - wieloletnia działalność będzie zaś możliwa tylko i wyłącznie dzięki zaufaniu, którym Państwo nas obdarzycie.


A może...

Chcesz włączyć się w nasz projekt i zostać wolontariuszem?

Jesteś przedsiębiorcą bądź przedstawicielem firmy i chcesz nawiązać z nami współpracę?

Masz pomysł na akcję upamiętniającą Bitwę Warszawską i chcesz się z nim podzielić albo możliwości by umożliwić nam realizację projektu?

Zapraszamy do kontaktu: [email protected]


Aktualizacje


  • FUNDACJA POLSKA ZWYCIĘSKA 1920-2020 - awatar

    FUNDACJA POLSKA ZWYCIĘSKA 1920-2020

    28.02.2020
    28.02.2020

    Już jutro na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II konferencja naukowa pt. "Kościół a komunizm - konferencja naukowa w stulecie urodzin św. Jana Pawła II i cudu nad Wisłą".

    Dziękujemy za pomoc i prosimy o dalsze wsparcie.

    Zdjęcie aktualizacji 45 227

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Nikodem - awatar

    Nikodem

    28.02.2020
    28.02.2020

    Stulecie obrony Ojczyzny i Europy przed bolszewizmem zasługuje na wszelkiego rodzaju upamiętnienie – pierwsza taka wojna, w którą czynnie zaangażowały się wszystkie stany Narodu Polskiego!

    • FUNDACJA POLSKA ZWYCIĘSKA 1920-2020 - awatar

      FUNDACJA POLSKA ZWYCIĘSKA 1920-2020 - Organizator zbiórki

      28.02.2020
      28.02.2020

      Bardzo dziękujemy za pomoc, zachęcamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych, a już jutro do Krakowa na konferencję naukową na Uniwersytecie Papieskim, którą organizujemy!

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    26.02.2020
    26.02.2020

    Bardzo ciekawa i potrzebna inicjatywa, powodzenia!

    • FUNDACJA POLSKA ZWYCIĘSKA 1920-2020 - awatar

      FUNDACJA POLSKA ZWYCIĘSKA 1920-2020 - Organizator zbiórki

      28.02.2020
      28.02.2020

      Bardzo dziękujemy. Pozdrawiamy!

150 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 5 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 5

Festeburg - awatar
Festeburg
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Nikodem - awatar
Nikodem
20
Michał - awatar
Michał
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij