Zbiórka Łuski ortopedyczne dla Antka - miniaturka zdjęcia

Łuski ortopedyczne dla Antka Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Łuski ortopedyczne dla Antka - zdjęcie główne

Łuski ortopedyczne dla Antka

2 000 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciły 33 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Artur Wróblewski - awatar

Artur Wróblewski

Organizator zbiórki

Rozpoznanie

Pierwotne rozpoznanie choroby Antka wskazywało na Zespół Eulersa-Danlosa ale w 2013 r podczas kolejnych badań genetycznych, zweryfikowano diagnozę: Antek ma miopatię nitkowatą. Jest to choroba genetyczna, która charakteryzuje     się tym, że występuje wiotkie porażenie czterokończynowe, zaburzenie koordynacji ruchowej. Dodatkowo, Antek ma skoliozę neurogenną - dwułukową piersiowo-lędźwiową, progresywną, piersiową prawostronną, lewostronną lędźwiową. Choroba ma podobne podłoże i przebieg jak dystrofia mięśniowa. Polega na bardzo słabym działaniu mięśni które szybko się męczą w trakcie pracy.

Przebieg choroby

W wieku 2 lat Antoś nie siadał samodzielnie i większość lekarzy nie dawała mu żadnej szansy na chodzenie. Każdy rok jego życia jest walką o samodzielność, co przynosi małe postępy i sukcesy, dzięki dużej pracy włożonej w codzienną rehabilitację. W 2010 roku nasz synek zaczął siadać a w 2011 samodzielnie przemieszczać się na kolankach. Od sierpnia 2012 roku  porusza się w specjalnym aparacie pionizującym przy balkoniku. Rok 2013 był także przełomowy dla Antka – zaczął przemierzać pierwsze kroki bez balkonika.

Cel zbiórki

Antoś wymaga codziennej rehabilitacji, dzięki której wzmacnia swoje mięśnie. Do osiągnięcia sukcesów, oprócz instesywnej rehabilitacji potrzebny jest różnego rodzaju sprzęt rehabilitacyjny i środki pomocnicze. Potrzeb jest wiele, ponieważ Antek korzysta ze sprzętu (pionizatory, gorsety, ortezy, wózki , rower), który jest dopasowany do wieku i wzrostu dziecka. W chili obecnej Antek musi mieć dwie nowe łuski ortopedyczne, które trzeba dobierać do wielkości stopy. Łuski pozawlają na utrzymanie prawidłowej postawy i kontrolę ułożenia stopy podczas chodzenia. Niestety całkowity koszt łusek przekracza znacznie limity jakie są refundowane przez NFZ, dlatego bardzo proszę o wsprarcie. Każda, nawet najmniejsza wpłata będzie dla nas znacząca. Z góry dziękuję za pomoc w uzyskaniu środków na zakup łusek.


Dziękuję

Artur Wróblewski, tata Antka


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Aneta i Robert Bujak - awatar

    Aneta i Robert Bujak

    03.03.2017
    03.03.2017

    Artur życzymy wam wszystkiego co najlepsze i trzymamy kciuki za was i Antka.

2 000 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciły 33 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Artur Wróblewski - awatar

Artur Wróblewski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 33

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
64
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Justyna Politańska - awatar
Justyna Politańska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Paweł Ptasiński - awatar
Paweł Ptasiński
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij