Zbiórka Łuski ortopedyczne dla Antka - miniaturka zdjęcia

Łuski ortopedyczne dla Antka

Zbiórka Łuski ortopedyczne dla Antka - zdjęcie główne

Łuski ortopedyczne dla Antka

2 000 zł z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciły 33 osoby
Wpłać teraz
 
Artur Wróblewski - awatar

Artur Wróblewski

Organizator zbiórki

Rozpoznanie

Pierwotne rozpoznanie choroby Antka wskazywało na Zespół Eulersa-Danlosa ale w 2013 r podczas kolejnych badań genetycznych, zweryfikowano diagnozę: Antek ma miopatię nitkowatą. Jest to choroba genetyczna, która charakteryzuje     się tym, że występuje wiotkie porażenie czterokończynowe, zaburzenie koordynacji ruchowej. Dodatkowo, Antek ma skoliozę neurogenną - dwułukową piersiowo-lędźwiową, progresywną, piersiową prawostronną, lewostronną lędźwiową. Choroba ma podobne podłoże i przebieg jak dystrofia mięśniowa. Polega na bardzo słabym działaniu mięśni które szybko się męczą w trakcie pracy.

Przebieg choroby

W wieku 2 lat Antoś nie siadał samodzielnie i większość lekarzy nie dawała mu żadnej szansy na chodzenie. Każdy rok jego życia jest walką o samodzielność, co przynosi małe postępy i sukcesy, dzięki dużej pracy włożonej w codzienną rehabilitację. W 2010 roku nasz synek zaczął siadać a w 2011 samodzielnie przemieszczać się na kolankach. Od sierpnia 2012 roku  porusza się w specjalnym aparacie pionizującym przy balkoniku. Rok 2013 był także przełomowy dla Antka – zaczął przemierzać pierwsze kroki bez balkonika.

Cel zbiórki

Antoś wymaga codziennej rehabilitacji, dzięki której wzmacnia swoje mięśnie. Do osiągnięcia sukcesów, oprócz instesywnej rehabilitacji potrzebny jest różnego rodzaju sprzęt rehabilitacyjny i środki pomocnicze. Potrzeb jest wiele, ponieważ Antek korzysta ze sprzętu (pionizatory, gorsety, ortezy, wózki , rower), który jest dopasowany do wieku i wzrostu dziecka. W chili obecnej Antek musi mieć dwie nowe łuski ortopedyczne, które trzeba dobierać do wielkości stopy. Łuski pozawlają na utrzymanie prawidłowej postawy i kontrolę ułożenia stopy podczas chodzenia. Niestety całkowity koszt łusek przekracza znacznie limity jakie są refundowane przez NFZ, dlatego bardzo proszę o wsprarcie. Każda, nawet najmniejsza wpłata będzie dla nas znacząca. Z góry dziękuję za pomoc w uzyskaniu środków na zakup łusek.


Dziękuję

Artur Wróblewski, tata Antka


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Aneta i Robert Bujak - awatar

    Aneta i Robert Bujak

    03.03.17
    03.03.17

    Artur życzymy wam wszystkiego co najlepsze i trzymamy kciuki za was i Antka.

2 000 zł z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciły 33 osoby
Wpłać teraz
 
Artur Wróblewski - awatar

Artur Wróblewski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 33

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
64
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Justyna Politańska - awatar
Justyna Politańska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Paweł Ptasiński - awatar
Paweł Ptasiński
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij