Zbiórka Rehabilitacja braci Michalskich - miniaturka zdjęcia

Rehabilitacja braci Michalskich

Zbiórka Rehabilitacja braci Michalskich - zdjęcie główne

Rehabilitacja braci Michalskich

15 737 zł z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciło 66 osób
Wpłać teraz
 
Małgorzata Gajda-Gierlasińska - awatar

Małgorzata Gajda-Gierlasińska

Organizator zbiórki


Co byś zrobiła...gdyby  powiedziano Ci "Twoje dziecko będzie jak roślina"co czułabyś gdyby powiedziano Ci"Twoje dziecko urodzi się martwe"?Co czułabyś gdyby dotyczyło to dwójki Twoich dzieci...Życie bywa okrutne...Pomóż odmienić los dwóch braci Pawełka i Mateuszka.

Pawełek urodził się jako wcześniak (26 tydzień ciąży) 26.09.2011 roku, z masą urodzeniową 910g. W Prokocimiu przebywał do wiosny. Był żywiony pozajelitowo przez ponad rok. Obecnie jest na normalnym jedzeniu. Do tej pory nie siedzi, nie chodzi sam, nie mówi. Jest pod opieką wielu specjalistów z Krakowa: neurologa, endokrynologa, urologa, a także rehabilitanta, psychologa, logopedy, pedagoga. Pawełek słabo widzi ma poważną wadę wzroku, ma mózgowe porażenie dziecięce, niedoczynność tarczycy, epilepsję.Tak..to Paweł...po wylewach ..po sepsie...po zatrzymaniu akcji serca,gdzie nikt go nie reanimował,bo miał umrzeć...Tak to Paweł po 8 operacjach ...kierowany od szpitala do szpitala...gdzie lekarze bezradnie rozkładali ręce..Tak to Paweł...on walczy dalej..nie podał się...dzięki walce rodziców...dzięki rehabilitacji..jest z nami...to dziecko tak wiele przeszło...a walczy każdego dnia...robi postępy.Paweł ma szansę stanąć pierwszy raz wżyciu na nogi zabieg Metodą Ulizbata-stopniowej fibrotomii polegającej na przecięciu włókien mięśniowych w celu niwelacji przykurczów oraz dolegliwości bólowych, co ma na celu wykształcenie nowych umiejętności ruchowych. Po dwóch tygodniach od operacji Paweł będzie pionizowany i poddawany intensywnej rehabilitacji . Ani zabieg, kosztujący prawie 11 tysięcy złotych, ani rehabilitacja nie są jednak refundowane. Dzisiaj Paweł również poddawany jest rehabilitacji, niezwykle intensywnej i kosztownej.Rehabilitanci podkreślają, że nigdy nie widzieli dziecka tak zdeterminowanego, by osiągnąć postępy.
O Mateuszka Agnieszka również dzielnie walczyła. Praktycznie całą ciążę przeleżała w Rzeszowie, dziecko miało urodzić się martwe. Jednak  Mateuszek dostał szansę-Urodził się ...jako wcześniak w 33 tygodniu ciąży z wrodzonym wodogłowiem i z wadą genetyczną (brak kości promieniowej ), co spowodowało, że urodził się ze skrzywioną dłonią , ma wzmożone napięcie mięśniowe. Ze względu na te wszystkie choroby niezbędna jest ciągła rehabilitacja..Mateuszek ma szansę na rekonstrukcję kości .

Rodzice walczą o nich każdego dnia,to przez co przechodzą ...przemilczymy...żadne słowa i tak tego nie wyrażą.Oni robią wszystko co mogą ...ich walka ciągle trwa...Pomóżmy Pawłowi stanąć na nogi.Pomóżmy jego braciszkowi ..Ta rączka... być może kiedyś pomoże nam...
Prosimy wszystkich o dobrym sercu o pomoc finansową w imieniu rodziców chłopców Agnieszki I Patryka Michalskich. Prosimy jako koleżanki z" Ekonomika"...prosimy jako matki...POMÓŻ...Chłopcy mają refundowaną z NFZ rehabilitację tylko raz w tygodniu! (Koszt 1 godziny rehabilitacji nierefundowanej wynosi 80 zł).Obaj chłopcy są zgłoszeni do Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO”.
Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  21.10.18
  21.10.18

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.12.17
  07.12.17

  Zazwyczaj w nocy, chociaż dookoła mrok, zwykle przy świetle gwiazd, choć mocno bardzo wytężysz wzrok... musnęły Cię nie raz. Jak deszcz wiosenny, jak ciepła dłoń, jak sen bezdenny, co wciąga w toń... Anielskie skrzydła, to o nich szepcze wiatr, Anielski pył otuli Cię bez słowa, zabierze tam gdzie lepszy świat... obudzi nas od nowa. Powodzenia Aniołki!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.07.17
  07.07.17

  Witam wylicytowalam raz obrazek na grupie kompletnie zapomniałam wpłacam dwa razy więcej pozdrawia Anna Zielińska

  • Małgorzata Gajda-Gierlasińska - awatar

   Małgorzata Gajda-Gierlasińska - Organizator zbiórki

   17.07.17
   17.07.17

   Pani Aniu serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.Pozdrawiamy.

 • Arletta - awatar

  Arletta

  03.04.17
  03.04.17

  Licytacja - ozdoby świąteczne :)

  • Małgorzata Gajda-Gierlasińska - awatar

   Małgorzata Gajda-Gierlasińska - Organizator zbiórki

   03.04.17
   03.04.17

   Dziękujemy.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.03.17
  24.03.17

  Skarby, jesteśmy z Wami!

  • Małgorzata Gajda-Gierlasińska - awatar

   Małgorzata Gajda-Gierlasińska - Organizator zbiórki

   03.04.17
   03.04.17

   Dziękujemy.

15 737 zł z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciło 66 osób
Wpłać teraz
 
Małgorzata Gajda-Gierlasińska - awatar

Małgorzata Gajda-Gierlasińska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 66

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
www.idzpodprad.pl - awatar
www.idzpodprad.pl
1
Marta, Piotr Smiertelny - awatar
Marta, Piotr Smiertelny
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
ŁUKASZ.P-KI - awatar
ŁUKASZ.P-KI
50
Agnieszka Kuboszek Łukaszewska - awatar
Agnieszka Kuboszek Łukaszewska
20
Izabela - awatar
Izabela
100
Pawel - awatar
Pawel
100
Magda Kloczko - awatar
Magda Kloczko
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 lipca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij